Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Co je Hematologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hematologie?

Hematologie je lékařský obor, který se zabývá zkoumáním krve (např. srážlivostí apod.). Hematologii můžeme rozdělit na humánní a veterinární, klasickou a klinickou, obecnou a speciální.


Co je to Hematologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hematologie? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Hematologie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: co je to Hematologie?, wiki, pojem, lékařství, heslo, formulace, terminus technicus, lexikon, informace, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, co to je, slovo, synonymum, názvosloví, definice


Pojem Hematologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hematologie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami. Studuje zejména buňky krve z hlediska jejich morfologie, kvantity a funkce. V druhé řadě se zabývá srážlivostí krve a všemi faktory, které se na srážení podílejí. Studuje mechanismy srážení, zpětné mechanismy apod. V hematologii se pracuje vždy s čerstvou nesraženou krví. Sražená krev, respektive sérum se používá v sérologii, biochemii a imunologii, ke stanovení jednotlivých organických molekul (proteiny, tuky, sacharidy) a makroprvků či mikroprvků.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Hematologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hematologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hematologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Hematologie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hematologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematologie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hematologie? resp. jaký je přesný význam slova Hematologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematologie, odpověď na dotaz co je to Hematologie?. Víte např. kdo to je Svatý Ivan? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Hematologie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.