Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Římsa?

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.


Co je to Římsa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Římsa s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Římsa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, význam, co to je, informace, synonymum, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, formulace, Římsa, co znamená, lexikon, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Římsa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Římsa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Římsa je vystouplý a profilovaný architektonický prvek, kamenný, cihlový, dřevěný nebo štukový, který vodorovně člení stěnu. Římsa jednak chrání stěnu budovy, případně okno nebo dveře, jednak člení a zdobí fasádu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římsa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Římsa ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Římsa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Římsa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Římsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Římsa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Římsa například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Římsa? resp. co označuje slovo Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Rasista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.