Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pigment. Co znamená pojem Pigment z kategorie Materiály?

Co je Pigment?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pigment

Pigment je označení pro chemickou látku, která změní zabarvení. Z pohledu biologie se jedná o různý zabarvený materiál nacházející se v rostlinných, zvířecích i lidských buňkách. Pigmenty obsahují například oči, vlasy neb pokožka. Jako příklady lze uvést chlorofyl, melanin, hemoglobin a další. Pigment obecně je materiál, který je zodpovědný za změnu barvy odráženého světla. To má na svědomí selektivní pohlcování některých vlnových délek. Spektrum odražených vlnových délek světla určuje výslednou barvu.
Pigmenty mohou být jak organické, tak i anorganické. Pocházejí z přírody, ale lze je i uměle vyrábět. Výsledné hmoty jsou jemnozrnné, částice mají velikost od 0,2 do 10 mikrometrů. Jak již vyplývá z názvu, pigmenty lze využít k barvení plastů, textilu nebo při výrobě nátěrů. Využívají se také ve výtvarném umění. Malířství rozlišuje 16 skupin pigmentů anorganického původu. Jejich názvy vycházejí z prvků, které určují charakter pigmentu. Může se jedna například o uhlík, titan, kobalt, chrom, měď a další.


Co je to Pigment? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pigment. Co znamená pojem Pigment z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pigment? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Pigment se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, lexikon, termín, co je to Pigment?, synonymum, význam, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, co to je, slovník, význam pojmu, popis


Pojem Pigment je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Pigment ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Pigment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pigment ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Pigment ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Pigment na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pigment ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pigment například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co to je Pigment? resp. jaká je definice termínu Pigment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pigment, odpověď na dotaz co je to Pigment?. Víte např. kdo to je Julius Streicher? Znáte a víte kdo je Kateřina Hrachovcová? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, surový jasan, pigment, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.