Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co je to Šnaps? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Šnaps?

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.


Co je to Šnaps? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Šnaps) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Šnaps patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: synonymum, co to je, wiki, názvosloví, význam slova, pojem, terminologie, přesný výraz, popis, co znamená, co je to Šnaps?, definice, nápoje, nápoje, význam, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Šnaps je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šnaps?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Slivovice patří mezi šnaps

Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay
Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Šnaps ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Šnaps ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Šnaps na Youtube

Vyhledat slovo Šnaps ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Šnaps ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Šnaps na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šnaps například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Šnaps? resp. co to je Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Tomáš Baldýnský? Znáte a víte kdo je Kartograf? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.