Co je to?
Definice odborného termínu, slova Polyfázový spánek. Co znamená pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Co je Polyfázový spánek?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polyfázový spánek?

Polyfázový spánek je takový způsob spánku, kdy je spaní rozloženo do více časových intervalů za den. Znamená to, že jedinec spí více než dvakrát denně. Přesné rozvržení neexistuje. Vědci se domnívají, že tento způsob spaní je u člověka původní, u zvířat zůstal zachován. Pokud se jedná o poruchu, je nazývána syndromem nepravidelného probouzení.
Cílem polyfázového spánku je prodloužení doby, kdy je člověk vzhůru, čehož často využívají např. fanoušci online her a komunikace.


Co je to Polyfázový spánek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Polyfázový spánek. Co znamená pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polyfázový spánek sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Polyfázový spánek patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, definice, definice pojmu, co znamená, co to je, slovník, přesný výraz, formulace, popis, heslo, terminus technicus, co je to Polyfázový spánek?, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, slovo, informace


Pojem Polyfázový spánek je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polyfázový spánek?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Polyfázový spánek je termín formulovaný psychologem J. S. Szymaskim na počátku 20. století. Označuje způsob spaní, kdy člověk spí vícekrát během 24 hodin – obvykle více než dvakrát ve srovnání s bifázovým spánkem (dvakrát za den) nebo monofázovým spánkem (jednou za den). Termín neoznačuje žádný konkrétní rozvrh spánku. Porucha cirkadiánního rytmu známá jako syndrom nepravidelného probouzení je příkladem polyfázového spánku u lidí. Polyfázový spánek je běžný u mnoha zvířat a věří se, že jde o původní způsob spánku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Polyfázový spánek ve Wikizdrojích

Zkusit najít Polyfázový spánek na Google.cz

Najít slovo Polyfázový spánek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Polyfázový spánek ve Wikislovníku

Hledat heslo Polyfázový spánek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Polyfázový spánek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyfázový spánek například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Polyfázový spánek? resp. jaká je definice slova Polyfázový spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyfázový spánek, odpověď na dotaz co je to Polyfázový spánek?. Víte např. kdo to je Potížista? Znáte a víte kdo je Josef Průša? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Polyfázový spánek i v jiné části webu než je kategorie psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Zelené oko, polyfázový spánek, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.