Co je to?
Definice výrazu, termínu Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Co je to Clickbait? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Clickbait

Clickbait je v překladu návnada na kliknutí. Jedná se o hanlivý název, který slouží k popisu obsahu webu. Cílem je nalákání uživatele k prokliknutí na určité webové stránky, které si tak zvýší návštěvnost a zisk. Slibované informace návštěvník nezíská, ale jeho návštěva se zaznamená, i když ihned ze stránky odejde.
Jde o podvod, který je založen na lidské zvědavosti. Clickbait je typický pro bulvár, sociální sítě a další média.


Co je to Clickbait? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Clickbait patří do kategorie internet

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, význam pojmu, heslo, co znamená, přesný význam, co to je, wiki, informace, odborný výraz, internet, přesný výraz, slovo, popis, Clickbait, synonymum, terminologie, internet


Pojem Clickbait je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Clickbait píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Clickbait (česky: návnada na kliknutí) je pejorativum popisující webový obsah, jehož účelem je často klamným či lákavým náhledem přilákat webového uživatele pro prokliknutí na daný web, čímž se zvýší jeho návštěvnost a ziskovost. Po prokliknutí se sice návštěvník většinou nic, co bylo slíbené v titulku, nedozví, nicméně zvýšil návštěvnost webu, a to i v případě, že web ihned opustil. Úspěch clickbaitu tkví v lidské zvědavosti a v podstatě v podvodu na uživatele. Clickbaity se často vyskytují na sociálních sítích jako Facebook nebo YouTube, v bulvárních médiích a na některých zpravodajských serverech, jako například Buzzfeed, Upworthy či EliteDaily.

Jiné informační zdroje o pojmu Clickbait

Hledat videa s názvem Clickbait na Youtube

Vyhledat výraz Clickbait ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Clickbait ve Wikislovníku

Najít termín Clickbait ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Clickbait ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Clickbait ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Clickbait například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Clickbait? resp. jaký je přesný význam slova Clickbait? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clickbait, odpověď na dotaz co je to Clickbait?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Karel Slavoj Amerling? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..