Co je to?
Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Co to je Šungit? Význam slova

Co znamená termín Šungit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šungit je v sekci Materiály

Klíčová slova: terminologie, heslo, wiki, Materiály, lexikon, definice pojmu, co to je, Šungit, význam slova, slovník, přesný výraz, informace, význam pojmu, Materiály, definice, slovo, formulace, význam


Pojem Šungit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šungit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Šungit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šungit ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Šungit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Šungit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Šungit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Šungit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šungit? resp. co označuje slovo Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Šungit hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?