Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvracení republiky. Co znamená pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Co je Rozvracení republiky?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rozvracení republiky?

Rozvracení republiky je jedním z trestních činů, které spočívají v činech proti vlastnímu nebo cizímu státu nebo mezinárodní organizaci. V případě rozvracení republiky jde o úmyslné rozvracení územního uspořádání, ústavního zřízení, narušení obranyschopnosti nebo zničení samostatnosti. To se děje účastí na násilných akcích proti státu nebo jeho orgánům.
Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody až na 12 let, výjimečně i na 20 let, a propadnutí majetku. Trestný je i podíl na přípravě tohoto skutku.


Co je to Rozvracení republiky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozvracení republiky. Co znamená pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Rozvracení republiky se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: popis, slovník, význam pojmu, slovo, heslo, přesný význam, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, terminus technicus, Rozvracení republiky, terminologie, co je to Rozvracení republiky?, právo, význam, význam slova


Pojem Rozvracení republiky je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozvracení republiky? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozvracení republiky je trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 310 trestního zákoníku. Patří tak mezi skupinu trestných činů proti České republice, cizímu státu a mezinárodní organizaci.

Další informační zdroje o slovu Rozvracení republiky

Zkusit najít výraz Rozvracení republiky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvracení republiky ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Rozvracení republiky ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Rozvracení republiky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Rozvracení republiky na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Rozvracení republiky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvracení republiky například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rozvracení republiky? resp. co je to Rozvracení republiky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvracení republiky, odpověď na dotaz co je to Rozvracení republiky?. Víte např. kdo to je Hermann Göring? Znáte a víte kdo je Hana Lipovská? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Rozvracení republiky i v jiné části webu než je kategorie právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.