Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Inflace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inflace?

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.


Co je to Inflace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Inflace můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inflace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: wiki, heslo, slovník, odborný výraz, lexikon, definice, odborné názvosloví, co to je, informace, vysvětlení, Ekonomie, slovo, Inflace, terminologie, synonymum, přesný význam, definice pojmu, popis


Pojem Inflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Inflace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Inflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Inflace ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Inflace na Google.cz

Hledat videa s názvem Inflace na Youtube

Zkusit najít pojem Inflace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Inflace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Inflace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Inflace? resp. co označuje slovo Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je David Vávra? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.