Co je to?
Definice výrazu Schizofrenie. Co znamená odborný pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Co to je Schizofrenie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Schizofrenie?

Mezi velice závažné duševní onemocnění patří i schizofrenie, která se projevuje porušeným vnímáním reality, poruchami myšlení a nezvyklým chováním. Mezi hlavními příznaky najdeme halucinace, zhoršení pozornosti a vůle nebo ztrátu sociálních dovedností.
Diagnostikovaný výskyt v populaci je kolem jednoho procenta. Předpokládá se, že se jedná o vývojovou poruchu založenou na změnách v neuroanatomii a neurochemii. U každého jedince může vypadat schizofrenie odlišně, což ztěžuje diagnostiku.
Léčba schizofrenie se provádí léčivy ze skupiny antipsychotik, která pozitivně ovlivňují myšlení.


Co je to Schizofrenie? Význam slova, termín, Definice výrazu Schizofrenie. Co znamená odborný pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Schizofrenie s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Schizofrenie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, pojem, definice, význam pojmu, wiki, slovo, přesný výraz, co je to Schizofrenie?, vysvětlení, heslo, definice pojmu, Schizofrenie, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, co znamená, co to je


Pojem Schizofrenie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Schizofrenie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Schizofrenie je duševní porucha charakteristická selháváním myšlenkových procesů a sníženou schopností vnímat emoce a reagovat na ně. Nejběžněji se projevuje sluchovými halucinacemi, paranoidními či bizarními bludy nebo zmatenou řečí a myšlením, a jde ruku v ruce s rozsáhlou sociální či pracovní dysfunkcí. Symptomy se začínají objevovat typicky v rané dospělosti s globální prevalencí přibližně 0,3–0,7 %. Diagnóza je založena na pozorovaném chování a zkušenostech popsaných pacientem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Schizofrenie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Schizofrenie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Schizofrenie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Schizofrenie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schizofrenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Schizofrenie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizofrenie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Schizofrenie? resp. jaký je význam pojmu Schizofrenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizofrenie, odpověď na dotaz co je to Schizofrenie?. Víte např. kdo to je Podrazák? Znáte a víte kdo je Albín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.