Co je to?
Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Co to je Duše? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Duše?

Nehmotný princip života, kterým se živé bytosti odlišují od ostatních neživých předmětů a věcí. Duše znamená zároveň nezaměnitelnou osobní identitu určitého jedince. Psychologie, věda o duši o ní mluví jako o vědomí nebo o mysli, zahrnující osobní jedinečné myšlení, mravní cítění odpovědnost a vztah k sobě samotnému.


Co je to Duše? Význam slova, termín, Definice výrazu Duše. Co znamená odborný pojem Duše z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Duše sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Duše je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: formulace, termín, pojem, wiki, význam pojmu, lexikon, význam, co je to Duše?, odborný výraz, co znamená, Psychologie, slovo, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, informace, popis, odborné názvosloví


Pojem Duše je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duše? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Duše je v řadě náboženství, mytologiích a filosofii nehmotná substance živé bytosti. K tomu později přistupuje i představa duše jako jedinečné osobní identity, důležitá zejména v křesťanství. Duše může být smrtelná nebo nesmrtelná.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Duše ve Wikislovníku

Hledat slovo Duše ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Duše ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duše ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Duše ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Duše na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duše například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Duše? resp. co znamená Duše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duše, odpověď na dotaz co je to Duše?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?