Co je to?
Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je to Léto? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Léto

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Léto? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Léto je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, informace, terminus technicus, popis, odborný výraz, význam, Léto, pojem, příroda, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, heslo, přesný výraz, slovo, odborné názvosloví, slovník, termín


Pojem Léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Léto? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Léto na Youtube

Zkusit najít pojem Léto na Google.cz

Hledat termín Léto ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Léto ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Léto? resp. jaký je význam pojmu Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Viktor Preiss? Znáte a víte kdo je Diane Kruger? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!