Co je to?
Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je to Léto? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Léto?

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Léto můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Léto je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam slova, termín, lexikon, formulace, terminologie, význam pojmu, co to je, definice pojmu, definice, popis, wiki, odborný výraz, co znamená, Příroda, slovník, přesný výraz, pojem, co je to Léto?


Pojem Léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Léto?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Léto ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Léto ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Léto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Léto? resp. jaká je definice termínu Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Mark Zuckerberg? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!