Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Inflace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Inflace?

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.


Co je to Inflace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Inflace s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inflace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam, odborný výraz, heslo, terminus technicus, Ekonomie, termín, synonymum, formulace, přesný význam, slovo, wiki, terminologie, vysvětlení, pojem, názvosloví, Inflace, odborné názvosloví, co to je


Pojem Inflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Inflace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Inflace na Google.cz

Zkusit najít heslo Inflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Inflace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Inflace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Inflace ve Wikizdrojích

Najít termín Inflace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inflace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Inflace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je Vampír? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Inflace i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.