Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Co to je Menstruace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Menstruace?

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které je u žen součástí menstruačního cyklu. Pokud nedojde k oplození vajíčka a k otěhotnění, obnoví se výstelka děložní sliznice. Stará vrstva odchází z těla s malým množstvím krve. Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní.


Co je to Menstruace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Menstruace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, slovník, wiki, popis, Lékařství, synonymum, definice pojmu, definice, slovo, Lékařství, přesný výraz, termín, pojem, formulace, význam pojmu, Menstruace, co to je


Pojem Menstruace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Menstruace píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Kromě lidí mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců. Menstruační krev se dříve nazývala čmýra, poněkud zastaralé je i označení perioda, obvyklé je označení měsíčky či v současnosti nejběžnější menzes, v lidové mluvě pak silně expresivně zabarvený výraz krámy. První menstruace se označuje jako menarche. Termíny „menstruace“ a „menses“ pocházejí z latinského mensis (měsíc), které souvisí s řeckým mene (Měsíc). Mezi menstruačním cyklem a fázemi Měsíce není přímé spojení, ale za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy se obecně považuje 28 dní, což přibližně odpovídá době oběhu Měsíce kolem Země (synodický lunární měsíc, perioda mezi 2 novými Měsíci, trvá asi 29 a půl dne).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Menstruace na Youtube

Zkusit najít termín Menstruace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Menstruace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menstruace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Menstruace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Menstruace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Menstruace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Menstruace? resp. jaká je definice termínu Menstruace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menstruace, odpověď na dotaz co je to Menstruace?. Víte např. kdo to je Miroslav Mareš? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.