Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bouldering. Co znamená odborný pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co je to Bouldering? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bouldering. Co znamená odborný pojem Bouldering z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bouldering s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bouldering se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: popis, co je to Bouldering?, co znamená, co to je, vysvětlení, přesný význam, informace, formulace, terminus technicus, heslo, význam pojmu, Bouldering, wiki, odborné názvosloví, sport, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Bouldering je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bouldering? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bouldering ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Bouldering na Google.cz

Hledat heslo Bouldering ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bouldering ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bouldering ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bouldering? resp. co označuje slovo Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Ladislav Chudík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.