Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bouldering. Co znamená odborný pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co je to Bouldering? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bouldering. Co znamená odborný pojem Bouldering z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bouldering je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, popis, odborný výraz, pojem, Bouldering, co to je, definice, slovo, definice pojmu, termín, sport, terminus technicus, co je to Bouldering?, formulace, co znamená, wiki, význam pojmu


Pojem Bouldering je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bouldering?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Bouldering ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bouldering ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bouldering na Youtube

Vyhledat termín Bouldering ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bouldering ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bouldering? resp. co je to Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Tomáš Kalas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.