Co je to?
Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co je to OSPOD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla OSPOD?

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text OSPOD s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem OSPOD se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, slovo, wiki, formulace, terminus technicus, slovník, definice pojmu, heslo, význam slova, co je to OSPOD?, Zkratky, terminologie, definice, vysvětlení, termín, popis, co to je


Pojem OSPOD je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín OSPOD? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Další zdroje informací o slovu OSPOD

Zkusit najít pojem OSPOD ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem OSPOD na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSPOD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz OSPOD ve vyhledávači Qwant

Najít slovo OSPOD na Google.cz

Najít výraz OSPOD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to OSPOD? resp. co se přesně ukrývá za slovem OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Páter? Znáte a víte kdo je Amant? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.