Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Intrastat

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.


Co je to Intrastat? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Intrastat sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Intrastat je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, terminologie, význam, pojem, formulace, slovník, co to je, wiki, co je to Intrastat?, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, definice, synonymum, přesný význam, co znamená


Pojem Intrastat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intrastat? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Intrastat na Youtube

Hledat pojem Intrastat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Intrastat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Intrastat ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Intrastat ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Intrastat ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Intrastat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Intrastat? resp. jaká je definice slova Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Vladimír Čech? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde