Co je to?
Definice odborného termínu, slova Foniatrie. Co znamená pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Co je Foniatrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Foniatrie?

Foniatrie je specializovaný lékařský obor, spadá do oblasti otorinolaryngologie. Zaměřuje se na vyšetření těch funkcí lidského těla, která slouží ke sdělování, tedy hlasu, řeči a sluchu a léčení jejich onemocnění a poruch.
Foniatrie se zabývá také rehabilitací těchto funkcí. Využívá nejmodernější lékařskou techniku, aby odstranila jak vrozené, tak získané poruchy nejrůznějšího rázu a původu.


Co je to Foniatrie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Foniatrie. Co znamená pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Foniatrie? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Foniatrie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, význam, synonymum, terminus technicus, Foniatrie, lékařství, slovník, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, termín, co to je, slovo, popis, přesný význam, co znamená, co je to Foniatrie?, pojem


Pojem Foniatrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Foniatrie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Foniatrie (z řeckého slova phoniatria) je lékařským oborem, který se zabývá vyšetřováním sdělovacích funkcí člověka, čímž jsou: lidský hlas, řeč a sluch, ale také léčbou jeho poruch a rehabilitací. Poruchy hlasu, sluchu či řeči mohou být vrozené, ale také získané, například záněty, úrazy, neurologickými, ale i jinými onemocněními. Obtíže mohou být nárazového, ale i déle trvajícího charakteru. K diagnóze hlasivkového onemocnění se dnes využívá vysoce akurátní techniky. Jedním z nejnovějších přístrojů tohoto typu je videolaryngostroboskopický přístroj, jenž umožňuje tvorbu obrázků či kazetových záznamů hlasivek, které si pacient po vyšetření může odnést domů. Foniatrie spadá mezi specializované obory otorinolaryngologie.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Foniatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Foniatrie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Foniatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Foniatrie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Foniatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Foniatrie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Foniatrie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Foniatrie? resp. co znamená slovo Foniatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foniatrie, odpověď na dotaz co je to Foniatrie?. Víte např. kdo to je Robin Wright? Znáte a víte kdo je Debbie Harry? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Foniatrie i v jiné kategorii než v lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.