Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematologie. Co znamená odborný pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Co je to Hematologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hematologie

Hematologie je lékařský obor, který se zabývá zkoumáním krve (např. srážlivostí apod.). Hematologii můžeme rozdělit na humánní a veterinární, klasickou a klinickou, obecnou a speciální.


Co je to Hematologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hematologie. Co znamená odborný pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hematologie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Hematologie je v sekci lékařství

Klíčová slova: co je to Hematologie?, co znamená, informace, názvosloví, lékařství, slovník, heslo, terminologie, co to je, terminus technicus, význam, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, formulace, Hematologie, odborný výraz


Pojem Hematologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hematologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami. Studuje zejména buňky krve z hlediska jejich morfologie, kvantity a funkce. V druhé řadě se zabývá srážlivostí krve a všemi faktory, které se na srážení podílejí. Studuje mechanismy srážení, zpětné mechanismy apod. V hematologii se pracuje vždy s čerstvou nesraženou krví. Sražená krev, respektive sérum se používá v sérologii, biochemii a imunologii, ke stanovení jednotlivých organických molekul (proteiny, tuky, sacharidy) a makroprvků či mikroprvků.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hematologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Hematologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Hematologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Hematologie ve Wikislovníku

Hledat slovo Hematologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hematologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematologie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hematologie? resp. jaký je přesný význam slova Hematologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematologie, odpověď na dotaz co je to Hematologie?. Víte např. kdo to je Bigfoot? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.