Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Co to je Outlet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Outlet?

Outlet představuje charakteristický druh obchodu, který nabízí nejčastěji značkové zboží s nižší cenovou relací. Obvykle se jedná o prodejnu s oblečením.
Outlet má své kořeny již v osmdesátých letech dvacátého století v oblasti Ameriky. Tehdy se tyto prodejny nacházely přímo při továrnách výrobců, byly zpravidla součástí skladů. Postupem času se tato koncepce rozšířila i do ostatních světových států, hlavně do Evropy.
Nabídka outletů zpravidla zahrnuje zboží, které se již nevyrábí, případně nadměrné zásoby sortimentu nebo sezónní zboží.

Co je to Outlet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Outlet? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Outlet se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: popis, heslo, vysvětlení, synonymum, slovo, co je to Outlet?, význam, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, definice, pojem, význam pojmu, terminologie, co to je, přesný výraz, slovník, Outlet


Pojem Outlet je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Outlet? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Koncepce outletových obchodů vznikla v 80. letech v USA, kde se tyto obchody nacházely přímo ve skladech či v továrnách samotných výrobců - odtud pochází pojmenování „FACTORY OUTLET“. Z USA se tento model úspěšně rozšířil přes Velkou Británii také do Evropy a dnes najdete outletové obchody prakticky po celém světě. V Evropě se setkáte nejčastěji s označením „DESIGNER OUTLET“.

Jiné zdroje informací o pojmu Outlet

Hledat termín Outlet ve Wikizdrojích

Hledat výraz Outlet na Google.cz

Vyhledat heslo Outlet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Outlet ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outlet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Outlet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Outlet například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Outlet? resp. co to je Outlet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outlet, odpověď na dotaz co je to Outlet?. Víte např. kdo to je David Novotný? Znáte a víte kdo je Ras? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.