Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inflace. Co znamená odborný pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Inflace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Inflace

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.


Co je to Inflace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inflace. Co znamená odborný pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Inflace s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Inflace patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: synonymum, co znamená, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, ekonomie, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, Inflace, heslo, definice, terminologie, pojem, lexikon, wiki, přesný význam, význam slova


Pojem Inflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inflace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomicev určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Inflace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Inflace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inflace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Inflace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Inflace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inflace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inflace? resp. co označuje slovo Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je Dysgrafik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inflace v jiné sekci než ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.