Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je to Orgán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Orgán?

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Orgán? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Orgán je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Orgán?, termín, přesný výraz, popis, co znamená, formulace, terminologie, synonymum, lexikon, wiki, definice pojmu, terminus technicus, co to je, pojem, odborný výraz, Lékařství, slovník, slovo


Pojem Orgán je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Orgán dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Více informací o slovu Orgán doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Orgán ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Orgán ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Orgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orgán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Orgán? resp. co znamená výraz Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je Přípravář? Znáte a víte kdo je Prepper? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.