Co je to?
Odborný výraz, definice slova Clickbait. Co znamená slovo Clickbait z kategorie Internet?

Co je Clickbait? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Clickbait?

Clickbait je v překladu návnada na kliknutí. Jedná se o hanlivý název, který slouží k popisu obsahu webu. Cílem je nalákání uživatele k prokliknutí na určité webové stránky, které si tak zvýší návštěvnost a zisk. Slibované informace návštěvník nezíská, ale jeho návštěva se zaznamená, i když ihned ze stránky odejde.
Jde o podvod, který je založen na lidské zvědavosti. Clickbait je typický pro bulvár, sociální sítě a další média.


Co je to Clickbait? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Clickbait. Co znamená slovo Clickbait z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Clickbait patří do kategorie internet

Klíčová slova: význam, wiki, formulace, termín, Clickbait, co znamená, internet, synonymum, slovo, slovník, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, popis, pojem, informace, terminologie, heslo


Pojem Clickbait je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Clickbait?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Clickbait (česky: návnada na kliknutí) je pejorativum popisující webový obsah, jehož účelem je často klamným či lákavým náhledem přilákat webového uživatele pro prokliknutí na daný web, čímž se zvýší jeho návštěvnost a ziskovost. Po prokliknutí se sice návštěvník většinou nic, co bylo slíbené v titulku, nedozví, nicméně zvýšil návštěvnost webu, a to i v případě, že web ihned opustil. Úspěch clickbaitu tkví v lidské zvědavosti a v podstatě v podvodu na uživatele. Clickbaity se často vyskytují na sociálních sítích jako Facebook nebo YouTube, v bulvárních médiích a na některých zpravodajských serverech, jako například Buzzfeed, Upworthy či EliteDaily.

Pro více informací o heslu Clickbait zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Clickbait ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Clickbait ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Clickbait ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Clickbait ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Clickbait na Google.cz

Zkusit najít Clickbait ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Clickbait například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte co je to Clickbait? resp. jaký je přesný význam slova Clickbait? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clickbait, odpověď na dotaz co je to Clickbait?. Víte např. kdo to je Brigitte Bardot? Znáte a víte kdo je Božena Komárková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Clickbait hledat i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..