Co je to?
Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co je to OSPOD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla OSPOD?

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text OSPOD s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo OSPOD se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, wiki, popis, definice pojmu, Zkratky, přesný význam, informace, přesný výraz, pojem, formulace, terminus technicus, význam, termín, heslo, odborný výraz, význam slova, Zkratky


Pojem OSPOD je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem OSPOD? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Více informací o pojmu OSPOD lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo OSPOD ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín OSPOD ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSPOD ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín OSPOD ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem OSPOD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo OSPOD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova OSPOD? resp. jaký je význam slova OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Karel Šíp? Znáte a víte kdo je Woody Allen? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.