Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co to je Bouldering? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bouldering sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bouldering patří do sekce Sport

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, informace, definice pojmu, lexikon, Bouldering, co to je, definice, synonymum, přesný výraz, Sport, heslo, slovo, Sport, termín, pojem, vysvětlení, co je to Bouldering?


Pojem Bouldering je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bouldering? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Hledejte pojem Bouldering v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Bouldering ve Wikislovníku

Najít termín Bouldering na Google.cz

Hledat slovo Bouldering ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Bouldering ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bouldering ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bouldering? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bouldering hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.