Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intrastat. Co znamená odborný pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Intrastat?

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.


Co je to Intrastat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intrastat. Co znamená odborný pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Intrastat patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, formulace, přesný výraz, wiki, terminus technicus, pojem, heslo, synonymum, slovo, definice, informace, termín, ekonomie, terminologie, odborný výraz, názvosloví


Pojem Intrastat je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intrastat? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Pro více informací o heslu Intrastat zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Intrastat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Intrastat ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Intrastat ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Intrastat ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Intrastat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Intrastat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Intrastat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Intrastat? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Nunvář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde