Co je to?
Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je to Léto? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Léto?

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Léto sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Léto je v kategorii Příroda

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, odborný výraz, co znamená, definice, terminus technicus, slovník, heslo, význam, Příroda, odborné názvosloví, slovo, co to je, popis, vysvětlení, terminologie, co je to Léto?, přesný význam


Pojem Léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Léto? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Léto ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Léto ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Léto na Google.cz

Hledat videa s názvem Léto na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Léto? resp. co znamená výraz Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Cajzl? Znáte a víte kdo je Hater? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Léto i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!