Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Co to je Menstruace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Menstruace?

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které je u žen součástí menstruačního cyklu. Pokud nedojde k oplození vajíčka a k otěhotnění, obnoví se výstelka děložní sliznice. Stará vrstva odchází z těla s malým množstvím krve. Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní.


Co je to Menstruace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Menstruace) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Menstruace patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, pojem, co to je, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, přesný význam, popis, význam pojmu, odborný výraz, heslo, Lékařství, slovník, lexikon, termín, informace


Pojem Menstruace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Menstruace dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Kromě lidí mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců. Menstruační krev se dříve nazývala čmýra, poněkud zastaralé je i označení perioda, obvyklé je označení měsíčky či v současnosti nejběžnější menzes, v lidové mluvě pak silně expresivně zabarvený výraz krámy. První menstruace se označuje jako menarche. Termíny „menstruace“ a „menses“ pocházejí z latinského mensis (měsíc), které souvisí s řeckým mene (Měsíc). Mezi menstruačním cyklem a fázemi Měsíce není přímé spojení, ale za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy se obecně považuje 28 dní, což přibližně odpovídá době oběhu Měsíce kolem Země (synodický lunární měsíc, perioda mezi 2 novými Měsíci, trvá asi 29 a půl dne).

Více informací o pojmu Menstruace lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Menstruace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menstruace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Menstruace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Menstruace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Menstruace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Menstruace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Menstruace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Menstruace? resp. co znamená Menstruace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menstruace, odpověď na dotaz co je to Menstruace?. Víte např. kdo to je Svatá Trojice? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Menstruace v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.