Co je to?
Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Foniatrie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Foniatrie

Foniatrie je specializovaný lékařský obor, spadá do oblasti otorinolaryngologie. Zaměřuje se na vyšetření těch funkcí lidského těla, která slouží ke sdělování, tedy hlasu, řeči a sluchu a léčení jejich onemocnění a poruch.
Foniatrie se zabývá také rehabilitací těchto funkcí. Využívá nejmodernější lékařskou techniku, aby odstranila jak vrozené, tak získané poruchy nejrůznějšího rázu a původu.


Co je to Foniatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Foniatrie. Co znamená odborný pojem Foniatrie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Foniatrie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, definice, pojem, popis, terminus technicus, definice pojmu, význam, význam slova, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, terminologie, termín, co je to Foniatrie?, wiki, vysvětlení, přesný význam


Pojem Foniatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Foniatrie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Foniatrie (z řeckého slova phoniatria) je lékařským oborem, který se zabývá vyšetřováním sdělovacích funkcí člověka, čímž jsou: lidský hlas, řeč a sluch, ale také léčbou jeho poruch a rehabilitací. Poruchy hlasu, sluchu či řeči mohou být vrozené, ale také získané, například záněty, úrazy, neurologickými, ale i jinými onemocněními. Obtíže mohou být nárazového, ale i déle trvajícího charakteru. K diagnóze hlasivkového onemocnění se dnes využívá vysoce akurátní techniky. Jedním z nejnovějších přístrojů tohoto typu je videolaryngostroboskopický přístroj, jenž umožňuje tvorbu obrázků či kazetových záznamů hlasivek, které si pacient po vyšetření může odnést domů. Foniatrie spadá mezi specializované obory otorinolaryngologie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Foniatrie na Youtube

Zkusit najít výraz Foniatrie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Foniatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Foniatrie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Foniatrie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Foniatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foniatrie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Foniatrie? resp. co přesně znamená slovo Foniatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foniatrie, odpověď na dotaz co je to Foniatrie?. Víte např. kdo to je Michael Faraday? Znáte a víte kdo je Endokrinolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.