Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Co to je Schizofrenie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Schizofrenie

Mezi velice závažné duševní onemocnění patří i schizofrenie, která se projevuje porušeným vnímáním reality, poruchami myšlení a nezvyklým chováním. Mezi hlavními příznaky najdeme halucinace, zhoršení pozornosti a vůle nebo ztrátu sociálních dovedností.
Diagnostikovaný výskyt v populaci je kolem jednoho procenta. Předpokládá se, že se jedná o vývojovou poruchu založenou na změnách v neuroanatomii a neurochemii. U každého jedince může vypadat schizofrenie odlišně, což ztěžuje diagnostiku.
Léčba schizofrenie se provádí léčivy ze skupiny antipsychotik, která pozitivně ovlivňují myšlení.


Co je to Schizofrenie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Schizofrenie? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Schizofrenie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, lexikon, definice, informace, odborné názvosloví, Schizofrenie, slovník, Nemoce, pojem, definice pojmu, názvosloví, popis, formulace, terminus technicus, přesný výraz, co je to Schizofrenie?, termín


Pojem Schizofrenie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Schizofrenie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Schizofrenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Schizofrenie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Schizofrenie na Youtube

Najít termín Schizofrenie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Schizofrenie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schizofrenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizofrenie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Schizofrenie? resp. co znamená slovo Schizofrenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizofrenie, odpověď na dotaz co je to Schizofrenie?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.