Co je to?
Definice výrazu, termínu Touchdown. Co znamená odborný pojem Touchdown z kategorie Sport?

Co je to Touchdown? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Touchdown

Touchdown je pojem z amerického nebo kanadského fotbalu. Jedná se o situaci, kdy se hráč s míčem dostane do zóny na konci hřiště. Toto místo se označuje jako end zóna. Za takový výkon získává hráč šest bodů., v kanadském fotbale bylo původní hodnocení pouze pět bodů.
Většinu se o touchdown postará tým útočníků, ale není vyloučeno, že ho získají i bránící se hráči. Neplatí zde pravidlo, že by se míč musel dotýkat země.


Co je to Touchdown? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Touchdown. Co znamená odborný pojem Touchdown z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Touchdown sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Touchdown je v kategorii sport

Klíčová slova: Touchdown, pojem, přesný význam, vysvětlení, slovník, slovo, odborné názvosloví, wiki, co je to Touchdown?, popis, terminologie, význam pojmu, termín, informace, přesný výraz, formulace, odborný výraz, co to je


Pojem Touchdown je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Touchdown? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchdown je v americkém či kanadském fotbale akce, při které hráč doběhne s míčem do tzv. end zony (koncové zóny hřiště). Tato akce je ohodnocena 6 body, v kanadském fotbale byl do roku 1956 touchdown ohodnocen pouze 5 body. Tuto akci provádí útočný tým, ale stane se, že touchdown získá i bránící se tým. Na rozdíl od ragby se míč nemusí dotknout země.

Více informací o slovu Touchdown doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Touchdown ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchdown ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Touchdown ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Touchdown ve Wikislovníku

Najít heslo Touchdown ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Touchdown ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchdown například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Touchdown? resp. jaký je přesný význam slova Touchdown? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchdown, odpověď na dotaz co je to Touchdown?. Víte např. kdo to je Paterník? Znáte a víte kdo je Rytíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.