Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená slovo Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je Inflace? Definice pojmu

Co znamená termín Inflace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.


Co je to Inflace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená slovo Inflace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Inflace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Inflace patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, význam pojmu, přesný význam, význam, slovo, přesný výraz, terminus technicus, Inflace, informace, definice pojmu, lexikon, termín, odborné názvosloví, ekonomie, pojem, názvosloví, synonymum


Pojem Inflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inflace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomicev určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Inflace ve Wikizdrojích

Zkusit najít Inflace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Inflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Inflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Inflace na Youtube

Vyhledat slovo Inflace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Inflace například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Inflace? resp. jaká je definice termínu Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Dysgrafik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.