Co je to?
Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Co to je Duše? Význam slova

Co znamená termín Duše? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nehmotný princip života, kterým se živé bytosti odlišují od ostatních neživých předmětů a věcí. Duše znamená zároveň nezaměnitelnou osobní identitu určitého jedince. Psychologie, věda o duši o ní mluví jako o vědomí nebo o mysli, zahrnující osobní jedinečné myšlení, mravní cítění odpovědnost a vztah k sobě samotnému.


Co je to Duše? Význam slova, termín, Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Duše se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, formulace, definice pojmu, lexikon, význam slova, pojem, synonymum, význam pojmu, Duše, wiki, terminologie, heslo, definice, význam, Psychologie, názvosloví, odborný výraz


Pojem Duše je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duše? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duše je v řadě náboženství, mytologiích a filosofii nehmotná substance živé bytosti. K tomu později přistupuje i představa duše jako jedinečné osobní identity, důležitá zejména v křesťanství. Duše může být smrtelná nebo nesmrtelná.

Další informační zdroje o slovu Duše

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duše ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Duše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Duše na Youtube

Vyhledat pojem Duše ve Wikizdrojích

Najít pojem Duše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Duše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duše například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Duše? resp. jaký je význam slova Duše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duše, odpověď na dotaz co je to Duše?. Víte např. kdo to je Nadčlověk? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Duše hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?