Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Co to je Hematologie? Význam slova

Co znamená termín Hematologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hematologie je lékařský obor, který se zabývá zkoumáním krve (např. srážlivostí apod.). Hematologii můžeme rozdělit na humánní a veterinární, klasickou a klinickou, obecnou a speciální.


Co je to Hematologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hematologie doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hematologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, význam slova, Lékařství, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, význam, lexikon, formulace, definice pojmu, názvosloví, odborný výraz, co je to Hematologie?, slovník, odborné názvosloví, heslo, popis, Lékařství


Pojem Hematologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hematologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami. Studuje zejména buňky krve z hlediska jejich morfologie, kvantity a funkce. V druhé řadě se zabývá srážlivostí krve a všemi faktory, které se na srážení podílejí. Studuje mechanismy srážení, zpětné mechanismy apod. V hematologii se pracuje vždy s čerstvou nesraženou krví. Sražená krev, respektive sérum se používá v sérologii, biochemii a imunologii, ke stanovení jednotlivých organických molekul (proteiny, tuky, sacharidy) a makroprvků či mikroprvků.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Hematologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hematologie na Google.cz

Zkusit najít heslo Hematologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Hematologie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Hematologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematologie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hematologie? resp. jaká je definice termínu Hematologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematologie, odpověď na dotaz co je to Hematologie?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.