Co je to?
Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je Léto?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Léto?

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Léto? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Léto je v kategorii příroda

Klíčová slova: význam pojmu, význam, popis, definice, přesný význam, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, příroda, příroda, termín, synonymum, terminus technicus, co to je, lexikon, heslo, terminologie, pojem


Pojem Léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Léto? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Další informační zdroje

Hledat frázi Léto ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Léto ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Léto ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Léto na Google.cz

Hledat videa s názvem Léto na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Léto? resp. jaká je definice slova Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Svatopluk Skopal? Znáte a víte kdo je Tomáš Kalas? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Barevný motýl, léto, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!