Co je to?
Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co to je Šnaps? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šnaps

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.


Co je to Šnaps? Význam slova, termín, Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Šnaps s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šnaps je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: synonymum, pojem, slovník, definice, heslo, přesný výraz, wiki, terminus technicus, Nápoje, lexikon, odborný výraz, Nápoje, význam slova, co je to Šnaps?, formulace, termín, definice pojmu, co znamená


Pojem Šnaps je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šnaps?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Šnaps ve Wikizdrojích

Hledat slovo Šnaps ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šnaps na Youtube

Najít slovo Šnaps ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šnaps ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Šnaps na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šnaps například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šnaps? resp. co označuje slovo Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Vlkodlak? Znáte a víte kdo je Koudelník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.