Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Co to je Hematologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hematologie?

Hematologie je lékařský obor, který se zabývá zkoumáním krve (např. srážlivostí apod.). Hematologii můžeme rozdělit na humánní a veterinární, klasickou a klinickou, obecnou a speciální.


Co je to Hematologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Hematologie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hematologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, názvosloví, definice, význam, pojem, vysvětlení, definice pojmu, wiki, terminologie, Hematologie, formulace, význam pojmu, informace, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, termín


Pojem Hematologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hematologie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami. Studuje zejména buňky krve z hlediska jejich morfologie, kvantity a funkce. V druhé řadě se zabývá srážlivostí krve a všemi faktory, které se na srážení podílejí. Studuje mechanismy srážení, zpětné mechanismy apod. V hematologii se pracuje vždy s čerstvou nesraženou krví. Sražená krev, respektive sérum se používá v sérologii, biochemii a imunologii, ke stanovení jednotlivých organických molekul (proteiny, tuky, sacharidy) a makroprvků či mikroprvků.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hematologie na Youtube

Vyhledat výraz Hematologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hematologie ve Wikislovníku

Najít slovo Hematologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Hematologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematologie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hematologie? resp. co je to Hematologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematologie, odpověď na dotaz co je to Hematologie?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.