Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pigment. Co znamená odborný pojem Pigment z kategorie Materiály?

Co je Pigment? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pigment?

Pigment je označení pro chemickou látku, která změní zabarvení. Z pohledu biologie se jedná o různý zabarvený materiál nacházející se v rostlinných, zvířecích i lidských buňkách. Pigmenty obsahují například oči, vlasy neb pokožka. Jako příklady lze uvést chlorofyl, melanin, hemoglobin a další. Pigment obecně je materiál, který je zodpovědný za změnu barvy odráženého světla. To má na svědomí selektivní pohlcování některých vlnových délek. Spektrum odražených vlnových délek světla určuje výslednou barvu.
Pigmenty mohou být jak organické, tak i anorganické. Pocházejí z přírody, ale lze je i uměle vyrábět. Výsledné hmoty jsou jemnozrnné, částice mají velikost od 0,2 do 10 mikrometrů. Jak již vyplývá z názvu, pigmenty lze využít k barvení plastů, textilu nebo při výrobě nátěrů. Využívají se také ve výtvarném umění. Malířství rozlišuje 16 skupin pigmentů anorganického původu. Jejich názvy vycházejí z prvků, které určují charakter pigmentu. Může se jedna například o uhlík, titan, kobalt, chrom, měď a další.


Co je to Pigment? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pigment. Co znamená odborný pojem Pigment z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pigment sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Pigment je v kategorii materiály

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, co znamená, význam slova, slovník, materiály, vysvětlení, terminologie, synonymum, heslo, materiály, slovo, definice pojmu, lexikon, wiki, termín, informace, přesný význam


Pojem Pigment je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Pigment ve vyhledávači Qwant

Najít termín Pigment ve Wikipedii

Najít heslo Pigment ve Wikislovníku

Hledat termín Pigment ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pigment na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pigment ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pigment například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pigment? resp. jaká je definice slova Pigment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pigment, odpověď na dotaz co je to Pigment?. Víte např. kdo to je Eskymák? Znáte a víte kdo je Lenka Vacvalová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Pigment i v jiné sekci než v materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.