Co je to?
Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Co je to Outlet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Outlet?

Outlet představuje charakteristický druh obchodu, který nabízí nejčastěji značkové zboží s nižší cenovou relací. Obvykle se jedná o prodejnu s oblečením.
Outlet má své kořeny již v osmdesátých letech dvacátého století v oblasti Ameriky. Tehdy se tyto prodejny nacházely přímo při továrnách výrobců, byly zpravidla součástí skladů. Postupem času se tato koncepce rozšířila i do ostatních světových států, hlavně do Evropy.
Nabídka outletů zpravidla zahrnuje zboží, které se již nevyrábí, případně nadměrné zásoby sortimentu nebo sezónní zboží.


Co je to Outlet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Outlet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Outlet patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Outlet, heslo, co je to Outlet?, co to je, informace, wiki, synonymum, terminus technicus, termín, význam pojmu, slovo, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, slovník, pojem, Kultura, Kultura


Pojem Outlet je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Outlet? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Koncepce outletových obchodů vznikla v 80. letech v USA, kde se tyto obchody nacházely přímo ve skladech či v továrnách samotných výrobců - odtud pochází pojmenování „FACTORY OUTLET“. Z USA se tento model úspěšně rozšířil přes Velkou Británii také do Evropy a dnes najdete outletové obchody prakticky po celém světě. V Evropě se setkáte nejčastěji s označením „DESIGNER OUTLET“.

Jiné informační zdroje o pojmu Outlet

Hledat výraz Outlet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Outlet na Youtube

Najít termín Outlet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outlet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Outlet na Google.cz

Hledat termín Outlet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Outlet například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Outlet? resp. co znamená výraz Outlet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outlet, odpověď na dotaz co je to Outlet?. Víte např. kdo to je Lokaj? Znáte a víte kdo je Herobrine? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.