Co je to?
Definice výrazu Škytavka. Co znamená odborný pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co to je Škytavka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.


Co je to Škytavka? Význam slova, termín, Definice výrazu Škytavka. Co znamená odborný pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Škytavka? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Škytavka patří do sekce lékařství

Klíčová slova: popis, wiki, informace, význam slova, formulace, názvosloví, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, termín, lexikon, slovo, definice pojmu, slovník, co to je, význam pojmu


Pojem Škytavka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škytavka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek, nebo určitý stav hypoxie. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Další zdroje informací o slovu Škytavka

Zkusit najít pojem Škytavka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Škytavka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Škytavka ve Wikizdrojích

Hledat slovo Škytavka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Škytavka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škytavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Škytavka například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Škytavka? resp. jaký je přesný význam slova Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Kat? Znáte a víte kdo je Fidel Castro? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.