Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lupénka. Co znamená pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je Lupénka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lupénka?

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lupénka. Co znamená pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Lupénka se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: heslo, definice, termín, přesný výraz, synonymum, lexikon, co je to Lupénka?, formulace, odborný výraz, pojem, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, wiki, nemoce, terminologie, co to je


Pojem Lupénka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lupénka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Více informací o slovu Lupénka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Lupénka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Lupénka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Lupénka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lupénka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Lupénka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co to je Lupénka? resp. co označuje slovo Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je Vodohospodář? Znáte a víte kdo je Thorin Pavéza? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lupénka v jiné sekci než nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, lupénka, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.