Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je to Orgán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Orgán?

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Orgán sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Orgán patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, popis, informace, definice pojmu, heslo, lexikon, slovo, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, definice, co je to Orgán?, názvosloví, co znamená, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, Orgán


Pojem Orgán je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Orgán? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Orgán ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Orgán na Google.cz

Vyhledat termín Orgán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Orgán na Youtube

Hledat heslo Orgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Orgán? resp. co se skrývá pod slovem Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Parsifal? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Orgán v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.