Co je to?
Výraz, termín, definice slova Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Co je to Protahovací pero? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Protahovací pero

Protahovací pero je nástroj, který využívají především elektrikáři. Pomáhá jim protahovat vodiče malými dírami ve zdech, přes kanály nebo instalační trubky. Materiálem, ze kterého se protahovací pero obvykle vyrábí, bývá pružinová ocel. Pero se skrz malé otvory velmi opatrně posunuje až do cílového místa. Zde se k němu upevní vodič a ten se pak při zpětném pohybu táhne za perem. Je možné použít ho pro všechny druhy vodičů.
Protahovací pero se skladuje navinuté na cívce, proto je zvlněné. Je odolné a tuhé, takže ho lze bez problémů tlačit i velmi úzkým otvorem. Na konci pera bývá smyčka, háček nebo svorka pro uchycení vodiče. Materiálem, ze kterého je protahovací pero vyrobeno, je ocel, nylon nebo skelný laminát.


Co je to Protahovací pero? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Protahovací pero. Co znamená odborný pojem Protahovací pero z kategorie Nástroje?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Protahovací pero) můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Protahovací pero patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, Protahovací pero, terminus technicus, nástroje, význam, pojem, synonymum, definice, přesný význam, wiki, terminologie, nástroje, slovník, popis, co je to Protahovací pero?, co to je, heslo


Pojem Protahovací pero je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Protahovací pero? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Protahovací pero je nástroj používaný elektrikáři k protažení vodiče dutinami ve stěnách, instalačními trubkami a kanály. Pero může být zhotoveno například z úzkého pásu pružinové oceli. Opatrným posunem se protahuje omezenými, stísněnými prostory, jako jsou dutiny ve stěnách budov. Smyslem použití pera je protlačit ho prázdným, ale nepřístupným prostorem a při zpětném pohybu táhnout za sebou potřebný vodič. Použití je možné pro všechny běžné druhy vodičů: silové, slaboproudé i optické. Konstrukce pera umožňuje posouvat vpřed jen samotné pero, počítá se s tím, že vodič bude tažen při zpětném pohybu. Snaha protlačit pero i s připojeným vodičem by způsobila poškození nebo deformaci pera. Při potřebě protáhnout rozměrnější vodič se zpětným chodem pera protáhne jen tenké, pevné a ohebné lanko, na které se teprve připojí potřebný vodič.

Další informační zdroje o slovu Protahovací pero

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protahovací pero ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Protahovací pero ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Protahovací pero ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Protahovací pero ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Protahovací pero ve Wikislovníku

Najít slovo Protahovací pero ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Protahovací pero například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Protahovací pero? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Protahovací pero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protahovací pero, odpověď na dotaz co je to Protahovací pero?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Frikulín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Protahovací pero hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.