Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržba. Co znamená pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržba? Význam slova

Co znamená termín Tržba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tržba je označení pro určitou sumu financí, kterou za svou činnost přijal konkrétní podnikatel v konkrétní provozovně v určitém časovém období. Může se jednat o finanční prostředky za zbožím, které podnikatel prodal, nebo o služby, které poskytl.
Podle časového období se může jednat o tržby denní, týdenní, měsíční apod. Do tržby se počítají i takové platby, které musely být po nějakém čase vráceny.


Co je to Tržba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tržba. Co znamená pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tržba? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Tržba je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, co je to Tržba?, formulace, Tržba, odborné názvosloví, vysvětlení, ekonomie, heslo, terminologie, wiki, co to je, definice, názvosloví, význam slova, lexikon, slovník, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Tržba je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tržba můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tržba je souhrn finančních prostředků přijatých určitým podnikatelem nebo v určité provozovně za prodané zboží nebo poskytnuté služby v příslušném časovém období (například denní tržba, týdenní tržba nebo měsíční tržba). Na rozdíl od obratu zahrnuje i platby, které byly později vráceny.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Tržba ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Tržba na Google.cz

Hledat výraz Tržba ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tržba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Tržba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržba například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tržba? resp. co znamená slovo Tržba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržba, odpověď na dotaz co je to Tržba?. Víte např. kdo to je Julius Caesar? Znáte a víte kdo je Anna Kameníková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.