Co je to?
Definice výrazu Mašlovačka. Co znamená odborný pojem Mašlovačka z kategorie Nástroje?

Co je Mašlovačka?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mašlovačka

Mašlovačka je nástroj, který se nazývá také peroutka a má další, převážně krajová nebo rodinná označení. Jde o pomůcku do kuchyně, kterou lze nádoby na přípravu jídla či samotné pokrmy potírat různými tekutinami. Potírat je možno již při přípravě nebo po dokončení. Tvarem je mašlovačka podobná štětečku. Původně byla zhotovována z husích brků, které byly na jednom konci svázané a pomocí nití proplétány tak, by vytvořili rukojeť. Část s peřím pak sloužila k namočení a potírání připravovaných jídel nebo potření nádob pro vaření a pečení.
Modernější verze přináší mašlovačky se štětinami ze silikonu nebo nylonu a držadlem ze dřeva, nerezu nebo plastu. Taková mašlovačka připomíná skutečný štětec. Na konci může mít očko určené na pověšení nástroje. Mašlovačky mají široké využití, lze jimi například vymazávat nádoby pro pečení, potírat pečivo před pečením rozšlehaným vejcem, olejem, máslem nebo sádlem. Jsou pomůckou při pečení chleba, který je nutno potřít vodou. Jsou oblíbené i při grilování, kdy se jimi nanáší různé grilovací směsi.


Co je to Mašlovačka? Význam slova, termín, Definice výrazu Mašlovačka. Co znamená odborný pojem Mašlovačka z kategorie Nástroje?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Mašlovačka je v sekci nástroje

Klíčová slova: co je to Mašlovačka?, slovník, Mašlovačka, synonymum, nástroje, definice pojmu, definice, přesný výraz, wiki, význam, informace, význam slova, odborný výraz, terminologie, přesný význam, lexikon, formulace, popis


Pojem Mašlovačka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mašlovačka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mašlovačka nebo peroutka (na Moravě), perútka (na Slovácku), perótka (na Hané), mastička (na Valašsku) je kuchyňská pomůcka, která slouží k potírání kompaktních pokrmů buď v průběhu přípravy nebo po jejich dokončení tekutou ingrediencí.
Mašlovačka vzdáleně připomíná štětec či štětku. Její klasická tradiční verze sestává z 15-20 silných husích brků, na jednom konci svázaných a nití propletených tak, že je vytvořena rukojeť, horní pernatá část slouží jako pracovní – při použití se namáčí do tekutého materiálu, který se její pomocí nanáší na upravovaný pokrm. V nabídce výrobců kuchyňských pomůcek jsou i mašlovačky podoby skutečného štětce – s nerezovým či plastovým držadlem a nylonovou pracovní částí či silikonové, tyto mašlovačky často mívají očko na zavěšení.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mašlovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mašlovačka ve Wikizdrojích

Hledat slovo Mašlovačka na Google.cz

Vyhledat heslo Mašlovačka ve Wikislovníku

Najít slovo Mašlovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Mašlovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mašlovačka například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mašlovačka? resp. co se skrývá pod slovem Mašlovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mašlovačka, odpověď na dotaz co je to Mašlovačka?. Víte např. kdo to je Michael Rittstein? Znáte a víte kdo je Filip Neusser? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.