Co je to?
Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Co to je Akné? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akné?

Akné je označení pro chronické onemocnění kůže. Nejčastěji se vyskytuje v pubertě (cca 85% postižených) a u části jedinců přetrvává až do dospělosti. Při tomto kožním onemocnění vzniká v kůži vřídek, který je důsledkem zánětu a uzavření mazových žláz. U hlubokých zánětů pak vznikají jizvy. Akné zhoršují také roztoči, bakterie a kvasinky.
Akné se nejčastěji vyskytuje v obličeji, ramenou, zádech a hrudi. Typickým projevem akné jsou pupínky, komedony, puchýře nebo uzlinky. U většiny postižených jedinců akné mizí do 25. roku života, doba trvání onemocnění je individuální.


Co je to Akné? Význam slova, termín, Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akné doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akné se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, odborný výraz, pojem, význam slova, definice, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, Nemoce, popis, terminus technicus, slovník, informace, co je to Akné?, wiki, definice pojmu, heslo


Pojem Akné je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Akné ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Akné ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akné ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Akné ve Wikislovníku

Hledat výraz Akné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akné ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akné například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Akné? resp. co přesně znamená slovo Akné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akné, odpověď na dotaz co je to Akné?. Víte např. kdo to je Jack Nicholson? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Akné v jiné sekci než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?