Co je to?
Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Co to je Akné? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akné?

Akné je označení pro chronické onemocnění kůže. Nejčastěji se vyskytuje v pubertě (cca 85% postižených) a u části jedinců přetrvává až do dospělosti. Při tomto kožním onemocnění vzniká v kůži vřídek, který je důsledkem zánětu a uzavření mazových žláz. U hlubokých zánětů pak vznikají jizvy. Akné zhoršují také roztoči, bakterie a kvasinky.
Akné se nejčastěji vyskytuje v obličeji, ramenou, zádech a hrudi. Typickým projevem akné jsou pupínky, komedony, puchýře nebo uzlinky. U většiny postižených jedinců akné mizí do 25. roku života, doba trvání onemocnění je individuální.


Co je to Akné? Význam slova, termín, Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akné? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akné se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, Nemoce, přesný výraz, popis, význam pojmu, lexikon, Nemoce, odborný výraz, termín, definice pojmu, pojem, slovo, definice, heslo, odborné názvosloví, co je to Akné?, co znamená


Pojem Akné je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Akné ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Akné ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akné na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akné ve Wikimedia Commons

Najít slovo Akné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Akné ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akné například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Akné? resp. co vlastně znamená slovo Akné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akné, odpověď na dotaz co je to Akné?. Víte např. kdo to je Šovinista? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?