Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co je to Škytavka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.


Co je to Škytavka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Škytavka můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Škytavka je v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, slovo, wiki, co je to Škytavka?, přesný význam, formulace, definice pojmu, Lékařství, heslo, význam, co znamená, názvosloví, terminus technicus, co to je, význam slova, význam pojmu, popis, termín


Pojem Škytavka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škytavka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek, nebo určitý stav hypoxie. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Škytavka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škytavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Škytavka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Škytavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Škytavka na Youtube

Zkusit najít pojem Škytavka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Škytavka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Škytavka? resp. jaká je definice slova Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Realista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Škytavka i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.