Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Co to je Bouldering? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bouldering?

Bouldering je jeden z druhů sportovního lezení. Je ho možno provozovat na nižších skalách nebo blocích, lezec se při něm pohybuje pouze několik metrů nad zemí. Leze se bez lana, k vybavení patří pouze lezecké boty, podložka bránící zranění při pádu, kobereček pro očištění bot, popř. magnezium na ruce (ne však na pískovci, tam je zakázáno).
Pro bouldering nemusí mít lezec zkušenosti, je tedy vhodný i pro začátečníky.


Co je to Bouldering? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bouldering. Co znamená pojem Bouldering z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bouldering? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bouldering patří do sekce Sport

Klíčová slova: co to je, význam, formulace, definice pojmu, názvosloví, synonymum, slovo, Sport, terminus technicus, odborný výraz, termín, co je to Bouldering?, přesný výraz, slovník, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, co znamená


Pojem Bouldering je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bouldering? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder („balvan“). V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců, mj. i díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bouldering ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Bouldering ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bouldering ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bouldering ve Wikizdrojích

Najít termín Bouldering ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bouldering ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bouldering například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bouldering? resp. co znamená výraz Bouldering? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bouldering, odpověď na dotaz co je to Bouldering?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.