Co je to?
Výraz, termín, definice slova Menstruace. Co znamená odborný pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Co je to Menstruace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Menstruace?

Menstruace je název procesu, který se cyklicky opakuje. Dochází při něm k vývoji vajíčka v těle ženy a jeho uvolnění v čase ovulace. Děloha se připravuje na uhnízdění oplodněného vajíčka a její výstelka roste. Když vajíčko není oplodněno, začne se výstelka z těla vylučovat společně s krví. Začíná tak menstruační cyklus a menstruační krvácení. Menstruace začíná u žen přibližné v období puberty a končí v pozdním věku menopauzou. V té době menstruace ustane, vaječníky tlumí svou funkci a žena již není schopna reprodukce. Menstruace je zastavena také v době těhotenství. K jejímu návratu dochází většinou až po ukončení doby kojení, jsou však známy případy, kdy se menstruace vrátila dříve.
Cyklus trvá v průměru 28 dní, může však být i nepravidelný nebo zcela vynechat. Dělí se na 4 základní fáze, první fází je právě menstruace. Tak trvá 3 dny až týden. Žena v tomto období ztrácí až 80 ml krve, proto by měla více odpočívat a jíst potraviny bohaté na železo. Jedná se o přirozený jev.


Co je to Menstruace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Menstruace. Co znamená odborný pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Menstruace můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Menstruace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, popis, synonymum, definice pojmu, lékařství, lexikon, co to je, slovník, význam pojmu, terminologie, termín, přesný význam, co znamená, pojem, názvosloví, definice, Menstruace, přesný výraz


Pojem Menstruace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Menstruace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Kromě lidí mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců. Menstruační krev se dříve nazývala čmýra, poněkud zastaralé je i označení perioda, obvyklé je označení měsíčky či v současnosti nejběžnější menzes, v lidové mluvě pak silně expresivně zabarvený výraz krámy. První menstruace se označuje jako menarche. Termíny „menstruace“ a „menses“ pocházejí z latinského mensis (měsíc), které souvisí s řeckým mene (Měsíc). Mezi menstruačním cyklem a fázemi Měsíce není přímé spojení, ale za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy se obecně považuje 28 dní, což přibližně odpovídá době oběhu Měsíce kolem Země (synodický lunární měsíc, perioda mezi 2 novými Měsíci, trvá asi 29 a půl dne).

Více informací o slovu Menstruace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Menstruace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Menstruace ve Wikislovníku

Hledat výraz Menstruace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Menstruace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Menstruace ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Menstruace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Menstruace například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Menstruace? resp. co znamená výraz Menstruace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menstruace, odpověď na dotaz co je to Menstruace?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Fejetonista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.