Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Co je to Lynčování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lynčování?

Lynčování je druh násilí, které jde nad rámec zákona. Je to trest za nějaký čin, který je považován za výkon rozsudku. Může jít o zbití nebo i o vraždu. Pachatelé ho někdy pojímají jako nutnost pro zdůraznění sociální nadřazenosti. Oběti jsou většinou příslušníci diskriminovaných a utlačovaných sociálních skupin.
Lynčování se původně týkalo zločinců, později i proti dalším skupinám obyvatel.


Co je to Lynčování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lynčování doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lynčování se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, Lynčování, heslo, Právo, definice pojmu, slovo, terminus technicus, názvosloví, přesný význam, co znamená, lexikon, informace, význam pojmu, termín, vysvětlení, co to je, Právo, odborné názvosloví


Pojem Lynčování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lynčování? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lynč nebo lynčování je násilí (někdy jen zbití, často vražda), prováděné jako trest mimo rámec zákona. Svými pachateli je chápáno jako výkon rozsudku nebo někdy jako nutné násilí pro posílení své sociální nadvlády. Oběti se obvykle rekrutují ze sociálních skupin, které jsou společností diskriminovány nebo potlačovány.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Lynčování ve Wikizdrojích

Najít termín Lynčování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lynčování ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Lynčování ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Lynčování na Google.cz

Najít heslo Lynčování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lynčování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lynčování? resp. jaký je význam slova Lynčování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lynčování, odpověď na dotaz co je to Lynčování?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Zkurvysyn? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lynčování v jiné sekci než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.