Co je to?
Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je to Léto? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Léto?

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Léto. Co znamená odborný pojem Léto z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Léto doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Léto se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, co je to Léto?, heslo, popis, slovník, wiki, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, pojem, formulace, definice, termín, co to je, co znamená, přesný význam


Pojem Léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Léto?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Hledejte pojem Léto v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Léto ve vyhledávači Qwant

Najít termín Léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Léto na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Léto ve Wikimedia Commons

Najít pojem Léto ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Léto na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Léto? resp. co je to Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!