Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Co je to Lynčování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lynčování?

Lynčování je druh násilí, které jde nad rámec zákona. Je to trest za nějaký čin, který je považován za výkon rozsudku. Může jít o zbití nebo i o vraždu. Pachatelé ho někdy pojímají jako nutnost pro zdůraznění sociální nadřazenosti. Oběti jsou většinou příslušníci diskriminovaných a utlačovaných sociálních skupin.
Lynčování se původně týkalo zločinců, později i proti dalším skupinám obyvatel.


Co je to Lynčování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lynčování) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lynčování patří do kategorie Právo

Klíčová slova: přesný výraz, význam, Právo, přesný význam, odborné názvosloví, Právo, slovo, synonymum, wiki, formulace, význam slova, názvosloví, odborný výraz, Lynčování, co to je, terminus technicus, slovník, heslo


Pojem Lynčování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lynčování?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lynč nebo lynčování je násilí (někdy jen zbití, často vražda), prováděné jako trest mimo rámec zákona. Svými pachateli je chápáno jako výkon rozsudku nebo někdy jako nutné násilí pro posílení své sociální nadvlády. Oběti se obvykle rekrutují ze sociálních skupin, které jsou společností diskriminovány nebo potlačovány.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Lynčování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Lynčování ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lynčování na Youtube

Najít pojem Lynčování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Lynčování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Lynčování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lynčování například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lynčování? resp. co to je Lynčování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lynčování, odpověď na dotaz co je to Lynčování?. Víte např. kdo to je Mistr? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.