Co je to?
Odborný výraz, definice slova Touchdown. Co znamená pojem Touchdown z kategorie Sport?

Co je Touchdown? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Touchdown?

Touchdown je pojem z amerického nebo kanadského fotbalu. Jedná se o situaci, kdy se hráč s míčem dostane do zóny na konci hřiště. Toto místo se označuje jako end zóna. Za takový výkon získává hráč šest bodů., v kanadském fotbale bylo původní hodnocení pouze pět bodů.
Většinu se o touchdown postará tým útočníků, ale není vyloučeno, že ho získají i bránící se hráči. Neplatí zde pravidlo, že by se míč musel dotýkat země.


Co je to Touchdown? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Touchdown. Co znamená pojem Touchdown z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Touchdown doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Touchdown se nachází v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, co znamená, slovník, význam slova, definice, odborný výraz, popis, význam, názvosloví, lexikon, pojem, co je to Touchdown?, formulace, přesný výraz, význam pojmu, Touchdown, termín


Pojem Touchdown je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Touchdown? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchdown je v americkém či kanadském fotbale akce, při které hráč doběhne s míčem do tzv. end zony (koncové zóny hřiště). Tato akce je ohodnocena 6 body, v kanadském fotbale byl do roku 1956 touchdown ohodnocen pouze 5 body. Tuto akci provádí útočný tým, ale stane se, že touchdown získá i bránící se tým. Na rozdíl od ragby se míč nemusí dotknout země.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Touchdown ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Touchdown ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Touchdown na Youtube

Najít výraz Touchdown ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Touchdown ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchdown ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchdown například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Touchdown? resp. co znamená výraz Touchdown? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchdown, odpověď na dotaz co je to Touchdown?. Víte např. kdo to je Helen Hunt? Znáte a víte kdo je Vidlák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.