Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co je to Škytavka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.


Co je to Škytavka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Škytavka můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Škytavka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, co to je, co znamená, wiki, definice pojmu, názvosloví, informace, význam, Lékařství, význam pojmu, synonymum, heslo, formulace, pojem


Pojem Škytavka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Škytavka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. Bránici může dráždit také plný žaludek, nebo určitý stav hypoxie. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Jiné informační zdroje o pojmu Škytavka

Najít pojem Škytavka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Škytavka ve Wikislovníku

Najít termín Škytavka ve Wikizdrojích

Najít heslo Škytavka na Google.cz

Hledat pojem Škytavka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Škytavka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Škytavka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Škytavka? resp. co je to Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Ondřej Sokol? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.