Co je to?
Výraz, termín, definice slova OSPOD. Co znamená odborný pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co je to OSPOD? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu OSPOD

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova OSPOD. Co znamená odborný pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem OSPOD s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín OSPOD je v kategorii zkratky

Klíčová slova: přesný význam, zkratky, odborný výraz, lexikon, definice, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, význam, co je to OSPOD?, OSPOD, co znamená, formulace, wiki, termín


Pojem OSPOD je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem OSPOD? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem OSPOD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo OSPOD ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem OSPOD ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem OSPOD ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo OSPOD ve Wikizdrojích

Hledat heslo OSPOD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená OSPOD? resp. co označuje slovo OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Michelle Rodriguez? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu OSPOD v jiné sekci než zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.