Co je to?
Odborný výraz, definice slova Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co je Astenik?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Astenik

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.


Co je to Astenik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Astenik s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Astenik se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: slovo, heslo, terminus technicus, psychologie, pojem, přesný výraz, synonymum, přesný význam, informace, formulace, psychologie, co je to Astenik?, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, lexikon


Pojem Astenik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Astenik? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astenik: charakteristická štíhlost a výška, často se uzavírají sami do sebe, jsou přecitlivělí nebo naopak chladní až cyničtí, není příliš aktivní, má sklony k schizofrenním chorobám = schizotypní typ charakteru.

Pro více informací o heslu Astenik zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Astenik na Google obrázcích

Hledat pojem Astenik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Astenik ve vyhledávači Yandex

Najít termín Astenik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Astenik ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Astenik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Astenik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Astenik? resp. co to je Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Akademický pracovník? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, astenik, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?