Co je to?
Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Co je to Stínová vláda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stínová vláda

Stínová vláda je pojmenování pro fiktivní vládu, kterou si sestaví opoziční politická strana. V této vládě jsou jmenováni stínoví ministři, kteří by v případě změny politických sil převzali ministerské posty.
Nejde o záležitost danou ústavou, stínová vláda je spíše prostředkem kontroly, stínoví ministři se zaměřují na kritiku práce opravdových ministrů. Jedná se o určitou formu předvolebního boje, často dochází k myšlenkovým konfliktům v osobní rovině.


Co je to Stínová vláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Stínová vláda můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stínová vláda je v kategorii Politika

Klíčová slova: synonymum, lexikon, Stínová vláda, význam slova, slovník, co je to Stínová vláda?, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, význam pojmu, co to je, vysvětlení, pojem, přesný význam, informace, heslo, terminologie


Pojem Stínová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Stínová vláda?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stínová vláda je označení pro jakousi obdobu vlády, kterou sestavuje politická strana, která je v opozici. Tvoří ji stínoví ministři, kteří jsou v případě změny politické moci ve státě připraveni zaujmout skutečná uvolněná ministerská místa.
Stínová vláda představuje mimoústavní (politický) kontrolní mechanismus, kdy stínoví ministři sledují a často veřejně kritizují kroky a rozhodnutí skutečných ministrů. Většinou je to bráno jako projev politického boje ze strany opozice, ale někdy to může vést k medializaci a případné veřejné diskusi daného kontroverzního rozhodnutí.
Vytvoření stínové vlády opoziční stranou je často vhodným prostředkem předvolebního boje. Lze tak poměrně jasně a srozumitelně předávat veřejnosti informace o prioritách a plánech budoucí politiky a zároveň zostřit volební boj v osobní rovině, jako soupeření myšlenek jednotlivých ministrů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Stínová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stínová vláda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stínová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Stínová vláda ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Stínová vláda na Google.cz

Hledat pojem Stínová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stínová vláda například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Stínová vláda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Stínová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stínová vláda, odpověď na dotaz co je to Stínová vláda?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Advokát? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.