Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Podvojné účetnictví?

Podvojné účetnictví je označení části účetnictví, které se používalo do změny zákona o účetnictví roku 2004. Podstatou je spárování každé položky účtu s položkou jiného účtu, ovšem každá položka se nachází na jiné straně – Má dáti nebo Dal.
Tímto způsobem účtují jak fyzické, tak právnické osoby. Mohou tak učinit z vlastní vůle, nebo pokud by v uplynulém účetním období překročily obrat 25 milionů korun. Podvojné účetnictví je povinné pro ty, kdo jsou zapsaní v obchodním rejstříku.


Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Podvojné účetnictví s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, informace, odborný výraz, lexikon, co to je, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, definice, Podvojné účetnictví, slovo, synonymum, význam slova, přesný výraz, pojem, popis, co znamená


Pojem Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podvojné účetnictví? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podvojné účetnictví byl termín, který používal zákon o účetnictví do roku 2004, od 1. ledna 2004 se už používá jen pojem účetnictví (pro to, co dříve bylo účetnictvím podvojným) a jednoduché účetnictví bylo (s několika drobnými přechodnými opatřeními) zrušeno, resp. nahrazeno tzv. daňovou evidencí podle zákona o daních z příjmů, tj. účetní jednotky, které dříve vedly jednoduché účetnictví, nyní budou vést buď daňovou evidenci nebo účetnictví.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Podvojné účetnictví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Podvojné účetnictví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podvojné účetnictví ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Podvojné účetnictví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Podvojné účetnictví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Podvojné účetnictví ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Podvojné účetnictví například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Podvojné účetnictví? resp. co znamená slovo Podvojné účetnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podvojné účetnictví, odpověď na dotaz co je to Podvojné účetnictví?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..