Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Co je to Rozvracení republiky? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rozvracení republiky

Rozvracení republiky je jedním z trestních činů, které spočívají v činech proti vlastnímu nebo cizímu státu nebo mezinárodní organizaci. V případě rozvracení republiky jde o úmyslné rozvracení územního uspořádání, ústavního zřízení, narušení obranyschopnosti nebo zničení samostatnosti. To se děje účastí na násilných akcích proti státu nebo jeho orgánům.
Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody až na 12 let, výjimečně i na 20 let, a propadnutí majetku. Trestný je i podíl na přípravě tohoto skutku.


Co je to Rozvracení republiky? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rozvracení republiky s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozvracení republiky je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, slovo, Právo, termín, pojem, Rozvracení republiky, význam slova, názvosloví, formulace, wiki, terminus technicus, informace, popis, význam, vysvětlení, lexikon, slovník


Pojem Rozvracení republiky je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rozvracení republiky?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozvracení republiky je trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 310 trestního zákoníku. Patří tak mezi skupinu trestných činů proti České republice, cizímu státu a mezinárodní organizaci.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Rozvracení republiky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rozvracení republiky na Youtube

Hledat pojem Rozvracení republiky na Google.cz

Najít slovo Rozvracení republiky ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Rozvracení republiky ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Rozvracení republiky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvracení republiky například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rozvracení republiky? resp. jaký je přesný význam slova Rozvracení republiky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvracení republiky, odpověď na dotaz co je to Rozvracení republiky?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Šmelinář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.