Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Co to je Tumor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tumor?

Tumor znamená původně zduření nebo zatvrdnutí či otok tkáně. Tumor tohoto typu nemusí vždy způsobovat jen nádor, ale i infekce nebo alergická reakce. Slovo tumor se postupně začalo užívat pro nádorová onemocnění. Přítomnost, popřípadě rozsah nejrůznějších nádorových onemocnění se dá zjistit díky tumor markerům. Jejich přítomnost se zjišťuje z odebrané krve. Jedná se o běžné vyšetření. Prostřednictvím tumor markerů může být nádor včas diagnostikován a může být stanoven účinný léčebný postup.


Co je to Tumor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tumor? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tumor se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, co to je, synonymum, přesný význam, informace, pojem, Tumor, wiki, definice, Nemoce, popis, co je to Tumor?, termín, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Tumor je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tumor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je většinou používán jen v souvislosti s nádory.

Pro další informace o termínu Tumor zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Tumor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tumor na Youtube

Najít slovo Tumor ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Tumor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Tumor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tumor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tumor například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tumor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tumor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tumor, odpověď na dotaz co je to Tumor?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.