Co je to?
Definice výrazu, termínu OSPOD. Co znamená odborný pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Co je OSPOD? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova OSPOD?

OSPOD čili orgán sociálně-právní ochrany dětí, lidově sociálka, je oficiální název odboru péče o děti a mládež na pověřeném místně příslušném městském úřadu. Jeho hlavním úkolem je hájení zájmů dítěte v situacích, kdy se o nezletilých dětech nějak rozhoduje.
OSPOD dítě zastupuje například při úpravě styku s rodiči, jednání o výši výživného, svěření dítěte do výchovy a podobně.


Co je to OSPOD? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu OSPOD. Co znamená odborný pojem OSPOD z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova OSPOD? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo OSPOD je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice, slovo, termín, popis, definice pojmu, lexikon, co je to OSPOD?, co znamená, co to je, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, vysvětlení, formulace, informace, přesný význam, význam, odborný výraz


Pojem OSPOD je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem OSPOD? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orgán sociálně-právní ochrany dětí (zkratkou OSPOD, hovorově „sociálka“) je v Česku každý ze státních orgánů, který má zákonem č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, přidělené toto postavení v sociálně-právní ochraně dětí. Jedná se především o obecní a krajské úřady. Největší rozsah pravomocí (včetně případného opatrovnictví dětí) mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností; zpravidla jde o městské úřady, které mívají pro tuto kompetenci ustanovený odbor péče o děti a mládež. Dětmi se podle zmíněného zákona rozumí všechny nezletilé osoby.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi OSPOD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem OSPOD na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem OSPOD ve Wikimedia Commons

Najít slovo OSPOD na Google.cz

Vyhledat pojem OSPOD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín OSPOD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSPOD například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je OSPOD? resp. co přesně označuje termín OSPOD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSPOD, odpověď na dotaz co je to OSPOD?. Víte např. kdo to je Petr Říbal? Znáte a víte kdo je Jurij Gagarin? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.