Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Římsa

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.


Co je to Římsa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Římsa můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Římsa je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Římsa, odborné názvosloví, co znamená, význam, odborný výraz, přesný výraz, co to je, význam slova, definice pojmu, slovník, heslo, formulace, informace, definice, slovo, pojem, synonymum, popis


Pojem Římsa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Římsa

Vyhledat heslo Římsa ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Římsa ve Wikipedii

Najít termín Římsa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římsa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Římsa ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Římsa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Římsa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Římsa? resp. co přesně znamená slovo Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.