Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Intrastat

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.


Co je to Intrastat? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Intrastat se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: co to je, slovník, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, Intrastat, co znamená, slovo, heslo, synonymum, Ekonomie, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, termín, přesný výraz, lexikon, pojem


Pojem Intrastat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intrastat? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Jiné zdroje informací o pojmu Intrastat

Hledat videa s názvem Intrastat na Youtube

Zkusit najít termín Intrastat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Intrastat ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intrastat ve Wikimedia Commons

Hledat termín Intrastat ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Intrastat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Intrastat například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Intrastat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Unitář? Znáte a víte kdo je Youtuber? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde