Co je to?
Definice výrazu Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Co to je Lynčování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lynčování?

Lynčování je druh násilí, které jde nad rámec zákona. Je to trest za nějaký čin, který je považován za výkon rozsudku. Může jít o zbití nebo i o vraždu. Pachatelé ho někdy pojímají jako nutnost pro zdůraznění sociální nadřazenosti. Oběti jsou většinou příslušníci diskriminovaných a utlačovaných sociálních skupin.
Lynčování se původně týkalo zločinců, později i proti dalším skupinám obyvatel.


Co je to Lynčování? Význam slova, termín, Definice výrazu Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lynčování? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Lynčování se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: právo, co znamená, odborné názvosloví, co to je, synonymum, slovo, definice, co je to Lynčování?, pojem, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, význam, Lynčování, vysvětlení, informace, význam pojmu, význam slova


Pojem Lynčování je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lynčování?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lynč nebo lynčování je násilí (někdy jen zbití, často vražda), prováděné jako trest mimo rámec zákona. Svými pachateli je chápáno jako výkon rozsudku nebo někdy jako nutné násilí pro posílení své sociální nadvlády. Oběti se obvykle rekrutují ze sociálních skupin, které jsou společností diskriminovány nebo potlačovány.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Lynčování ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lynčování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Lynčování ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Lynčování ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Lynčování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lynčování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lynčování například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lynčování? resp. jaký je význam pojmu Lynčování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lynčování, odpověď na dotaz co je to Lynčování?. Víte např. kdo to je Antisemita? Znáte a víte kdo je Frida Kahlo? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.