Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mašlovačka. Co znamená odborný pojem Mašlovačka z kategorie Nástroje?

Co je to Mašlovačka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mašlovačka?

Mašlovačka je nástroj, který se nazývá také peroutka a má další, převážně krajová nebo rodinná označení. Jde o pomůcku do kuchyně, kterou lze nádoby na přípravu jídla či samotné pokrmy potírat různými tekutinami. Potírat je možno již při přípravě nebo po dokončení. Tvarem je mašlovačka podobná štětečku. Původně byla zhotovována z husích brků, které byly na jednom konci svázané a pomocí nití proplétány tak, by vytvořili rukojeť. Část s peřím pak sloužila k namočení a potírání připravovaných jídel nebo potření nádob pro vaření a pečení.
Modernější verze přináší mašlovačky se štětinami ze silikonu nebo nylonu a držadlem ze dřeva, nerezu nebo plastu. Taková mašlovačka připomíná skutečný štětec. Na konci může mít očko určené na pověšení nástroje. Mašlovačky mají široké využití, lze jimi například vymazávat nádoby pro pečení, potírat pečivo před pečením rozšlehaným vejcem, olejem, máslem nebo sádlem. Jsou pomůckou při pečení chleba, který je nutno potřít vodou. Jsou oblíbené i při grilování, kdy se jimi nanáší různé grilovací směsi.


Co je to Mašlovačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mašlovačka. Co znamená odborný pojem Mašlovačka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mašlovačka můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mašlovačka je v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co to je, Mašlovačka, přesný význam, slovník, informace, slovo, význam, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, terminologie, terminus technicus


Pojem Mašlovačka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mašlovačka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mašlovačka nebo peroutka (na Moravě), perútka (na Slovácku), perótka (na Hané), mastička (na Valašsku) je kuchyňská pomůcka, která slouží k potírání kompaktních pokrmů buď v průběhu přípravy nebo po jejich dokončení tekutou ingrediencí.
Mašlovačka vzdáleně připomíná štětec či štětku. Její klasická tradiční verze sestává z 15-20 silných husích brků, na jednom konci svázaných a nití propletených tak, že je vytvořena rukojeť, horní pernatá část slouží jako pracovní – při použití se namáčí do tekutého materiálu, který se její pomocí nanáší na upravovaný pokrm. V nabídce výrobců kuchyňských pomůcek jsou i mašlovačky podoby skutečného štětce – s nerezovým či plastovým držadlem a nylonovou pracovní částí či silikonové, tyto mašlovačky často mívají očko na zavěšení.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Mašlovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mašlovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Mašlovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Mašlovačka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Mašlovačka na Google.cz

Hledat termín Mašlovačka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mašlovačka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Mašlovačka? resp. co označuje slovo Mašlovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mašlovačka, odpověď na dotaz co je to Mašlovačka?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Aneta Krejčíková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.