Co je to?
Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Co to je Duše? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Duše?

Nehmotný princip života, kterým se živé bytosti odlišují od ostatních neživých předmětů a věcí. Duše znamená zároveň nezaměnitelnou osobní identitu určitého jedince. Psychologie, věda o duši o ní mluví jako o vědomí nebo o mysli, zahrnující osobní jedinečné myšlení, mravní cítění odpovědnost a vztah k sobě samotnému.


Co je to Duše? Význam slova, termín, Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Duše se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, termín, význam, co znamená, co to je, Psychologie, lexikon, wiki, Duše, přesný význam, pojem, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, co je to Duše?, slovník, popis, slovo


Pojem Duše je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duše? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duše je v řadě náboženství, mytologiích a filosofii nehmotná substance živé bytosti. K tomu později přistupuje i představa duše jako jedinečné osobní identity, důležitá zejména v křesťanství. Duše může být smrtelná nebo nesmrtelná.

Více informací o slovu Duše doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Duše ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Duše na Youtube

Najít heslo Duše ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Duše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duše ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Duše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Duše například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Duše? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Duše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duše, odpověď na dotaz co je to Duše?. Víte např. kdo to je Miroslav Kalousek? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?