Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Co je to Orgán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Orgán?

Orgán je lékařský pojem. Jedná se o součást orgánové soustavy. Je tvořen větším množstvím různých druhů buněk, ty se sdružují do tkání a ty pak vytvoří soustavy, které člověku zajistí schopnost žít. Zaručují také stabilní vnitřní prostředí.
Orgány jsou mezi sebou propojeny a jejich funkce se vzájemně doplňují. Jako opora jim slouží kostra a svaly. Za zpracování živin odpovídá trávicí soustava, odvod přebytečných látek zajišťuje vylučovací soustava, rozmnožování rozmnožovací soustava. K dalším orgánům patří centrální nervová soustava a další.


Co je to Orgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orgán. Co znamená odborný pojem Orgán z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Orgán se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, Orgán, odborné názvosloví, názvosloví, co to je, informace, wiki, přesný význam, co je to Orgán?, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, pojem, termín, formulace, definice, popis, slovo


Pojem Orgán je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Orgán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán (latinsky organum, „nástroj“) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

Zkuste zjistit více informací o slovu Orgán v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Orgán na Youtube

Hledat pojem Orgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Orgán ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Orgán ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Orgán například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Orgán? resp. co je to Orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orgán, odpověď na dotaz co je to Orgán?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Parsifal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.