Co je to?
Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Co to je Šungit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šungit

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šungit s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šungit patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: Materiály, význam, definice, slovo, přesný výraz, přesný význam, co to je, informace, pojem, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, termín, heslo, formulace, synonymum


Pojem Šungit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šungit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šungit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šungit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Šungit ve Wikislovníku

Hledat výraz Šungit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Šungit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Šungit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Šungit? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?