Co je to?
Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je to Lupénka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lupénka?

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lupénka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, přesný výraz, slovník, popis, lexikon, co to je, definice pojmu, wiki, slovo, formulace, pojem, co je to Lupénka?, význam, synonymum, informace, význam slova, terminus technicus, přesný význam


Pojem Lupénka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lupénka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Pro další informace o termínu Lupénka zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Lupénka na Youtube

Hledat pojem Lupénka ve Wikizdrojích

Hledat slovo Lupénka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Lupénka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Lupénka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Lupénka? resp. co znamená Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.