Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Haka. Co znamená pojem Haka z kategorie Kultura?

Co to je Haka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Haka?

Haka je v původním významu tradičním tancem Maorů. Jedná se o bojový hromadný tanec, který tančili bojovníci před nastávající bitvou. Tanečníci při něm pokřikují, vydávají různé zvuky, gestikulují a podupávají a dělají různé grimasy. Cílem tance bylo zastrašit nepřítele a povzbudit bojového ducha bojovníků.
Bojová haka může být předváděna beze zbraní nebo se zbraněmi. V současnosti využívá tento tanec ragbyový tým Nového Zélandu nebo Samoa. Využívají haku jako psychickou přípravu před bojem. Cílem je koncentrace a bojová nálada, současně se pobaví i diváci.


Co je to Haka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Haka. Co znamená pojem Haka z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Haka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Haka je v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, Haka, Kultura, heslo, popis, definice, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, informace, Kultura, slovník, pojem, wiki, lexikon, terminologie, co to je


Pojem Haka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Haka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Haka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Haka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Haka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Haka ve Wikipedii

Najít slovo Haka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Haka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Haka? resp. co vlastně znamená slovo Haka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Haka, odpověď na dotaz co je to Haka?. Víte např. kdo to je David Pastrňák? Znáte a víte kdo je Sudička? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Haka v jiné sekci než Kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?