Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Co je to Duše? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Duše?

Nehmotný princip života, kterým se živé bytosti odlišují od ostatních neživých předmětů a věcí. Duše znamená zároveň nezaměnitelnou osobní identitu určitého jedince. Psychologie, věda o duši o ní mluví jako o vědomí nebo o mysli, zahrnující osobní jedinečné myšlení, mravní cítění odpovědnost a vztah k sobě samotnému.


Co je to Duše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Duše sdílejte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Duše je v kategorii psychologie

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, heslo, wiki, názvosloví, co znamená, co to je, odborný výraz, terminus technicus, informace, psychologie, slovo, Duše, význam slova, přesný význam, terminologie, co je to Duše?, slovník


Pojem Duše je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Duše?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Duše je v řadě náboženství, mytologiích a filosofii nehmotná substance živé bytosti. K tomu později přistupuje i představa duše jako jedinečné osobní identity, důležitá zejména v křesťanství. Duše může být smrtelná nebo nesmrtelná.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Duše ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duše ve Wikimedia Commons

Najít termín Duše ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Duše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duše ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Duše na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duše například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Duše? resp. co znamená slovo Duše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duše, odpověď na dotaz co je to Duše?. Víte např. kdo to je Stoik? Znáte a víte kdo je Regent? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?