Co je to?
Odborný výraz, definice slova Římsa. Co znamená slovo Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je Římsa?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Římsa

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.


Co je to Římsa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Římsa. Co znamená slovo Římsa z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Římsa patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: význam, Římsa, stavebnictví, význam pojmu, popis, slovo, význam slova, pojem, odborný výraz, slovník, heslo, přesný výraz, co je to Římsa?, formulace, definice, wiki, informace, odborné názvosloví


Pojem Římsa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Římsa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Římsa je vystouplý a profilovaný architektonický prvek, kamenný, cihlový, dřevěný nebo štukový, který vodorovně člení stěnu. Římsa jednak chrání stěnu budovy, případně okno nebo dveře, jednak člení a zdobí fasádu.

Hledejte výraz Římsa v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římsa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Římsa na Google obrázcích

Vyhledat slovo Římsa ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Římsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Římsa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Římsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Římsa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Římsa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Martina Marková? Znáte a víte kdo je Martin Koller? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Špičatý mrakodrap, Římsa, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.