Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co to je Astenik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Astenik

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Astenik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: termín, pojem, terminologie, lexikon, formulace, slovo, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, Psychologie, co znamená, co je to Astenik?, Psychologie, definice, význam pojmu, co to je, přesný výraz


Pojem Astenik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Astenik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Astenik ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Astenik ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Astenik ve Wikislovníku

Hledat heslo Astenik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Astenik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Astenik? resp. co přesně označuje termín Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Ješita? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?