Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tržba. Co znamená odborný pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tržba

Tržba je označení pro určitou sumu financí, kterou za svou činnost přijal konkrétní podnikatel v konkrétní provozovně v určitém časovém období. Může se jednat o finanční prostředky za zbožím, které podnikatel prodal, nebo o služby, které poskytl.
Podle časového období se může jednat o tržby denní, týdenní, měsíční apod. Do tržby se počítají i takové platby, které musely být po nějakém čase vráceny.


Co je to Tržba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tržba. Co znamená odborný pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Tržba se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: terminologie, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, ekonomie, synonymum, pojem, slovo, význam, popis, heslo, definice pojmu, ekonomie, vysvětlení, Tržba, terminus technicus, názvosloví


Pojem Tržba je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tržba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tržba je souhrn finančních prostředků přijatých určitým podnikatelem nebo v určité provozovně za prodané zboží nebo poskytnuté služby v příslušném časovém období (například denní tržba, týdenní tržba nebo měsíční tržba). Na rozdíl od obratu zahrnuje i platby, které byly později vráceny.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tržba v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Tržba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tržba ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Tržba na Google.cz

Hledat videa s názvem Tržba na Youtube

Vyhledat slovo Tržba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Tržba? resp. co to je Tržba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržba, odpověď na dotaz co je to Tržba?. Víte např. kdo to je Martin Heidegger? Znáte a víte kdo je Daniel Takáč? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.