Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co to je Astenik? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Astenik

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Astenik) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Astenik patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: heslo, informace, popis, co znamená, co je to Astenik?, Astenik, co to je, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, Psychologie, definice, pojem, přesný význam, vysvětlení, termín, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Astenik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Astenik

Hledat výraz Astenik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Astenik na Youtube

Hledat pojem Astenik ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astenik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Astenik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Astenik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Astenik? resp. jaký je význam slova Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Vylízanec? Znáte a víte kdo je Jakub Zedníček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?