Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Haka. Co znamená pojem Haka z kategorie Kultura?

Co to je Haka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Haka?

Haka je v původním významu tradičním tancem Maorů. Jedná se o bojový hromadný tanec, který tančili bojovníci před nastávající bitvou. Tanečníci při něm pokřikují, vydávají různé zvuky, gestikulují a podupávají a dělají různé grimasy. Cílem tance bylo zastrašit nepřítele a povzbudit bojového ducha bojovníků.
Bojová haka může být předváděna beze zbraní nebo se zbraněmi. V současnosti využívá tento tanec ragbyový tým Nového Zélandu nebo Samoa. Využívají haku jako psychickou přípravu před bojem. Cílem je koncentrace a bojová nálada, současně se pobaví i diváci.

Co je to Haka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Haka. Co znamená pojem Haka z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Haka? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Haka patří do sekce Kultura

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, Kultura, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, odborný výraz, terminologie, názvosloví, termín, přesný význam, co to je, co znamená, význam pojmu, heslo, terminus technicus, definice pojmu, synonymum


Pojem Haka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Haka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Haka je původně hromadný maorský tanec. Bývá také označován jako bojový tanec, protože býval tančen bojovníky před bitvou. Je doprovázen akustickými projevy tanečníků; pokřikem doprovázeným gestikulací rukou, podupáváním, křikem, grimasami, vyplazováním jazyku, vykulováním očí a podobně. Významem tance bylo dodání odvahy bojovníkům a zastrašení nepřítele.

Zkuste zjistit více informací o slovu Haka v následujících zdrojích

Najít výraz Haka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Haka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Haka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Haka na Youtube

Hledat termín Haka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Haka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Haka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Haka? resp. jaký je význam pojmu Haka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Haka, odpověď na dotaz co je to Haka?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?