Co je to?
Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Co je to Burza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Burza

Burza je název instituce, jejímž úkolem je řízení trhu s cennými papíry. Jedná se o součást kapitálového trhu, burza umožňuje nákup a prodej mnoha druhů investičních nástrojů. Může se jednat o komodity, například plodiny, o služby nebo o burzy peněžní. Účastníky obchodů na burze jsou investoři a emitenti. Investoři se zde snaží své finance zhodnotit, emitenti naopak získat prostředky pro vlastní podnikání. O konečném výsledku pak rozhodne poměr nabídky a poptávky. Výsledná cena se označuje jako kurz.
Burza má dlouhou historii, je známá již od 16. století, kdy byla založena v Antverpách pro obchodování se zlatem a stříbrem v podobě mincí, a se směnkami. Známá je především burza Wall Street v New Yorku, která funguje již od počátku 19. století.


Co je to Burza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Burza s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Burza patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: co znamená, heslo, pojem, přesný význam, význam pojmu, lexikon, co to je, terminologie, synonymum, termín, Ekonomie, odborné názvosloví, informace, Burza, terminus technicus, slovník, definice, Ekonomie


Pojem Burza je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry, investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu. Zvláštním typem burzy je plodinová burza, kde se obchoduje ve velkém se zemědělskými plodinami a potravinářskými produkty.

Pro více informací o heslu Burza zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Burza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Burza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Burza na Youtube

Hledat slovo Burza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Burza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Burza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Burza? resp. co je to Burza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burza, odpověď na dotaz co je to Burza?. Víte např. kdo to je Konzultant? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..