Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je to Lupénka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lupénka?

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Lupénka patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: Lupénka, pojem, informace, slovník, lexikon, terminologie, termín, vysvětlení, význam pojmu, popis, co to je, formulace, wiki, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, slovo, nemoce


Pojem Lupénka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lupénka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Jiné informační zdroje o pojmu Lupénka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Lupénka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Lupénka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lupénka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Lupénka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lupénka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lupénka? resp. co znamená Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je David Rittich? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.