Co je to?
Definice výrazu Compliance. Co znamená odborný pojem Compliance z kategorie Ekonomie?

Co je Compliance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Compliance?

Compliance je pojem, který se většinou používá k popisu dodržování zákonných a regulačních požadavků, standardů, pravidel a etických norem, které se vztahují k určité organizaci, odvětví nebo činnosti. Jedná se o důležitý koncept v oblasti správy firem, řízení rizik a zachování důvěryhodnosti a integritního chování. Znamená to, že organizace musí dodržovat platné zákony a předpisy, které se týkají daného odvětví a jurisdikce. Tyto zákony mohou ovlivnit různé aspekty, jako je ochrana dat, ochrana spotřebitele, pracovní podmínky, finanční zprávy a podobně. Organizace si často vytvářejí vlastní interní pravidla a postupy, které jim pomáhají dodržovat zákony a standardy a zároveň zajišťují provádění činností v souladu s určitými etickými zásadami. Identifikace a správa rizik je také součástí compliance.
Organizace musí rozpoznat potenciální rizika spojená s nedodržením pravidel a norem a následně přijmout opatření k minimalizaci těchto rizik. Pravidelné kontroly a monitorování činností organizace jsou pro zajištění dodržování compliance klíčové. To znamená interní audity, revize a sledování procesů a operací. Nedodržování compliance může mít vážné následky, včetně právních postihů, pokut a reputačních ztrát. Organizace, které se dopustí vážných porušení, mohou být stíhány až trestně. Součástí compliance je také dodržování etických norem a zásad. Jde o správné chování vůči zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům a veřejnosti obecně.


Co je to Compliance? Význam slova, termín, Definice výrazu Compliance. Co znamená odborný pojem Compliance z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Compliance je v sekci ekonomie

Klíčová slova: wiki, co je to Compliance?, ekonomie, co to je, terminus technicus, Compliance, formulace, terminologie, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, heslo, význam pojmu, slovník, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, ekonomie


Pojem Compliance je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Compliance ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Compliance na Google obrázcích

Najít termín Compliance ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Compliance ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Compliance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Compliance na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Compliance například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Compliance? resp. jaká je definice termínu Compliance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Compliance, odpověď na dotaz co je to Compliance?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Denis Kubík? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.