Co je to?
Definice výrazu Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je Orgán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Orgán

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Definice výrazu Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Orgán můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Orgán je v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, terminologie, heslo, termín, pojem, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, Orgán, terminus technicus, význam, slovo, synonymum, lexikon, co je to Orgán?, lékařství


Pojem Orgán je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Orgán můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Další zdroje informací o slovu Orgán

Vyhledat slovo Orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Orgán na Youtube

Hledat termín Orgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Orgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Orgán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Orgán na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Orgán? resp. jaká je definice termínu Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je Markéta Davidová? Znáte a víte kdo je Robert Plant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.