Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je to Orgán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Orgán?

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Orgán můžete samozřejmě sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Orgán je v sekci lékařství

Klíčová slova: informace, formulace, pojem, termín, terminus technicus, definice pojmu, slovo, lékařství, význam, lexikon, popis, co je to Orgán?, synonymum, lékařství, wiki, definice, názvosloví, co to je


Pojem Orgán je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Orgán?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Orgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Orgán ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orgán ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Orgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Orgán na Youtube

Najít termín Orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Orgán? resp. co se skrývá pod slovem Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je Rasista? Znáte a víte kdo je Joseph John Thomson? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Orgán v jiné sekci než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.