Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co to je OSPOD? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu OSPOD

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo OSPOD. Co znamená pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu OSPOD? Pak se o ní podělte s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo OSPOD patří do sekce zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, termín, co je to OSPOD?, odborné názvosloví, zkratky, co znamená, význam pojmu, wiki, názvosloví, definice pojmu, OSPOD, vysvětlení, zkratky, lexikon, význam, přesný výraz, odborný výraz, význam slova


Pojem OSPOD je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu OSPOD?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Další informace o pojmu OSPOD hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo OSPOD ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSPOD ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo OSPOD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo OSPOD na Google.cz

Hledat výraz OSPOD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem OSPOD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova OSPOD? resp. jaký je přesný význam slova OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Hokynář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.