Co je to?
Definice odborného termínu, slova Orgán. Co znamená pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je to Orgán? Význam slova

Co znamená termín Orgán? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Orgán. Co znamená pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Orgán) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Orgán patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, synonymum, lexikon, definice, co to je, pojem, názvosloví, popis, vysvětlení, formulace, Orgán, odborný výraz, význam, informace, odborné názvosloví, slovo, význam slova


Pojem Orgán je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Orgán? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Jiné informační zdroje o pojmu Orgán

Vyhledat pojem Orgán ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Orgán ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Orgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Orgán ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Orgán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Orgán? resp. co znamená Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je Hana Vagnerová? Znáte a víte kdo je Emanuel Rádl? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.