Co je to?
Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Co je to Lupénka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lupénka

Lupénka je neinfekční kožní onemocnění postihující hlavně kůži, ale může se rozšířit i na klouby nebo nehty. Lupénka se odborně nazývá také psoriáza. Její léčení není jednoduché, lupénka se navíc může opakovaně vracet. Proč lupénka vzniká, není přesně známo.
Svůj vliv na její vznik má dědičnost, autoimunita nebo vnější prostředí, stres, infekce či některé léky. I životní styl přispívá k rozvoji onemocnění – nepravidelná životospráva, obezita a falší faktory mohou projevy lupénky výrazně zhoršit.


Co je to Lupénka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lupénka. Co znamená odborný pojem Lupénka z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lupénka je v sekci Nemoce

Klíčová slova: co je to Lupénka?, slovník, synonymum, Nemoce, heslo, slovo, názvosloví, termín, informace, přesný význam, lexikon, význam slova, wiki, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, pojem, přesný výraz


Pojem Lupénka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lupénka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Psoriáza (nebo také lupénka, latinsky psoriasis vulgaris) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace, avšak v europoidní populaci může být její výskyt častější, jelikož jsou projevy nemoci mnohdy nevýrazné a není diagnostikována. Může být dědičná.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lupénka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Lupénka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Lupénka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lupénka na Youtube

Zkusit najít heslo Lupénka ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Lupénka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lupénka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lupénka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénka, odpověď na dotaz co je to Lupénka?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.