Co je to?
Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Co to je Polyfázový spánek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Polyfázový spánek?

Polyfázový spánek je takový způsob spánku, kdy je spaní rozloženo do více časových intervalů za den. Znamená to, že jedinec spí více než dvakrát denně. Přesné rozvržení neexistuje. Vědci se domnívají, že tento způsob spaní je u člověka původní, u zvířat zůstal zachován. Pokud se jedná o poruchu, je nazývána syndromem nepravidelného probouzení.
Cílem polyfázového spánku je prodloužení doby, kdy je člověk vzhůru, čehož často využívají např. fanoušci online her a komunikace.


Co je to Polyfázový spánek? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polyfázový spánek se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, Polyfázový spánek, slovo, co je to Polyfázový spánek?, pojem, terminus technicus, popis, slovník, význam pojmu, wiki, heslo, formulace, synonymum, definice, význam slova, Psychologie, přesný význam, termín


Pojem Polyfázový spánek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Polyfázový spánek píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyfázový spánek je termín formulovaný psychologem J. S. Szymaskim na počátku 20. století. Označuje způsob spaní, kdy člověk spí vícekrát během 24 hodin – obvykle více než dvakrát ve srovnání s bifázovým spánkem (dvakrát za den) nebo monofázovým spánkem (jednou za den). Termín neoznačuje žádný konkrétní rozvrh spánku. Porucha cirkadiánního rytmu známá jako syndrom nepravidelného probouzení je příkladem polyfázového spánku u lidí. Polyfázový spánek je běžný u mnoha zvířat a věří se, že jde o původní způsob spánku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyfázový spánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Polyfázový spánek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Polyfázový spánek ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Polyfázový spánek ve Wikislovníku

Hledat výraz Polyfázový spánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Polyfázový spánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyfázový spánek například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Polyfázový spánek? resp. co přesně znamená slovo Polyfázový spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyfázový spánek, odpověď na dotaz co je to Polyfázový spánek?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Polyfázový spánek hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.