Co je to?
Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Co je to Stínová vláda? Význam slova

Co znamená termín Stínová vláda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Stínová vláda je pojmenování pro fiktivní vládu, kterou si sestaví opoziční politická strana. V této vládě jsou jmenováni stínoví ministři, kteří by v případě změny politických sil převzali ministerské posty.
Nejde o záležitost danou ústavou, stínová vláda je spíše prostředkem kontroly, stínoví ministři se zaměřují na kritiku práce opravdových ministrů. Jedná se o určitou formu předvolebního boje, často dochází k myšlenkovým konfliktům v osobní rovině.


Co je to Stínová vláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Stínová vláda. Co znamená odborný pojem Stínová vláda z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stínová vláda doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stínová vláda se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: co znamená, Stínová vláda, odborný výraz, Politika, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, synonymum, definice, co to je, přesný význam, Politika, význam pojmu, slovo, termín, slovník, lexikon, pojem


Pojem Stínová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Stínová vláda?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stínová vláda je označení pro jakousi obdobu vlády, kterou sestavuje politická strana, která je v opozici. Tvoří ji stínoví ministři, kteří jsou v případě změny politické moci ve státě připraveni zaujmout skutečná uvolněná ministerská místa.
Stínová vláda představuje mimoústavní (politický) kontrolní mechanismus, kdy stínoví ministři sledují a často veřejně kritizují kroky a rozhodnutí skutečných ministrů. Většinou je to bráno jako projev politického boje ze strany opozice, ale někdy to může vést k medializaci a případné veřejné diskusi daného kontroverzního rozhodnutí.
Vytvoření stínové vlády opoziční stranou je často vhodným prostředkem předvolebního boje. Lze tak poměrně jasně a srozumitelně předávat veřejnosti informace o prioritách a plánech budoucí politiky a zároveň zostřit volební boj v osobní rovině, jako soupeření myšlenek jednotlivých ministrů.

Další informační zdroje o slovu Stínová vláda

Hledat pojem Stínová vláda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Stínová vláda ve Wikislovníku

Hledat výraz Stínová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stínová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stínová vláda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Stínová vláda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stínová vláda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Stínová vláda? resp. co označuje slovo Stínová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stínová vláda, odpověď na dotaz co je to Stínová vláda?. Víte např. kdo to je Perfekcionalista? Znáte a víte kdo je Advokát? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Stínová vláda v jiné sekci než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.