Co je to?
Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co to je Šnaps? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šnaps

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.


Co je to Šnaps? Význam slova, termín, Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šnaps je v sekci Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, přesný význam, co to je, pojem, definice pojmu, popis, terminus technicus, heslo, terminologie, termín, přesný výraz, informace, slovo, názvosloví, formulace


Pojem Šnaps je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Šnaps?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Slivovice patří mezi šnaps

Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay
Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Šnaps zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Šnaps ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Šnaps ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šnaps ve Wikimedia Commons

Najít pojem Šnaps ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Šnaps ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Šnaps ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šnaps například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šnaps? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Mukl? Znáte a víte kdo je Koudelník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.