Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Co je to Lynčování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lynčování?

Lynčování je druh násilí, které jde nad rámec zákona. Je to trest za nějaký čin, který je považován za výkon rozsudku. Může jít o zbití nebo i o vraždu. Pachatelé ho někdy pojímají jako nutnost pro zdůraznění sociální nadřazenosti. Oběti jsou většinou příslušníci diskriminovaných a utlačovaných sociálních skupin.
Lynčování se původně týkalo zločinců, později i proti dalším skupinám obyvatel.


Co je to Lynčování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lynčování. Co znamená odborný pojem Lynčování z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lynčování s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lynčování se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, termín, Lynčování, formulace, Právo, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, definice, wiki, lexikon, heslo, co to je, co znamená, popis, informace, význam


Pojem Lynčování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lynčování? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lynč nebo lynčování je násilí (někdy jen zbití, často vražda), prováděné jako trest mimo rámec zákona. Svými pachateli je chápáno jako výkon rozsudku nebo někdy jako nutné násilí pro posílení své sociální nadvlády. Oběti se obvykle rekrutují ze sociálních skupin, které jsou společností diskriminovány nebo potlačovány.

Hledejte pojem Lynčování v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Lynčování ve Wikislovníku

Najít výraz Lynčování na Google.cz

Najít heslo Lynčování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lynčování na Youtube

Vyhledat pojem Lynčování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Lynčování ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lynčování například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lynčování? resp. co označuje slovo Lynčování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lynčování, odpověď na dotaz co je to Lynčování?. Víte např. kdo to je Dramatik? Znáte a víte kdo je Tatar? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.