Co je to?
Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Foniatrie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Foniatrie

Foniatrie je specializovaný lékařský obor, spadá do oblasti otorinolaryngologie. Zaměřuje se na vyšetření těch funkcí lidského těla, která slouží ke sdělování, tedy hlasu, řeči a sluchu a léčení jejich onemocnění a poruch.
Foniatrie se zabývá také rehabilitací těchto funkcí. Využívá nejmodernější lékařskou techniku, aby odstranila jak vrozené, tak získané poruchy nejrůznějšího rázu a původu.


Co je to Foniatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Foniatrie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: informace, popis, terminologie, definice pojmu, pojem, vysvětlení, přesný význam, formulace, heslo, co je to Foniatrie?, definice, co to je, lexikon, Foniatrie, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, slovo


Pojem Foniatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Foniatrie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Foniatrie (z řeckého slova phoniatria) je lékařským oborem, který se zabývá vyšetřováním sdělovacích funkcí člověka, čímž jsou: lidský hlas, řeč a sluch, ale také léčbou jeho poruch a rehabilitací. Poruchy hlasu, sluchu či řeči mohou být vrozené, ale také získané, například záněty, úrazy, neurologickými, ale i jinými onemocněními. Obtíže mohou být nárazového, ale i déle trvajícího charakteru. K diagnóze hlasivkového onemocnění se dnes využívá vysoce akurátní techniky. Jedním z nejnovějších přístrojů tohoto typu je videolaryngostroboskopický přístroj, jenž umožňuje tvorbu obrázků či kazetových záznamů hlasivek, které si pacient po vyšetření může odnést domů. Foniatrie spadá mezi specializované obory otorinolaryngologie.

Jiné informační zdroje o pojmu Foniatrie

Hledat videa s názvem Foniatrie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foniatrie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Foniatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Foniatrie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Foniatrie na Google.cz

Zkusit najít pojem Foniatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Foniatrie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Foniatrie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Foniatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foniatrie, odpověď na dotaz co je to Foniatrie?. Víte např. kdo to je Regina Rázlová? Znáte a víte kdo je Předškolák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Foniatrie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.