Co je to?
Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Co to je Polyfázový spánek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Polyfázový spánek?

Polyfázový spánek je takový způsob spánku, kdy je spaní rozloženo do více časových intervalů za den. Znamená to, že jedinec spí více než dvakrát denně. Přesné rozvržení neexistuje. Vědci se domnívají, že tento způsob spaní je u člověka původní, u zvířat zůstal zachován. Pokud se jedná o poruchu, je nazývána syndromem nepravidelného probouzení.
Cílem polyfázového spánku je prodloužení doby, kdy je člověk vzhůru, čehož často využívají např. fanoušci online her a komunikace.


Co je to Polyfázový spánek? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polyfázový spánek se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, co to je, slovník, co je to Polyfázový spánek?, definice, formulace, termín, přesný výraz, pojem, význam pojmu, synonymum, Psychologie, Polyfázový spánek, wiki, terminologie, lexikon, informace


Pojem Polyfázový spánek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Polyfázový spánek?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Polyfázový spánek je termín formulovaný psychologem J. S. Szymaskim na počátku 20. století. Označuje způsob spaní, kdy člověk spí vícekrát během 24 hodin – obvykle více než dvakrát ve srovnání s bifázovým spánkem (dvakrát za den) nebo monofázovým spánkem (jednou za den). Termín neoznačuje žádný konkrétní rozvrh spánku. Porucha cirkadiánního rytmu známá jako syndrom nepravidelného probouzení je příkladem polyfázového spánku u lidí. Polyfázový spánek je běžný u mnoha zvířat a věří se, že jde o původní způsob spánku.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Polyfázový spánek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Polyfázový spánek ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Polyfázový spánek ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Polyfázový spánek ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyfázový spánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Polyfázový spánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyfázový spánek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Polyfázový spánek? resp. co znamená Polyfázový spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyfázový spánek, odpověď na dotaz co je to Polyfázový spánek?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.