Co je to?
Definice odborného termínu, slova Léto. Co znamená pojem Léto z kategorie Příroda?

Co je Léto? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Léto

Léto je jedno ze čtyř ročních období. Je umístěno mezi jaro a podzim. Jde o měsíce červen, červenec a srpen. Na severní polokouli začíná kolem 1. nebo 21. června.
Léto má nejdelší dny s největším množstvím teplých a horkých dnů. Astronomicky přichází léto s červnovým slunovratem a končí podzimní rovnodenností. V průběhu léta se prodlužují noci a dny jsou kratší.


Co je to Léto? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Léto. Co znamená pojem Léto z kategorie Příroda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Léto? Pak se o ní podělte s přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Léto patří do sekce příroda

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, Léto, slovo, význam, synonymum, definice pojmu, heslo, terminologie, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, co je to Léto?, wiki, termín, slovník, příroda


Pojem Léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Léto dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Léto je roční období mezi jarem a podzimem. Nastává v mírných a polárních oblastech, v jinou dobu na severní a jižní polokouli. V různých oborech je definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností. Vegetační léto v mírném pásu se vyznačuje průměrnými teplotami nad 15 °C. V tomto období bývají na školách hlavní prázdniny.

Další informace o pojmu Léto hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Léto na Youtube

Vyhledat výraz Léto ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Léto ve Wikizdrojích

Zkusit najít Léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Léto například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaká je definice termínu Léto? resp. co označuje slovo Léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léto, odpověď na dotaz co je to Léto?. Víte např. kdo to je Ezop? Znáte a víte kdo je Hayato Okamura? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Léto i v jiné části webu než je kategorie příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!