Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Co znamená termín Intrastat? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.


Co je to Intrastat? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Intrastat sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intrastat patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: popis, terminologie, slovník, definice pojmu, slovo, přesný výraz, informace, Ekonomie, definice, přesný význam, synonymum, odborný výraz, názvosloví, co znamená, co to je, význam pojmu, formulace, co je to Intrastat?


Pojem Intrastat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intrastat? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Intrastat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Intrastat ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intrastat ve Wikimedia Commons

Najít termín Intrastat ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Intrastat ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intrastat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Intrastat například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Intrastat? resp. co označuje slovo Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Anne Hathaway? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Intrastat hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde