Co je to?
Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je to Léto? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Léto?

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Léto sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Léto je v kategorii příroda

Klíčová slova: význam slova, heslo, příroda, Léto, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, pojem, význam pojmu, slovník, přesný význam, wiki, definice pojmu, co je to Léto?, význam, slovo, termín, popis


Pojem Léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Léto? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Pro více informací o heslu Léto zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Léto ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Léto ve Wikizdrojích

Najít heslo Léto ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Léto ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Léto? resp. co znamená Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!