Co je to?
Odborný výraz, definice slova Haka. Co znamená slovo Haka z kategorie Kultura?

Co je Haka? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Haka

Haka je v původním významu tradičním tancem Maorů. Jedná se o bojový hromadný tanec, který tančili bojovníci před nastávající bitvou. Tanečníci při něm pokřikují, vydávají různé zvuky, gestikulují a podupávají a dělají různé grimasy. Cílem tance bylo zastrašit nepřítele a povzbudit bojového ducha bojovníků.
Bojová haka může být předváděna beze zbraní nebo se zbraněmi. V současnosti využívá tento tanec ragbyový tým Nového Zélandu nebo Samoa. Využívají haku jako psychickou přípravu před bojem. Cílem je koncentrace a bojová nálada, současně se pobaví i diváci.

Co je to Haka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Haka. Co znamená slovo Haka z kategorie Kultura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Haka) můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Haka patří do kategorie kultura

Klíčová slova: definice, popis, informace, co je to Haka?, přesný výraz, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, slovo, lexikon, co znamená, termín, význam slova, terminologie, slovník, definice pojmu


Pojem Haka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Haka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Haka je původně hromadný maorský tanec. Bývá také označován jako bojový tanec, protože býval tančen bojovníky před bitvou. Je doprovázen akustickými projevy tanečníků; pokřikem doprovázeným gestikulací rukou, podupáváním, křikem, grimasami, vyplazováním jazyku, vykulováním očí a podobně. Významem tance bylo dodání odvahy bojovníkům a zastrašení nepřítele.

Další informační zdroje o slovu Haka

Hledat videa s názvem Haka na Youtube

Hledat pojem Haka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Haka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Haka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Haka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Haka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Haka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Haka? resp. co přesně označuje termín Haka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Haka, odpověď na dotaz co je to Haka?. Víte např. kdo to je Horolezec? Znáte a víte kdo je Kvaker? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?