Co je to?
Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je to Lupénka? Význam slova

Co znamená termín Lupénka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lupénka se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, formulace, pojem, termín, wiki, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, Nemoce, synonymum, slovník, lexikon, význam, přesný výraz


Pojem Lupénka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lupénka můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Další informační zdroje o slovu Lupénka

Hledat slovo Lupénka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Lupénka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Lupénka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lupénka na Youtube

Najít pojem Lupénka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lupénka? resp. jaká je definice termínu Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je Seismolog? Znáte a víte kdo je Ivana Chýlková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.