Co je to?
Definice výrazu Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Co to je Protahovací pero? Význam slova

Co znamená termín Protahovací pero? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Protahovací pero je nástroj, který využívají především elektrikáři. Pomáhá jim protahovat vodiče malými dírami ve zdech, přes kanály nebo instalační trubky. Materiálem, ze kterého se protahovací pero obvykle vyrábí, bývá pružinová ocel. Pero se skrz malé otvory velmi opatrně posunuje až do cílového místa. Zde se k němu upevní vodič a ten se pak při zpětném pohybu táhne za perem. Je možné použít ho pro všechny druhy vodičů.
Protahovací pero se skladuje navinuté na cívce, proto je zvlněné. Je odolné a tuhé, takže ho lze bez problémů tlačit i velmi úzkým otvorem. Na konci pera bývá smyčka, háček nebo svorka pro uchycení vodiče. Materiálem, ze kterého je protahovací pero vyrobeno, je ocel, nylon nebo skelný laminát.


Co je to Protahovací pero? Význam slova, termín, Definice výrazu Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Protahovací pero? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Protahovací pero je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice, co znamená, heslo, terminologie, termín, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co to je, význam slova, co je to Protahovací pero?, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, Protahovací pero, wiki


Pojem Protahovací pero je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Protahovací pero? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Protahovací pero je nástroj používaný elektrikáři k protažení vodiče dutinami ve stěnách, instalačními trubkami a kanály. Pero může být zhotoveno například z úzkého pásu pružinové oceli. Opatrným posunem se protahuje omezenými, stísněnými prostory, jako jsou dutiny ve stěnách budov. Smyslem použití pera je protlačit ho prázdným, ale nepřístupným prostorem a při zpětném pohybu táhnout za sebou potřebný vodič. Použití je možné pro všechny běžné druhy vodičů: silové, slaboproudé i optické. Konstrukce pera umožňuje posouvat vpřed jen samotné pero, počítá se s tím, že vodič bude tažen při zpětném pohybu. Snaha protlačit pero i s připojeným vodičem by způsobila poškození nebo deformaci pera. Při potřebě protáhnout rozměrnější vodič se zpětným chodem pera protáhne jen tenké, pevné a ohebné lanko, na které se teprve připojí potřebný vodič.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Protahovací pero ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protahovací pero ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Protahovací pero na Youtube

Zkusit najít slovo Protahovací pero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Protahovací pero ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protahovací pero ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Protahovací pero například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Protahovací pero? resp. co je to Protahovací pero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protahovací pero, odpověď na dotaz co je to Protahovací pero?. Víte např. kdo to je Pavel Baudiš? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Protahovací pero hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.