Co je to?
Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co to je Šnaps? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šnaps?

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.


Co je to Šnaps? Význam slova, termín, Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šnaps můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šnaps je v sekci Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, co znamená, heslo, synonymum, pojem, odborné názvosloví, lexikon, popis, Nápoje, termín, informace, formulace, terminus technicus, význam pojmu, co to je, terminologie, wiki, definice


Pojem Šnaps je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šnaps? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Slivovice patří mezi šnaps

Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay
Klasickou slivovici vyrobenou ze švestek můžeme označit jako šnaps. Autor: Michal Křenovský, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Šnaps v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Šnaps na Google.cz

Hledat videa s názvem Šnaps na Youtube

Najít slovo Šnaps ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Šnaps ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Šnaps ve Wikizdrojích

Hledat pojem Šnaps ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šnaps například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šnaps? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Jan Rosák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.