Co je to?
Definice výrazu Astenik. Co znamená odborný pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co je Astenik? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Astenik?

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Definice výrazu Astenik. Co znamená odborný pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Astenik můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Astenik je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, psychologie, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, terminologie, definice, co znamená, popis, význam slova, slovník, heslo, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, psychologie, význam pojmu


Pojem Astenik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Astenik dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astenik: charakteristická štíhlost a výška, často se uzavírají sami do sebe, jsou přecitlivělí nebo naopak chladní až cyničtí, není příliš aktivní, má sklony k schizofrenním chorobám = schizotypní typ charakteru.

Pro další informace o termínu Astenik zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Astenik ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Astenik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Astenik ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astenik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Astenik ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Astenik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Astenik? resp. jaký je význam pojmu Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Eduard Kučera? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Astenik i v jiné části webu než je kategorie psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?