Co je to?
Výraz, termín, definice slova Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Římsa

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.


Co je to Římsa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Římsa? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Římsa je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam, terminologie, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, wiki, význam pojmu, význam slova, termín, pojem, co znamená, odborné názvosloví, formulace, informace, přesný význam, Římsa


Pojem Římsa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Římsa?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Římsa je vystouplý a profilovaný architektonický prvek, kamenný, cihlový, dřevěný nebo štukový, který vodorovně člení stěnu. Římsa jednak chrání stěnu budovy, případně okno nebo dveře, jednak člení a zdobí fasádu.

Další zdroje informací

Hledat termín Římsa ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Římsa na Google.cz

Hledat heslo Římsa ve Wikizdrojích

Najít pojem Římsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Římsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Římsa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Římsa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Římsa? resp. jaký je význam pojmu Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Jean Reno? Znáte a víte kdo je Martin Koller? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Římsa hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.