Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Co to je Hematologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hematologie

Hematologie je lékařský obor, který se zabývá zkoumáním krve (např. srážlivostí apod.). Hematologii můžeme rozdělit na humánní a veterinární, klasickou a klinickou, obecnou a speciální.


Co je to Hematologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematologie. Co znamená pojem Hematologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Hematologie můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hematologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, definice, synonymum, informace, co to je, slovo, odborný výraz, slovník, co je to Hematologie?, formulace, Lékařství, terminologie, definice pojmu, termín, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, wiki


Pojem Hematologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hematologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami. Studuje zejména buňky krve z hlediska jejich morfologie, kvantity a funkce. V druhé řadě se zabývá srážlivostí krve a všemi faktory, které se na srážení podílejí. Studuje mechanismy srážení, zpětné mechanismy apod. V hematologii se pracuje vždy s čerstvou nesraženou krví. Sražená krev, respektive sérum se používá v sérologii, biochemii a imunologii, ke stanovení jednotlivých organických molekul (proteiny, tuky, sacharidy) a makroprvků či mikroprvků.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hematologie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Hematologie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hematologie ve Wikimedia Commons

Najít termín Hematologie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Hematologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematologie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hematologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hematologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematologie, odpověď na dotaz co je to Hematologie?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.