Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Co je to Rozvracení republiky? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rozvracení republiky?

Rozvracení republiky je jedním z trestních činů, které spočívají v činech proti vlastnímu nebo cizímu státu nebo mezinárodní organizaci. V případě rozvracení republiky jde o úmyslné rozvracení územního uspořádání, ústavního zřízení, narušení obranyschopnosti nebo zničení samostatnosti. To se děje účastí na násilných akcích proti státu nebo jeho orgánům.
Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody až na 12 let, výjimečně i na 20 let, a propadnutí majetku. Trestný je i podíl na přípravě tohoto skutku.


Co je to Rozvracení republiky? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rozvracení republiky? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozvracení republiky je v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, pojem, slovo, odborné názvosloví, Rozvracení republiky, názvosloví, význam, wiki, význam slova, informace, popis, přesný význam, heslo, definice pojmu, synonymum, Právo, terminus technicus


Pojem Rozvracení republiky je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rozvracení republiky?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rozvracení republiky je trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 310 trestního zákoníku. Patří tak mezi skupinu trestných činů proti České republice, cizímu státu a mezinárodní organizaci.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvracení republiky ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Rozvracení republiky ve Wikizdrojích

Najít pojem Rozvracení republiky ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Rozvracení republiky ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rozvracení republiky na Google.cz

Zkusit najít pojem Rozvracení republiky ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvracení republiky například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rozvracení republiky? resp. co znamená výraz Rozvracení republiky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvracení republiky, odpověď na dotaz co je to Rozvracení republiky?. Víte např. kdo to je Tiskový mluvčí? Znáte a víte kdo je Identifikovaná osoba? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.