Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Co to je Tumor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tumor?

Tumor znamená původně zduření nebo zatvrdnutí či otok tkáně. Tumor tohoto typu nemusí vždy způsobovat jen nádor, ale i infekce nebo alergická reakce. Slovo tumor se postupně začalo užívat pro nádorová onemocnění. Přítomnost, popřípadě rozsah nejrůznějších nádorových onemocnění se dá zjistit díky tumor markerům. Jejich přítomnost se zjišťuje z odebrané krve. Jedná se o běžné vyšetření. Prostřednictvím tumor markerů může být nádor včas diagnostikován a může být stanoven účinný léčebný postup.


Co je to Tumor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tumor se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tumor se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, slovník, Nemoce, odborný výraz, význam slova, formulace, definice pojmu, Nemoce, lexikon, význam, wiki, pojem, termín, přesný význam, popis, co znamená, synonymum


Pojem Tumor je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tumor? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je většinou používán jen v souvislosti s nádory.

Pro více informací o heslu Tumor zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Tumor ve Wikislovníku

Hledat pojem Tumor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tumor ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Tumor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tumor ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Tumor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tumor například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tumor? resp. jaký je význam slova Tumor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tumor, odpověď na dotaz co je to Tumor?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Premiér? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Tumor i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.