Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Co je to Umami? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Umami

Umami je název pro tzv. pátou chuť kromě obvyklých sladké, kyselé, slané a hořké. Název pochází z japonštiny, kde znamená totéž jako chutný.
Umami je receptor, který umí vnímat kyselinu glutamovou a glutamáty obsažené v pokrmech. Tento receptor byl objeven až v roce 2000. Chuť umami lze najít v běžných potravinách již od mateřského mléka.


Co je to Umami? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Umami sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Umami je v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, jídlo, formulace, heslo, slovo, význam pojmu, co je to Umami?, terminologie, slovník, definice pojmu, wiki, co to je, Umami, informace


Pojem Umami je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Umami můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Umami je vedle čtyř základních (lidských) chutí (sladká, hořká, slaná a kyselá) pátou chutí. Název je odvozený z japonštiny (umai, česky chutný, delikátní). Specifický chuťový receptor pro umami taste-mGluR4 byl objeven v roce 2000 a vnímá v jídle obsaženou aminokyselinu kyselinu glutamovou nebo její soli (glutamáty).
Chuť umami je obsažena v potravinách, které konzumujeme běžně. Jedná se například o maso, ryby, sýry a zeleninu (např. zralá rajčata, celer, špenát). První potravina s chutí umami, se kterou se člověk setká, je mateřské mléko.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Umami ve Wikislovníku

Hledat pojem Umami ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Umami ve Wikizdrojích

Hledat výraz Umami ve vyhledávači Yandex

Najít termín Umami ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umami ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Umami například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Umami? resp. jaká je definice termínu Umami? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umami, odpověď na dotaz co je to Umami?. Víte např. kdo to je Ignorant? Znáte a víte kdo je Peter Šťastný? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!