Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tržba. Co znamená pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tržba?

Tržba je označení pro určitou sumu financí, kterou za svou činnost přijal konkrétní podnikatel v konkrétní provozovně v určitém časovém období. Může se jednat o finanční prostředky za zbožím, které podnikatel prodal, nebo o služby, které poskytl.
Podle časového období se může jednat o tržby denní, týdenní, měsíční apod. Do tržby se počítají i takové platby, které musely být po nějakém čase vráceny.


Co je to Tržba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tržba. Co znamená pojem Tržba z kategorie Ekonomie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Tržba sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tržba je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, pojem, co to je, termín, popis, informace, slovník, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, slovo, ekonomie, lexikon, terminologie, formulace, Tržba, heslo


Pojem Tržba je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tržba? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tržba je souhrn finančních prostředků přijatých určitým podnikatelem nebo v určité provozovně za prodané zboží nebo poskytnuté služby v příslušném časovém období (například denní tržba, týdenní tržba nebo měsíční tržba). Na rozdíl od obratu zahrnuje i platby, které byly později vráceny.

Více informací o pojmu Tržba lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Tržba ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Tržba ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Tržba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Tržba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Tržba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Tržba? resp. jaký je přesný význam slova Tržba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržba, odpověď na dotaz co je to Tržba?. Víte např. kdo to je Lenka Dusilová? Znáte a víte kdo je Dráteník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tržba hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.