Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Co je to Burza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Burza?

Burza je název instituce, jejímž úkolem je řízení trhu s cennými papíry. Jedná se o součást kapitálového trhu, burza umožňuje nákup a prodej mnoha druhů investičních nástrojů. Může se jednat o komodity, například plodiny, o služby nebo o burzy peněžní. Účastníky obchodů na burze jsou investoři a emitenti. Investoři se zde snaží své finance zhodnotit, emitenti naopak získat prostředky pro vlastní podnikání. O konečném výsledku pak rozhodne poměr nabídky a poptávky. Výsledná cena se označuje jako kurz.
Burza má dlouhou historii, je známá již od 16. století, kdy byla založena v Antverpách pro obchodování se zlatem a stříbrem v podobě mincí, a se směnkami. Známá je především burza Wall Street v New Yorku, která funguje již od počátku 19. století.


Co je to Burza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Burza? s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Burza je v sekci ekonomie

Klíčová slova: definice, slovník, wiki, co je to Burza?, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, význam slova, co znamená, názvosloví, pojem, Burza, terminus technicus, význam, slovo, heslo, význam pojmu


Pojem Burza je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry, investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu. Zvláštním typem burzy je plodinová burza, kde se obchoduje ve velkém se zemědělskými plodinami a potravinářskými produkty.

Hledejte pojem Burza v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Burza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Burza na Youtube

Najít heslo Burza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Burza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burza ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Burza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Burza? resp. co přesně označuje termín Burza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burza, odpověď na dotaz co je to Burza?. Víte např. kdo to je Karlos Vémola? Znáte a víte kdo je Atticus Shaffer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..