Co je to?
Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Co je to Outlet? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Outlet?

Outlet představuje charakteristický druh obchodu, který nabízí nejčastěji značkové zboží s nižší cenovou relací. Obvykle se jedná o prodejnu s oblečením.
Outlet má své kořeny již v osmdesátých letech dvacátého století v oblasti Ameriky. Tehdy se tyto prodejny nacházely přímo při továrnách výrobců, byly zpravidla součástí skladů. Postupem času se tato koncepce rozšířila i do ostatních světových států, hlavně do Evropy.
Nabídka outletů zpravidla zahrnuje zboží, které se již nevyrábí, případně nadměrné zásoby sortimentu nebo sezónní zboží.

Co je to Outlet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Outlet. Co znamená pojem Outlet z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Outlet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Outlet je v kategorii Kultura

Klíčová slova: pojem, heslo, informace, Kultura, přesný výraz, odborný výraz, termín, co je to Outlet?, odborné názvosloví, názvosloví, slovo, význam pojmu, význam, vysvětlení, Outlet, formulace, terminus technicus, synonymum


Pojem Outlet je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Outlet? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Koncepce outletových obchodů vznikla v 80. letech v USA, kde se tyto obchody nacházely přímo ve skladech či v továrnách samotných výrobců - odtud pochází pojmenování „FACTORY OUTLET“. Z USA se tento model úspěšně rozšířil přes Velkou Británii také do Evropy a dnes najdete outletové obchody prakticky po celém světě. V Evropě se setkáte nejčastěji s označením „DESIGNER OUTLET“.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outlet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Outlet ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Outlet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Outlet na Google.cz

Hledat termín Outlet ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Outlet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Outlet například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Outlet? resp. jaký je význam slova Outlet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outlet, odpověď na dotaz co je to Outlet?. Víte např. kdo to je Recidivista? Znáte a víte kdo je Lama? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.