Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co je Bouldering? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bouldering? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bouldering se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: informace, terminologie, popis, názvosloví, heslo, terminus technicus, sport, termín, synonymum, definice, definice pojmu, co je to Bouldering?, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon, vysvětlení, přesný výraz, formulace


Pojem Bouldering je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bouldering dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Bouldering na Google.cz

Najít heslo Bouldering ve Wikislovníku

Hledat slovo Bouldering ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bouldering ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bouldering na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bouldering? resp. co přesně znamená slovo Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Natálie Kotková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Bouldering i v jiné kategorii než v sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.