Co je to?
Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Co je to Burza? Význam slova

Co znamená termín Burza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Burza je název instituce, jejímž úkolem je řízení trhu s cennými papíry. Jedná se o součást kapitálového trhu, burza umožňuje nákup a prodej mnoha druhů investičních nástrojů. Může se jednat o komodity, například plodiny, o služby nebo o burzy peněžní. Účastníky obchodů na burze jsou investoři a emitenti. Investoři se zde snaží své finance zhodnotit, emitenti naopak získat prostředky pro vlastní podnikání. O konečném výsledku pak rozhodne poměr nabídky a poptávky. Výsledná cena se označuje jako kurz.
Burza má dlouhou historii, je známá již od 16. století, kdy byla založena v Antverpách pro obchodování se zlatem a stříbrem v podobě mincí, a se směnkami. Známá je především burza Wall Street v New Yorku, která funguje již od počátku 19. století.


Co je to Burza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Burza doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Burza se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam, přesný význam, lexikon, wiki, co to je, slovo, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, význam slova, definice pojmu, popis, význam pojmu, formulace, definice, synonymum, terminologie, odborný výraz


Pojem Burza je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Burza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry, investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu. Zvláštním typem burzy je plodinová burza, kde se obchoduje ve velkém se zemědělskými plodinami a potravinářskými produkty.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Burza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Burza na Youtube

Vyhledat termín Burza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Burza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Burza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Burza? resp. jaká je definice termínu Burza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burza, odpověď na dotaz co je to Burza?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..