Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Co je to Stínová vláda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stínová vláda?

Stínová vláda je pojmenování pro fiktivní vládu, kterou si sestaví opoziční politická strana. V této vládě jsou jmenováni stínoví ministři, kteří by v případě změny politických sil převzali ministerské posty.
Nejde o záležitost danou ústavou, stínová vláda je spíše prostředkem kontroly, stínoví ministři se zaměřují na kritiku práce opravdových ministrů. Jedná se o určitou formu předvolebního boje, často dochází k myšlenkovým konfliktům v osobní rovině.


Co je to Stínová vláda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Stínová vláda můžete samozřejmě sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Stínová vláda je v sekci politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, pojem, slovník, odborný výraz, definice, lexikon, význam slova, heslo, význam, přesný význam, formulace, co znamená, význam pojmu, popis, informace, wiki, politika


Pojem Stínová vláda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Stínová vláda?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stínová vláda je označení pro jakousi obdobu vlády, kterou sestavuje politická strana, která je v opozici. Tvoří ji stínoví ministři, kteří jsou v případě změny politické moci ve státě připraveni zaujmout skutečná uvolněná ministerská místa.
Stínová vláda představuje mimoústavní (politický) kontrolní mechanismus, kdy stínoví ministři sledují a často veřejně kritizují kroky a rozhodnutí skutečných ministrů. Většinou je to bráno jako projev politického boje ze strany opozice, ale někdy to může vést k medializaci a případné veřejné diskusi daného kontroverzního rozhodnutí.
Vytvoření stínové vlády opoziční stranou je často vhodným prostředkem předvolebního boje. Lze tak poměrně jasně a srozumitelně předávat veřejnosti informace o prioritách a plánech budoucí politiky a zároveň zostřit volební boj v osobní rovině, jako soupeření myšlenek jednotlivých ministrů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Stínová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Stínová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Stínová vláda na Youtube

Najít slovo Stínová vláda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Stínová vláda ve Wikizdrojích

Hledat pojem Stínová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stínová vláda například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Stínová vláda? resp. co znamená Stínová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stínová vláda, odpověď na dotaz co je to Stínová vláda?. Víte např. kdo to je Daniel Dočekal? Znáte a víte kdo je Karel Kavina? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Stínová vláda i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.