Co je to?
Definice odborného termínu, slova Židokřesťanství. Co znamená pojem Židokřesťanství z kategorie Náboženství?

Co je to Židokřesťanství? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Židokřesťanství?

Židokřesťanství patří k novějším náboženským termínům. Pochází z poloviny 19. století a jeho pravděpodobným autorem je F.Ch.Baur, který byl uznávaným odborníkem zabývajícím se počátky křesťanského náboženství.
Existuje více pohledů na význam tohoto pojmu, vědci se shodují na výkladu, že židokřesťanství je víra několika generací věřících, kteří následovali Ježíše Krista a měli židovský původ. Vzhledem k tomu, že převážná část učedníků Kristových židovského původu nebyla, Měl by být tento pojem používán pro všechny, kdo se ke křesťanství obrátili ze židovské víry.


Co je to Židokřesťanství? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Židokřesťanství. Co znamená pojem Židokřesťanství z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Židokřesťanství doporučujeme sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Židokřesťanství se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, význam, slovník, popis, synonymum, co je to Židokřesťanství?, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, náboženství, Židokřesťanství, pojem, co to je, vysvětlení


Pojem Židokřesťanství je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Židokřesťanství? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Židokřesťanství je poměrně novodobý termín. Zřejmě poprvé ho použil až význačný odborník na počátky křesťanství, Ferdinand Christian Baur (1792–1860), a to ve své rozsáhlé studii z roku 1831. Od té doby se mezi odborníky vede dlouhá diskuze ohledně přesného vymezení tohoto pojmu. Do problematiky vymezování pojmu se zapojili takové osobnosti jako například Hans-Joachim Schöps, Jean Daniélou, Marcel Simon, Bruce John Malina, Stanley Riegl, Robert Murray, Manlio Simonetti, Simon Claude Mimouni, Andrzej Strus a další. Všeobecně však panuje shoda, že výraz „židokřesťanství“ označuje víru prvních generací následovníků Ježíše z Nazareta neboli Ježíše Krista, kteří byli židovského původu. Ti jsou označování jako „židokřesťané“ na rozdíl od věřících z nežidů, kteří jsou označování jako pohanokřesťané či etnokřesťané.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Židokřesťanství na Google.cz

Najít výraz Židokřesťanství ve Wikislovníku

Najít pojem Židokřesťanství ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Židokřesťanství ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Židokřesťanství ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Židokřesťanství ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Židokřesťanství například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Židokřesťanství? resp. jaký je význam slova Židokřesťanství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Židokřesťanství, odpověď na dotaz co je to Židokřesťanství?. Víte např. kdo to je Valtteri Bottas? Znáte a víte kdo je Bonnie Tyler? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.