Co je to?
Výraz, termín, definice slova Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Co je to Clickbait? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Clickbait

Clickbait je v překladu návnada na kliknutí. Jedná se o hanlivý název, který slouží k popisu obsahu webu. Cílem je nalákání uživatele k prokliknutí na určité webové stránky, které si tak zvýší návštěvnost a zisk. Slibované informace návštěvník nezíská, ale jeho návštěva se zaznamená, i když ihned ze stránky odejde.
Jde o podvod, který je založen na lidské zvědavosti. Clickbait je typický pro bulvár, sociální sítě a další média.


Co je to Clickbait? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Clickbait. Co znamená odborný pojem Clickbait z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Clickbait? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Clickbait patří do sekce Internet

Klíčová slova: význam slova, co je to Clickbait?, definice, význam pojmu, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, termín, Internet, názvosloví, slovo, Internet, odborný výraz, Clickbait, wiki, definice pojmu, synonymum, vysvětlení


Pojem Clickbait je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Clickbait?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Clickbait (česky: návnada na kliknutí) je pejorativum popisující webový obsah, jehož účelem je často klamným či lákavým náhledem přilákat webového uživatele pro prokliknutí na daný web, čímž se zvýší jeho návštěvnost a ziskovost. Po prokliknutí se sice návštěvník většinou nic, co bylo slíbené v titulku, nedozví, nicméně zvýšil návštěvnost webu, a to i v případě, že web ihned opustil. Úspěch clickbaitu tkví v lidské zvědavosti a v podstatě v podvodu na uživatele. Clickbaity se často vyskytují na sociálních sítích jako Facebook nebo YouTube, v bulvárních médiích a na některých zpravodajských serverech, jako například Buzzfeed, Upworthy či EliteDaily.

Pro více informací o heslu Clickbait zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Clickbait ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Clickbait ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Clickbait ve Wikizdrojích

Najít termín Clickbait ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Clickbait ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Clickbait ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Clickbait například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Clickbait? resp. co označuje slovo Clickbait? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clickbait, odpověď na dotaz co je to Clickbait?. Víte např. kdo to je Ťulpas? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..