Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Co je Chat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chat

Krátká a rychlá komunikace mezi dvěma lidmi na internetu se označuje jako chat. Rozhovor probíhá za pomoci určitého komunikačního programu přes síť. Při chatu se komunikuje pouze psaným textem. Pro chat byl zaveden protokol IRC. V současnosti již technologie postoupily a můžete se setkat i s videochatem či audiochatem.


Co je to Chat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chat. Co znamená odborný pojem Chat z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chat? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Chat je v kategorii počítače

Klíčová slova: terminus technicus, definice, slovo, odborný výraz, termín, přesný výraz, co je to Chat?, terminologie, význam pojmu, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, pojem, synonymum, slovník, Chat, názvosloví


Pojem Chat je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chat? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chat je krátká komunikace nebo rozhovor dvou nebo více lidí prostřednictvím komunikační sítě (slovo chat se v angličtině běžně používá pro klábosení, pokec, přátelský rozhovor). Uskutečňuje se vždy v reálném čase. V užším smyslu se při chatu komunikuje formou psaného textu.

Další zdroje informací

Najít heslo Chat ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chat ve Wikimedia Commons

Najít termín Chat na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chat na Youtube

Hledat heslo Chat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chat například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chat? resp. co znamená slovo Chat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chat, odpověď na dotaz co je to Chat?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Geriatr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.