Co je to?
Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Co je to Burza? Význam slova

Co znamená termín Burza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Burza je název instituce, jejímž úkolem je řízení trhu s cennými papíry. Jedná se o součást kapitálového trhu, burza umožňuje nákup a prodej mnoha druhů investičních nástrojů. Může se jednat o komodity, například plodiny, o služby nebo o burzy peněžní. Účastníky obchodů na burze jsou investoři a emitenti. Investoři se zde snaží své finance zhodnotit, emitenti naopak získat prostředky pro vlastní podnikání. O konečném výsledku pak rozhodne poměr nabídky a poptávky. Výsledná cena se označuje jako kurz.
Burza má dlouhou historii, je známá již od 16. století, kdy byla založena v Antverpách pro obchodování se zlatem a stříbrem v podobě mincí, a se směnkami. Známá je především burza Wall Street v New Yorku, která funguje již od počátku 19. století.


Co je to Burza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Burza se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, význam, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, co je to Burza?, co znamená, vysvětlení, názvosloví, informace, slovo, synonymum, odborný výraz, Burza, termín, terminologie, heslo, lexikon


Pojem Burza je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Burza můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry, investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu. Zvláštním typem burzy je plodinová burza, kde se obchoduje ve velkém se zemědělskými plodinami a potravinářskými produkty.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Burza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Burza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Burza na Google.cz

Hledat termín Burza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Burza na Youtube

Zkusit najít výraz Burza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Burza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Burza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Burza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burza, odpověď na dotaz co je to Burza?. Víte např. kdo to je Náborář? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..