Co je to?
Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Co je to Burza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Burza

Burza je název instituce, jejímž úkolem je řízení trhu s cennými papíry. Jedná se o součást kapitálového trhu, burza umožňuje nákup a prodej mnoha druhů investičních nástrojů. Může se jednat o komodity, například plodiny, o služby nebo o burzy peněžní. Účastníky obchodů na burze jsou investoři a emitenti. Investoři se zde snaží své finance zhodnotit, emitenti naopak získat prostředky pro vlastní podnikání. O konečném výsledku pak rozhodne poměr nabídky a poptávky. Výsledná cena se označuje jako kurz.
Burza má dlouhou historii, je známá již od 16. století, kdy byla založena v Antverpách pro obchodování se zlatem a stříbrem v podobě mincí, a se směnkami. Známá je především burza Wall Street v New Yorku, která funguje již od počátku 19. století.


Co je to Burza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Burza. Co znamená odborný pojem Burza z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Burza patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, synonymum, co to je, Ekonomie, terminologie, Ekonomie, názvosloví, odborné názvosloví, formulace, definice, popis, heslo, odborný výraz, přesný význam, co je to Burza?, definice pojmu, pojem, Burza


Pojem Burza je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Burza můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé investiční nástroje (cenné papíry, investiční certifikáty, warranty, futures aj.). Je jednou ze základních součástí kapitálového trhu. Zvláštním typem burzy je plodinová burza, kde se obchoduje ve velkém se zemědělskými plodinami a potravinářskými produkty.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Burza ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Burza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Burza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Burza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Burza ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Burza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Burza? resp. co znamená výraz Burza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burza, odpověď na dotaz co je to Burza?. Víte např. kdo to je Vica Kerekés? Znáte a víte kdo je Kreativec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..