Co je to?
Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Co je to Stínová vláda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Stínová vláda

Stínová vláda je pojmenování pro fiktivní vládu, kterou si sestaví opoziční politická strana. V této vládě jsou jmenováni stínoví ministři, kteří by v případě změny politických sil převzali ministerské posty.
Nejde o záležitost danou ústavou, stínová vláda je spíše prostředkem kontroly, stínoví ministři se zaměřují na kritiku práce opravdových ministrů. Jedná se o určitou formu předvolebního boje, často dochází k myšlenkovým konfliktům v osobní rovině.


Co je to Stínová vláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stínová vláda doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stínová vláda se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, definice pojmu, synonymum, heslo, slovník, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, co to je, Stínová vláda, přesný výraz, Politika, definice, informace, co je to Stínová vláda?, Politika, význam slova


Pojem Stínová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stínová vláda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stínová vláda je označení pro jakousi obdobu vlády, kterou sestavuje politická strana, která je v opozici. Tvoří ji stínoví ministři, kteří jsou v případě změny politické moci ve státě připraveni zaujmout skutečná uvolněná ministerská místa.
Stínová vláda představuje mimoústavní (politický) kontrolní mechanismus, kdy stínoví ministři sledují a často veřejně kritizují kroky a rozhodnutí skutečných ministrů. Většinou je to bráno jako projev politického boje ze strany opozice, ale někdy to může vést k medializaci a případné veřejné diskusi daného kontroverzního rozhodnutí.
Vytvoření stínové vlády opoziční stranou je často vhodným prostředkem předvolebního boje. Lze tak poměrně jasně a srozumitelně předávat veřejnosti informace o prioritách a plánech budoucí politiky a zároveň zostřit volební boj v osobní rovině, jako soupeření myšlenek jednotlivých ministrů.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Stínová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Stínová vláda na Google.cz

Hledat slovo Stínová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stínová vláda ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Stínová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Stínová vláda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stínová vláda například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Stínová vláda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Stínová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stínová vláda, odpověď na dotaz co je to Stínová vláda?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.