Co je to?
Definice výrazu Vodka. Co znamená odborný pojem Vodka z kategorie Nápoje?

Co je Vodka?

Co znamená pojem, definice termínu Vodka?

Vodka patří k nejoblíbenějším destilátům. Jde o bezbarvou tekutinu, která nemá typickou vůni ani chuť. Základní surovinou ke kvašení jsou například brambory, zrniny, sirup z cukrovky. Obvyklý obsah alkohol ve vodce je 30 až 50%. Klasikou je 40%. V Rusku bylo stanoveno jako ideál 38%. Do světa se vodka rozšířila v druhé polovině 20. století a ihned si získala oblibu, zvláště v Americe. Často se využívá v míchaných nápojích. Původní vlastí vodky je pravděpodobně Polsko nebo Rusko či severské státy. Vodka bylo původně slovanské pojmenování pro vodu, jako název alkoholického nápoje se užívá až od 17. století. Předtím se vodce říkalo voda života či chlebová voda. Původní vodka měla nižší obsah alkoholu a daně z ní byly důležitým ekonomickým přínosem.
Dříve se servírovala ve vyšší společnosti, s rozšířením výroby se snížila cena a také dostupnost obyvatelstvu. Spotřeba vodky v Rusku převýšila 80% ze všech alkoholických nápojů. Vodka je od středověku produkována i v Polsku, nejdříve se používala jako lék. Její výroba rostla a vodka se stala i vývozním artiklem. Vodka je typickým nápojem i na Ukrajině. Často se při poslední destilaci dochucuje ovocem nebo bylinkami.


Co je to Vodka? Význam slova, termín, Definice výrazu Vodka. Co znamená odborný pojem Vodka z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vodka můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vodka je v sekci nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, popis, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, terminologie, význam slova, co to je, co znamená, pojem, slovo, nápoje, význam pojmu, termín, formulace, heslo


Pojem Vodka je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vodka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Vodka (polsky wódka, rusky водка, ukrajinsky горілка) je tvrdý bezbarvý alkoholický nápoj oblíbený po celém světě. Kvalita a chuť vodky se mohou lišit vlivem různých faktorů. Jedná se o to, že tento alkoholický nápoj se vyrábí z obilí, jehož specifické složení určuje výrobce. Některé druhy namísto obilí obsahují destilaci z brambor. Specialitou jsou ukrajinské vodky, které se vyrábějí z nejlepšího ječmene a nebo ovsa (oficiálně se nenazývají vodky, ale Horilky). Ukrajinská vodka vyrobená doma se nazývá "samohon". Ovšem vždy platí, že základem každé výjimečně jemné a kvalitní obilné vodky je kvalitní pramenitá voda.
Od devadesátých let 19. století vodka obvykle obsahuje 40 % alkoholu.
Mezi celosvětově oblíbené koktejly z vodky patří například Cosmopolitan, Screwdriver, Bloody Mary, Martini.

Pro více informací o heslu Vodka zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Vodka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Vodka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vodka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Vodka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice slova Vodka? resp. jaká je definice termínu Vodka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodka, odpověď na dotaz co je to Vodka?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Petr Šiška? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vodka hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, smoothie, vodka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.