Co je to?
Definice výrazu Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Co to je Protahovací pero? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Protahovací pero

Protahovací pero je nástroj, který využívají především elektrikáři. Pomáhá jim protahovat vodiče malými dírami ve zdech, přes kanály nebo instalační trubky. Materiálem, ze kterého se protahovací pero obvykle vyrábí, bývá pružinová ocel. Pero se skrz malé otvory velmi opatrně posunuje až do cílového místa. Zde se k němu upevní vodič a ten se pak při zpětném pohybu táhne za perem. Je možné použít ho pro všechny druhy vodičů.
Protahovací pero se skladuje navinuté na cívce, proto je zvlněné. Je odolné a tuhé, takže ho lze bez problémů tlačit i velmi úzkým otvorem. Na konci pera bývá smyčka, háček nebo svorka pro uchycení vodiče. Materiálem, ze kterého je protahovací pero vyrobeno, je ocel, nylon nebo skelný laminát.


Co je to Protahovací pero? Význam slova, termín, Definice výrazu Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Protahovací pero sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Protahovací pero je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovník, co to je, význam pojmu, Nástroje, lexikon, názvosloví, terminologie, pojem, přesný význam, význam, slovo, informace, definice pojmu, co je to Protahovací pero?, formulace, popis, wiki, synonymum


Pojem Protahovací pero je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Protahovací pero?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Protahovací pero je nástroj používaný elektrikáři k protažení vodiče dutinami ve stěnách, instalačními trubkami a kanály. Pero může být zhotoveno například z úzkého pásu pružinové oceli. Opatrným posunem se protahuje omezenými, stísněnými prostory, jako jsou dutiny ve stěnách budov. Smyslem použití pera je protlačit ho prázdným, ale nepřístupným prostorem a při zpětném pohybu táhnout za sebou potřebný vodič. Použití je možné pro všechny běžné druhy vodičů: silové, slaboproudé i optické. Konstrukce pera umožňuje posouvat vpřed jen samotné pero, počítá se s tím, že vodič bude tažen při zpětném pohybu. Snaha protlačit pero i s připojeným vodičem by způsobila poškození nebo deformaci pera. Při potřebě protáhnout rozměrnější vodič se zpětným chodem pera protáhne jen tenké, pevné a ohebné lanko, na které se teprve připojí potřebný vodič.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Protahovací pero ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protahovací pero ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Protahovací pero ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Protahovací pero ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Protahovací pero ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Protahovací pero na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Protahovací pero například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Protahovací pero? resp. jaký je význam pojmu Protahovací pero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protahovací pero, odpověď na dotaz co je to Protahovací pero?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.