Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Co je Tumor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tumor?

Tumor znamená původně zduření nebo zatvrdnutí či otok tkáně. Tumor tohoto typu nemusí vždy způsobovat jen nádor, ale i infekce nebo alergická reakce. Slovo tumor se postupně začalo užívat pro nádorová onemocnění. Přítomnost, popřípadě rozsah nejrůznějších nádorových onemocnění se dá zjistit díky tumor markerům. Jejich přítomnost se zjišťuje z odebrané krve. Jedná se o běžné vyšetření. Prostřednictvím tumor markerů může být nádor včas diagnostikován a může být stanoven účinný léčebný postup.


Co je to Tumor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tumor? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Tumor patří do sekce nemoce

Klíčová slova: význam, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, slovník, co to je, heslo, termín, význam slova, co je to Tumor?, definice, odborný výraz, nemoce, nemoce, lexikon, popis, pojem, wiki


Pojem Tumor je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tumor? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je většinou používán jen v souvislosti s nádory.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tumor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Tumor na Google.cz

Vyhledat pojem Tumor ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Tumor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tumor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Tumor ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tumor například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Tumor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tumor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tumor, odpověď na dotaz co je to Tumor?. Víte např. kdo to je Can Yaman? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.