Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Co je to Šungit? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šungit

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šungit se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, terminologie, wiki, formulace, slovník, popis, termín, Šungit, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, definice, heslo, co je to Šungit?, co to je, materiály, informace


Pojem Šungit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šungit? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Šungit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šungit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Šungit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Šungit na Youtube

Vyhledat pojem Šungit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šungit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Šungit? resp. co se skrývá pod slovem Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je Kejklíř? Znáte a víte kdo je Starý mládenec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?