Co je to?
Výraz, termín, definice slova Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Co je to Clickbait? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Clickbait

Clickbait je v překladu návnada na kliknutí. Jedná se o hanlivý název, který slouží k popisu obsahu webu. Cílem je nalákání uživatele k prokliknutí na určité webové stránky, které si tak zvýší návštěvnost a zisk. Slibované informace návštěvník nezíská, ale jeho návštěva se zaznamená, i když ihned ze stránky odejde.
Jde o podvod, který je založen na lidské zvědavosti. Clickbait je typický pro bulvár, sociální sítě a další média.


Co je to Clickbait? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Clickbait s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Clickbait se nachází v sekci internet

Klíčová slova: význam, terminologie, termín, co znamená, přesný význam, co je to Clickbait?, popis, pojem, internet, slovník, přesný výraz, formulace, definice, Clickbait, definice pojmu, slovo, co to je, význam pojmu


Pojem Clickbait je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Clickbait?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Clickbait (česky: návnada na kliknutí) je pejorativum popisující webový obsah, jehož účelem je často klamným či lákavým náhledem přilákat webového uživatele pro prokliknutí na daný web, čímž se zvýší jeho návštěvnost a ziskovost. Po prokliknutí se sice návštěvník většinou nic, co bylo slíbené v titulku, nedozví, nicméně zvýšil návštěvnost webu, a to i v případě, že web ihned opustil. Úspěch clickbaitu tkví v lidské zvědavosti a v podstatě v podvodu na uživatele. Clickbaity se často vyskytují na sociálních sítích jako Facebook nebo YouTube, v bulvárních médiích a na některých zpravodajských serverech, jako například Buzzfeed, Upworthy či EliteDaily.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Clickbait ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Clickbait ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Clickbait ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Clickbait ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Clickbait ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Clickbait na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Clickbait například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Clickbait? resp. co vlastně znamená slovo Clickbait? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clickbait, odpověď na dotaz co je to Clickbait?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Jan Vlasák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..