Co je to?
Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Foniatrie? Význam slova

Co znamená termín Foniatrie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Foniatrie je specializovaný lékařský obor, spadá do oblasti otorinolaryngologie. Zaměřuje se na vyšetření těch funkcí lidského těla, která slouží ke sdělování, tedy hlasu, řeči a sluchu a léčení jejich onemocnění a poruch.
Foniatrie se zabývá také rehabilitací těchto funkcí. Využívá nejmodernější lékařskou techniku, aby odstranila jak vrozené, tak získané poruchy nejrůznějšího rázu a původu.


Co je to Foniatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Foniatrie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Foniatrie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, terminologie, co je to Foniatrie?, co znamená, význam slova, popis, definice, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, Lékařství, Foniatrie, slovník, lexikon, význam pojmu, informace, co to je


Pojem Foniatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Foniatrie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Foniatrie (z řeckého slova phoniatria) je lékařským oborem, který se zabývá vyšetřováním sdělovacích funkcí člověka, čímž jsou: lidský hlas, řeč a sluch, ale také léčbou jeho poruch a rehabilitací. Poruchy hlasu, sluchu či řeči mohou být vrozené, ale také získané, například záněty, úrazy, neurologickými, ale i jinými onemocněními. Obtíže mohou být nárazového, ale i déle trvajícího charakteru. K diagnóze hlasivkového onemocnění se dnes využívá vysoce akurátní techniky. Jedním z nejnovějších přístrojů tohoto typu je videolaryngostroboskopický přístroj, jenž umožňuje tvorbu obrázků či kazetových záznamů hlasivek, které si pacient po vyšetření může odnést domů. Foniatrie spadá mezi specializované obory otorinolaryngologie.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Foniatrie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Foniatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Foniatrie na Youtube

Zkusit najít výraz Foniatrie na Google.cz

Vyhledat termín Foniatrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foniatrie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Foniatrie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Foniatrie? resp. co označuje slovo Foniatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foniatrie, odpověď na dotaz co je to Foniatrie?. Víte např. kdo to je Vojtěch Filip? Znáte a víte kdo je Paranoik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.