Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Co to je Longboard? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Longboard

Longboard je "prkno", které vypadá hodně podobně jako skateboard, ale liší se rozměry a tím, že má větší kolečka. Díky tomu je stabilnější, lépe přejede přes nerovnosti povrchu a nedělá při jízdě takový hluk jako skateboard. Longboardy se dále dělí na pintail, cruisery, dropdeck/downhill, drop through a hybridní longboardy. Mezi nejznámější značky longboardů patří Sector 9, Rayne Longboards, Loaded, Apeman boards nebo Landyachtz Longboards.


Co je to Longboard? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Longboard? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Longboard je v sekci Sport

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, terminologie, Sport, Longboard, co je to Longboard?, wiki, význam pojmu, názvosloví, Sport, slovník, přesný výraz, synonymum, formulace, význam, odborný výraz, informace, slovo


Pojem Longboard je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Longboard? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (60 – 150 cm). Šířka se pohybuje kolem 19 – 25 cm s výjimkou i více. Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, česky podvozek, umožňují zatáčet pohybem v pase (nakláněním), jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. reverse kingpiny, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení. Využívá se na carving, cruising, downhill, dancing, sliding, freeride a freestyle.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Longboard na Youtube

Hledat výraz Longboard ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Longboard ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Longboard ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Longboard ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Longboard ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Longboard například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Longboard? resp. jaká je definice slova Longboard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Longboard, odpověď na dotaz co je to Longboard?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Haur? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.