Co je to?
Definice výrazu, termínu Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Co je to Chat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chat

Krátká a rychlá komunikace mezi dvěma lidmi na internetu se označuje jako chat. Rozhovor probíhá za pomoci určitého komunikačního programu přes síť. Při chatu se komunikuje pouze psaným textem. Pro chat byl zaveden protokol IRC. V současnosti již technologie postoupily a můžete se setkat i s videochatem či audiochatem.


Co je to Chat? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chat s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chat se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: popis, definice pojmu, synonymum, odborný výraz, Počítače, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, vysvětlení, pojem, co je to Chat?, Chat, definice, wiki, lexikon, informace


Pojem Chat je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chat? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chat je krátká komunikace nebo rozhovor dvou nebo více lidí prostřednictvím komunikační sítě (slovo chat se v angličtině běžně používá pro klábosení, pokec, přátelský rozhovor). Uskutečňuje se vždy v reálném čase. V užším smyslu se při chatu komunikuje formou psaného textu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Chat ve Wikislovníku

Najít pojem Chat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Chat ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chat na Youtube

Vyhledat heslo Chat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Chat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chat? resp. co označuje slovo Chat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chat, odpověď na dotaz co je to Chat?. Víte např. kdo to je Atomista? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.