Co je to?
Výraz, termín, definice slova Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Co je to Protahovací pero? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Protahovací pero?

Protahovací pero je nástroj, který využívají především elektrikáři. Pomáhá jim protahovat vodiče malými dírami ve zdech, přes kanály nebo instalační trubky. Materiálem, ze kterého se protahovací pero obvykle vyrábí, bývá pružinová ocel. Pero se skrz malé otvory velmi opatrně posunuje až do cílového místa. Zde se k němu upevní vodič a ten se pak při zpětném pohybu táhne za perem. Je možné použít ho pro všechny druhy vodičů.
Protahovací pero se skladuje navinuté na cívce, proto je zvlněné. Je odolné a tuhé, takže ho lze bez problémů tlačit i velmi úzkým otvorem. Na konci pera bývá smyčka, háček nebo svorka pro uchycení vodiče. Materiálem, ze kterého je protahovací pero vyrobeno, je ocel, nylon nebo skelný laminát.


Co je to Protahovací pero? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Protahovací pero? s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Protahovací pero je v sekci nástroje

Klíčová slova: slovo, slovník, význam, pojem, informace, přesný význam, Protahovací pero, definice, co znamená, odborné názvosloví, popis, nástroje, význam slova, synonymum, odborný výraz, formulace, termín, přesný výraz


Pojem Protahovací pero je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Protahovací pero? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Protahovací pero je nástroj používaný elektrikáři k protažení vodiče dutinami ve stěnách, instalačními trubkami a kanály. Pero může být zhotoveno například z úzkého pásu pružinové oceli. Opatrným posunem se protahuje omezenými, stísněnými prostory, jako jsou dutiny ve stěnách budov. Smyslem použití pera je protlačit ho prázdným, ale nepřístupným prostorem a při zpětném pohybu táhnout za sebou potřebný vodič. Použití je možné pro všechny běžné druhy vodičů: silové, slaboproudé i optické. Konstrukce pera umožňuje posouvat vpřed jen samotné pero, počítá se s tím, že vodič bude tažen při zpětném pohybu. Snaha protlačit pero i s připojeným vodičem by způsobila poškození nebo deformaci pera. Při potřebě protáhnout rozměrnější vodič se zpětným chodem pera protáhne jen tenké, pevné a ohebné lanko, na které se teprve připojí potřebný vodič.

Další informační zdroje

Hledat pojem Protahovací pero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Protahovací pero ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Protahovací pero na Youtube

Zkusit najít pojem Protahovací pero ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Protahovací pero ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Protahovací pero ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Protahovací pero například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Protahovací pero? resp. co znamená Protahovací pero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protahovací pero, odpověď na dotaz co je to Protahovací pero?. Víte např. kdo to je Liv Tyler? Znáte a víte kdo je Pedant? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.