Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co to je Astenik? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Astenik

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Astenik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovník, heslo, co znamená, slovo, co je to Astenik?, formulace, definice pojmu, význam, co to je, odborný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, wiki, Psychologie, popis, význam pojmu, Psychologie


Pojem Astenik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Astenik?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Astenik: charakteristická štíhlost a výška, často se uzavírají sami do sebe, jsou přecitlivělí nebo naopak chladní až cyničtí, není příliš aktivní, má sklony k schizofrenním chorobám = schizotypní typ charakteru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Astenik na Google.cz

Vyhledat termín Astenik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astenik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astenik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Astenik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Astenik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Astenik? resp. co přesně znamená slovo Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Zdeněk Škromach? Znáte a víte kdo je Rudý John? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?