Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Co je to Šungit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šungit?

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Šungit se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: materiály, formulace, význam pojmu, odborný výraz, slovo, význam slova, definice pojmu, názvosloví, slovník, význam, co je to Šungit?, heslo, Šungit, co znamená, přesný význam, wiki, vysvětlení, co to je


Pojem Šungit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šungit?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Šungit ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Šungit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Šungit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šungit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šungit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Šungit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Šungit? resp. co znamená Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Repetent? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?