Co je to?
Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co je to OSPOD? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu OSPOD

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín OSPOD je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, Zkratky, informace, co znamená, vysvětlení, terminologie, popis, termín, význam pojmu, co je to OSPOD?, odborný výraz, Zkratky, pojem, přesný výraz, slovo, heslo, význam slova


Pojem OSPOD je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem OSPOD? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Pro více informací o heslu OSPOD zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem OSPOD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo OSPOD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo OSPOD ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSPOD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín OSPOD ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz OSPOD ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova OSPOD? resp. co přesně znamená slovo OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Michael Kocáb? Znáte a víte kdo je Pasák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.