Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Co je to Lynčování? Význam slova

Co znamená termín Lynčování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lynčování je druh násilí, které jde nad rámec zákona. Je to trest za nějaký čin, který je považován za výkon rozsudku. Může jít o zbití nebo i o vraždu. Pachatelé ho někdy pojímají jako nutnost pro zdůraznění sociální nadřazenosti. Oběti jsou většinou příslušníci diskriminovaných a utlačovaných sociálních skupin.
Lynčování se původně týkalo zločinců, později i proti dalším skupinám obyvatel.


Co je to Lynčování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lynčování doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Lynčování se nachází v sekci právo

Klíčová slova: wiki, termín, co je to Lynčování?, co znamená, pojem, synonymum, Lynčování, terminus technicus, lexikon, terminologie, názvosloví, přesný význam, právo, odborný výraz, formulace, informace, význam pojmu, význam


Pojem Lynčování je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lynčování můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lynč nebo lynčování je násilí (někdy jen zbití, často vražda), prováděné jako trest mimo rámec zákona. Svými pachateli je chápáno jako výkon rozsudku nebo někdy jako nutné násilí pro posílení své sociální nadvlády. Oběti se obvykle rekrutují ze sociálních skupin, které jsou společností diskriminovány nebo potlačovány.

Hledejte pojem Lynčování v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Lynčování na Youtube

Hledat pojem Lynčování ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lynčování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lynčování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Lynčování ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Lynčování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lynčování například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lynčování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lynčování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lynčování, odpověď na dotaz co je to Lynčování?. Víte např. kdo to je Matěj Hádek? Znáte a víte kdo je Adam Ondra? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.