Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co je to Šnaps? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šnaps

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.


Co je to Šnaps? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Šnaps patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, slovník, přesný výraz, wiki, popis, odborné názvosloví, formulace, nápoje, vysvětlení, synonymum, význam, lexikon, terminologie, definice, názvosloví, význam pojmu, slovo


Pojem Šnaps je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Šnaps můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Slivovice patří mezi šnaps

Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay
Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Šnaps na Google.cz

Zkusit najít termín Šnaps ve Wikislovníku

Hledat slovo Šnaps ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Šnaps ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Šnaps ve Wikizdrojích

Najít výraz Šnaps ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šnaps například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šnaps? resp. jaká je definice termínu Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Aretha Franklin? Znáte a víte kdo je Vojtěch Kotek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Šnaps i v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.