Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Co to je Longboard? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Longboard?

Longboard je "prkno", které vypadá hodně podobně jako skateboard, ale liší se rozměry a tím, že má větší kolečka. Díky tomu je stabilnější, lépe přejede přes nerovnosti povrchu a nedělá při jízdě takový hluk jako skateboard. Longboardy se dále dělí na pintail, cruisery, dropdeck/downhill, drop through a hybridní longboardy. Mezi nejznámější značky longboardů patří Sector 9, Rayne Longboards, Loaded, Apeman boards nebo Landyachtz Longboards.


Co je to Longboard? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Longboard) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Longboard patří do kategorie Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, význam pojmu, definice, terminologie, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, formulace, heslo, co to je, význam slova, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, Sport, význam


Pojem Longboard je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Longboard? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (60 – 150 cm). Šířka se pohybuje kolem 19 – 25 cm s výjimkou i více. Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, česky podvozek, umožňují zatáčet pohybem v pase (nakláněním), jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. reverse kingpiny, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení. Využívá se na carving, cruising, downhill, dancing, sliding, freeride a freestyle.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Longboard ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Longboard ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Longboard ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Longboard na Google.cz

Zkusit najít termín Longboard ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Longboard ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Longboard například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Longboard? resp. jaký je význam slova Longboard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Longboard, odpověď na dotaz co je to Longboard?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.