Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šungit. Co znamená slovo Šungit z kategorie Materiály?

Co je Šungit? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Šungit?

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šungit. Co znamená slovo Šungit z kategorie Materiály?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šungit s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Šungit patří do kategorie materiály

Klíčová slova: význam slova, popis, přesný význam, slovník, termín, heslo, informace, lexikon, co znamená, přesný výraz, co je to Šungit?, definice, pojem, co to je, vysvětlení, materiály, význam pojmu, názvosloví


Pojem Šungit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šungit?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Více informací o pojmu Šungit lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Šungit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Šungit na Google obrázcích

Najít slovo Šungit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šungit ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Šungit ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Šungit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Šungit? resp. jaký je přesný význam slova Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je John Adams? Znáte a víte kdo je Kritik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Šungit i v jiné kategorii než je sekce materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?