Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Podvojné účetnictví?

Podvojné účetnictví je označení části účetnictví, které se používalo do změny zákona o účetnictví roku 2004. Podstatou je spárování každé položky účtu s položkou jiného účtu, ovšem každá položka se nachází na jiné straně – Má dáti nebo Dal.
Tímto způsobem účtují jak fyzické, tak právnické osoby. Mohou tak učinit z vlastní vůle, nebo pokud by v uplynulém účetním období překročily obrat 25 milionů korun. Podvojné účetnictví je povinné pro ty, kdo jsou zapsaní v obchodním rejstříku.


Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Podvojné účetnictví můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, informace, Účetnictví, co to je, formulace, Podvojné účetnictví, pojem, co znamená, co je to Podvojné účetnictví?, terminologie, terminus technicus, termín, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, lexikon, wiki, definice


Pojem Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podvojné účetnictví? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Podvojné účetnictví byl termín, který používal zákon o účetnictví do roku 2004, od 1. ledna 2004 se už používá jen pojem účetnictví (pro to, co dříve bylo účetnictvím podvojným) a jednoduché účetnictví bylo (s několika drobnými přechodnými opatřeními) zrušeno, resp. nahrazeno tzv. daňovou evidencí podle zákona o daních z příjmů, tj. účetní jednotky, které dříve vedly jednoduché účetnictví, nyní budou vést buď daňovou evidenci nebo účetnictví.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podvojné účetnictví ve Wikimedia Commons

Najít termín Podvojné účetnictví ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Podvojné účetnictví ve Wikislovníku

Najít výraz Podvojné účetnictví ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Podvojné účetnictví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Podvojné účetnictví na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podvojné účetnictví například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Podvojné účetnictví? resp. co vlastně znamená slovo Podvojné účetnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podvojné účetnictví, odpověď na dotaz co je to Podvojné účetnictví?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..