Co je to?
Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Foniatrie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Foniatrie

Foniatrie je specializovaný lékařský obor, spadá do oblasti otorinolaryngologie. Zaměřuje se na vyšetření těch funkcí lidského těla, která slouží ke sdělování, tedy hlasu, řeči a sluchu a léčení jejich onemocnění a poruch.
Foniatrie se zabývá také rehabilitací těchto funkcí. Využívá nejmodernější lékařskou techniku, aby odstranila jak vrozené, tak získané poruchy nejrůznějšího rázu a původu.


Co je to Foniatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Foniatrie? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Foniatrie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, formulace, co znamená, Lékařství, co je to Foniatrie?, termín, definice pojmu, definice, odborný výraz, heslo, terminologie, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, lexikon, Foniatrie, slovo, význam pojmu


Pojem Foniatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Foniatrie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Foniatrie (z řeckého slova phoniatria) je lékařským oborem, který se zabývá vyšetřováním sdělovacích funkcí člověka, čímž jsou: lidský hlas, řeč a sluch, ale také léčbou jeho poruch a rehabilitací. Poruchy hlasu, sluchu či řeči mohou být vrozené, ale také získané, například záněty, úrazy, neurologickými, ale i jinými onemocněními. Obtíže mohou být nárazového, ale i déle trvajícího charakteru. K diagnóze hlasivkového onemocnění se dnes využívá vysoce akurátní techniky. Jedním z nejnovějších přístrojů tohoto typu je videolaryngostroboskopický přístroj, jenž umožňuje tvorbu obrázků či kazetových záznamů hlasivek, které si pacient po vyšetření může odnést domů. Foniatrie spadá mezi specializované obory otorinolaryngologie.

Jiné zdroje informací o pojmu Foniatrie

Zkusit najít výraz Foniatrie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Foniatrie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Foniatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Foniatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foniatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Foniatrie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Foniatrie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Foniatrie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Foniatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foniatrie, odpověď na dotaz co je to Foniatrie?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Paranoik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.