Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podvojné účetnictví. Co znamená pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Co je Podvojné účetnictví?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podvojné účetnictví

Podvojné účetnictví je označení části účetnictví, které se používalo do změny zákona o účetnictví roku 2004. Podstatou je spárování každé položky účtu s položkou jiného účtu, ovšem každá položka se nachází na jiné straně – Má dáti nebo Dal.
Tímto způsobem účtují jak fyzické, tak právnické osoby. Mohou tak učinit z vlastní vůle, nebo pokud by v uplynulém účetním období překročily obrat 25 milionů korun. Podvojné účetnictví je povinné pro ty, kdo jsou zapsaní v obchodním rejstříku.


Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podvojné účetnictví. Co znamená pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Podvojné účetnictví se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, slovník, lexikon, co to je, termín, Účetnictví, terminus technicus, popis, slovo, význam slova, co znamená, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, co je to Podvojné účetnictví?, formulace, wiki


Pojem Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podvojné účetnictví? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podvojné účetnictví byl termín, který používal zákon o účetnictví do roku 2004, od 1. ledna 2004 se už používá jen pojem účetnictví (pro to, co dříve bylo účetnictvím podvojným) a jednoduché účetnictví bylo (s několika drobnými přechodnými opatřeními) zrušeno, resp. nahrazeno tzv. daňovou evidencí podle zákona o daních z příjmů, tj. účetní jednotky, které dříve vedly jednoduché účetnictví, nyní budou vést buď daňovou evidenci nebo účetnictví.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Podvojné účetnictví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Podvojné účetnictví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Podvojné účetnictví ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podvojné účetnictví ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Podvojné účetnictví ve Wikislovníku

Najít heslo Podvojné účetnictví ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Podvojné účetnictví například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Podvojné účetnictví? resp. co je to Podvojné účetnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podvojné účetnictví, odpověď na dotaz co je to Podvojné účetnictví?. Víte např. kdo to je Aleš Ulm? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladny, podvojné účetnictví, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..