Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co je to Škytavka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.


Co je to Škytavka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Škytavka? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Škytavka je v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, pojem, termín, terminus technicus, terminologie, Lékařství, význam slova, co je to Škytavka?, lexikon, popis, slovo, odborný výraz, co znamená, wiki, formulace, informace, význam, odborné názvosloví


Pojem Škytavka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škytavka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek, nebo určitý stav hypoxie. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Škytavka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Škytavka ve Wikislovníku

Hledat pojem Škytavka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Škytavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Škytavka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Škytavka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Škytavka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Škytavka? resp. co znamená slovo Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.