Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co je to Škytavka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.


Co je to Škytavka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Škytavka? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Škytavka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, wiki, popis, co je to Škytavka?, vysvětlení, informace, pojem, význam, lexikon, termín, heslo, odborné názvosloví, Škytavka, přesný výraz, význam slova, Lékařství, formulace


Pojem Škytavka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škytavka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek, nebo určitý stav hypoxie. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Více informací o pojmu Škytavka lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Škytavka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Škytavka na Google.cz

Hledat heslo Škytavka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Škytavka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Škytavka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Škytavka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Škytavka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Škytavka? resp. co vlastně znamená slovo Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.