Co je to?
Definice výrazu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je Lupénka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lupénka

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Definice výrazu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lupénka můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Lupénka je v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný význam, nemoce, definice pojmu, co to je, význam slova, lexikon, přesný výraz, informace, slovo, heslo, Lupénka, formulace, co znamená, pojem, terminologie, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus


Pojem Lupénka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lupénka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Lupénka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Lupénka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Lupénka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Lupénka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Lupénka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lupénka? resp. co to je Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Šmak? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Lupénka i v jiné kategorii než je sekce nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.