Co je to?
Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Co je to Outlet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Outlet

Outlet představuje charakteristický druh obchodu, který nabízí nejčastěji značkové zboží s nižší cenovou relací. Obvykle se jedná o prodejnu s oblečením.
Outlet má své kořeny již v osmdesátých letech dvacátého století v oblasti Ameriky. Tehdy se tyto prodejny nacházely přímo při továrnách výrobců, byly zpravidla součástí skladů. Postupem času se tato koncepce rozšířila i do ostatních světových států, hlavně do Evropy.
Nabídka outletů zpravidla zahrnuje zboží, které se již nevyrábí, případně nadměrné zásoby sortimentu nebo sezónní zboží.


Co je to Outlet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Outlet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Outlet je v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, význam slova, význam, termín, přesný význam, slovník, definice, odborný výraz, wiki, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, Outlet, odborné názvosloví, terminologie, heslo, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Outlet je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Outlet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Koncepce outletových obchodů vznikla v 80. letech v USA, kde se tyto obchody nacházely přímo ve skladech či v továrnách samotných výrobců - odtud pochází pojmenování „FACTORY OUTLET“. Z USA se tento model úspěšně rozšířil přes Velkou Británii také do Evropy a dnes najdete outletové obchody prakticky po celém světě. V Evropě se setkáte nejčastěji s označením „DESIGNER OUTLET“.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Outlet ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Outlet na Youtube

Najít výraz Outlet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Outlet na Google.cz

Vyhledat termín Outlet ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Outlet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Outlet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Outlet? resp. co to je Outlet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outlet, odpověď na dotaz co je to Outlet?. Víte např. kdo to je Technický ředitel? Znáte a víte kdo je Herobrine? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.