Co je to?
Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Co je to Outlet? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Outlet?

Outlet představuje charakteristický druh obchodu, který nabízí nejčastěji značkové zboží s nižší cenovou relací. Obvykle se jedná o prodejnu s oblečením.
Outlet má své kořeny již v osmdesátých letech dvacátého století v oblasti Ameriky. Tehdy se tyto prodejny nacházely přímo při továrnách výrobců, byly zpravidla součástí skladů. Postupem času se tato koncepce rozšířila i do ostatních světových států, hlavně do Evropy.
Nabídka outletů zpravidla zahrnuje zboží, které se již nevyrábí, případně nadměrné zásoby sortimentu nebo sezónní zboží.

Co je to Outlet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Outlet sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Outlet patří do sekce Kultura

Klíčová slova: slovo, co to je, přesný výraz, informace, terminologie, co je to Outlet?, odborný výraz, popis, Outlet, Kultura, terminus technicus, slovník, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, přesný význam


Pojem Outlet je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Outlet dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Koncepce outletových obchodů vznikla v 80. letech v USA, kde se tyto obchody nacházely přímo ve skladech či v továrnách samotných výrobců - odtud pochází pojmenování „FACTORY OUTLET“. Z USA se tento model úspěšně rozšířil přes Velkou Británii také do Evropy a dnes najdete outletové obchody prakticky po celém světě. V Evropě se setkáte nejčastěji s označením „DESIGNER OUTLET“.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Outlet ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Outlet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Outlet ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Outlet ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Outlet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Outlet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Outlet například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Outlet? resp. co to je Outlet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outlet, odpověď na dotaz co je to Outlet?. Víte např. kdo to je Lupič? Znáte a víte kdo je Disident? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Outlet v jiné sekci než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.