Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Co je to Chat? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chat?

Krátká a rychlá komunikace mezi dvěma lidmi na internetu se označuje jako chat. Rozhovor probíhá za pomoci určitého komunikačního programu přes síť. Při chatu se komunikuje pouze psaným textem. Pro chat byl zaveden protokol IRC. V současnosti již technologie postoupily a můžete se setkat i s videochatem či audiochatem.


Co je to Chat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chat? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Chat je v sekci počítače

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, formulace, termín, wiki, definice, synonymum, co je to Chat?, pojem, názvosloví, terminologie, slovo, přesný význam, heslo, Chat, informace, popis


Pojem Chat je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Chat?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Chat je krátká komunikace nebo rozhovor dvou nebo více lidí prostřednictvím komunikační sítě (slovo chat se v angličtině běžně používá pro klábosení, pokec, přátelský rozhovor). Uskutečňuje se vždy v reálném čase. V užším smyslu se při chatu komunikuje formou psaného textu.

Více informací o pojmu Chat lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Chat ve Wikislovníku

Najít pojem Chat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Chat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Chat ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Chat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chat například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Chat? resp. co se skrývá pod slovem Chat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chat, odpověď na dotaz co je to Chat?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Geriatr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Chat hledat i v jiných kategoriích (než počítače) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.