Co je to?
Definice výrazu, termínu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Co je to Umami? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Umami

Umami je název pro tzv. pátou chuť kromě obvyklých sladké, kyselé, slané a hořké. Název pochází z japonštiny, kde znamená totéž jako chutný.
Umami je receptor, který umí vnímat kyselinu glutamovou a glutamáty obsažené v pokrmech. Tento receptor byl objeven až v roce 2000. Chuť umami lze najít v běžných potravinách již od mateřského mléka.


Co je to Umami? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Umami s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Umami je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, názvosloví, vysvětlení, popis, co je to Umami?, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, definice pojmu, definice, lexikon, slovník, wiki, jídlo, význam slova, termín, synonymum


Pojem Umami je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Umami píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umami je vedle čtyř základních (lidských) chutí (sladká, hořká, slaná a kyselá) pátou chutí. Název je odvozený z japonštiny (umai, česky chutný, delikátní). Specifický chuťový receptor pro umami taste-mGluR4 byl objeven v roce 2000 a vnímá v jídle obsaženou aminokyselinu kyselinu glutamovou nebo její soli (glutamáty).
Chuť umami je obsažena v potravinách, které konzumujeme běžně. Jedná se například o maso, ryby, sýry a zeleninu (např. zralá rajčata, celer, špenát). První potravina s chutí umami, se kterou se člověk setká, je mateřské mléko.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umami ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Umami na Google.cz

Vyhledat slovo Umami ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Umami ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Umami ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Umami ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Umami například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Umami? resp. co znamená slovo Umami? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umami, odpověď na dotaz co je to Umami?. Víte např. kdo to je Bosorka? Znáte a víte kdo je Bohumil Kučera? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!