Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Co to je Tumor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tumor?

Tumor znamená původně zduření nebo zatvrdnutí či otok tkáně. Tumor tohoto typu nemusí vždy způsobovat jen nádor, ale i infekce nebo alergická reakce. Slovo tumor se postupně začalo užívat pro nádorová onemocnění. Přítomnost, popřípadě rozsah nejrůznějších nádorových onemocnění se dá zjistit díky tumor markerům. Jejich přítomnost se zjišťuje z odebrané krve. Jedná se o běžné vyšetření. Prostřednictvím tumor markerů může být nádor včas diagnostikován a může být stanoven účinný léčebný postup.


Co je to Tumor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tumor sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tumor patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: popis, lexikon, definice pojmu, termín, pojem, Nemoce, význam pojmu, odborné názvosloví, Tumor, odborný výraz, co znamená, co to je, význam slova, heslo, Nemoce, vysvětlení, wiki, slovník


Pojem Tumor je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tumor? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je většinou používán jen v souvislosti s nádory.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Tumor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Tumor na Google.cz

Zkusit najít slovo Tumor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tumor na Youtube

Zkusit najít termín Tumor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tumor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tumor například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tumor? resp. co označuje slovo Tumor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tumor, odpověď na dotaz co je to Tumor?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Premiér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tumor v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.