Co je to?
Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Co to je Šungit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šungit

Šungit je černá hornina s matným leskem tvořená uhlíkem. Uhlík netvoří krystaly, ale je ve formě tzv. fullerenu. Jediné známé naleziště šungitu je v Karélii v Rusku u Oněžského jezera. Stáří této horniny je vysoké, asi 2 miliardy let. Šungit je v alternativní medicíně považován za léčivý, přidává se do mastí a nejrůznějších tablet.


Co je to Šungit? Význam slova, termín, Definice výrazu Šungit. Co znamená odborný pojem Šungit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šungit s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šungit se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: formulace, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, wiki, co to je, definice, termín, popis, terminus technicus, Materiály, definice pojmu, přesný výraz, co je to Šungit?, názvosloví, slovník, slovo


Pojem Šungit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šungit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šungit (rusky шунгит) je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.
Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů. Standardní šungit má obsah uhlíku okolo 28 %, elitní až trojnásobek.

Jiné informační zdroje o pojmu Šungit

Vyhledat heslo Šungit ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Šungit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Šungit na Youtube

Vyhledat výraz Šungit ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Šungit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Šungit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šungit například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šungit? resp. co znamená Šungit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šungit, odpověď na dotaz co je to Šungit?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Brahmá? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?