Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co to je Bouldering? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bouldering patří do sekce Sport

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, termín, formulace, co znamená, Sport, definice, pojem, slovník, popis, Sport, vysvětlení, přesný význam, synonymum, přesný výraz, názvosloví, co je to Bouldering?, lexikon


Pojem Bouldering je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bouldering? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bouldering ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bouldering ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Bouldering ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bouldering ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bouldering ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bouldering? resp. co je to Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Macecha? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bouldering i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.