Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astenik. Co znamená odborný pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co je to Astenik? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Astenik?

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astenik. Co znamená odborný pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Astenik můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Astenik je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam, co to je, přesný výraz, heslo, pojem, definice, terminus technicus, co znamená, formulace, slovník, popis, termín, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, terminologie, odborný výraz


Pojem Astenik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astenik? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Astenik: charakteristická štíhlost a výška, často se uzavírají sami do sebe, jsou přecitlivělí nebo naopak chladní až cyničtí, není příliš aktivní, má sklony k schizofrenním chorobám = schizotypní typ charakteru.

Pro více informací o heslu Astenik zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Astenik ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Astenik ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Astenik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Astenik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astenik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Astenik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Astenik? resp. jaká je definice slova Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Rudý John? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?