Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Co je to Rozvracení republiky? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rozvracení republiky

Rozvracení republiky je jedním z trestních činů, které spočívají v činech proti vlastnímu nebo cizímu státu nebo mezinárodní organizaci. V případě rozvracení republiky jde o úmyslné rozvracení územního uspořádání, ústavního zřízení, narušení obranyschopnosti nebo zničení samostatnosti. To se děje účastí na násilných akcích proti státu nebo jeho orgánům.
Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody až na 12 let, výjimečně i na 20 let, a propadnutí majetku. Trestný je i podíl na přípravě tohoto skutku.


Co je to Rozvracení republiky? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozvracení republiky. Co znamená odborný pojem Rozvracení republiky z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rozvracení republiky? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozvracení republiky je v sekci Právo

Klíčová slova: co znamená, význam slova, co to je, termín, terminologie, formulace, přesný výraz, slovník, pojem, definice pojmu, definice, slovo, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, heslo


Pojem Rozvracení republiky je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rozvracení republiky? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rozvracení republiky je trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 310 trestního zákoníku. Patří tak mezi skupinu trestných činů proti České republice, cizímu státu a mezinárodní organizaci.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Rozvracení republiky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rozvracení republiky na Youtube

Vyhledat heslo Rozvracení republiky ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rozvracení republiky ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rozvracení republiky na Google.cz

Zkusit najít termín Rozvracení republiky ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvracení republiky například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rozvracení republiky? resp. co znamená Rozvracení republiky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvracení republiky, odpověď na dotaz co je to Rozvracení republiky?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Logistik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.