Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atopický ekzém. Co znamená pojem Atopický ekzém z kategorie Nemoce?

Co je Atopický ekzém? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Atopický ekzém?

Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je v dětském věku považována za běžné onemocnění, které postihuje i velké množství dospělých. Vyznačuje se začervenalou, suchou a svědící pokožkou, což může mít negativní dopad jak na fyzickou, tak na psychickou stránku života postižených. Na atopický ekzém neexistuje žádný lék, pomoc spočívá ve zklidnění pokožky a následné účinné péči. Onemocnění je neinfekční, dlouhodobé a je klasifikováno jako zánětlivé. Vyskytuje se jak na těle, tak na obličeji. Výskyt atopického ekzému se stále zvyšuje, u dětí se projeví většinou do pěti let života. Může dále přetrvávat nebo se objeví až v dospělém věku u jedinců, kteří jako dítě atopickým ekzémem netrpěli.
S ekzémem mohou souviset další onemocnění, například alergická rýma nebo astma. Fáze atopického ekzému může být akutní nebo neakutní. V akutní fázi, která se nazývá také vzplanutí, je kůže nejvíce podrážděná, svědí a pálí, kůže může být hrbolatá, popraskaná a krvácivá. V neakutní fázi je ekzém v relativním klidu.


Co je to Atopický ekzém? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atopický ekzém. Co znamená pojem Atopický ekzém z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Atopický ekzém? Pak se o ní podělte s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Atopický ekzém patří do sekce nemoce

Klíčová slova: termín, slovo, co je to Atopický ekzém?, definice pojmu, nemoce, definice, terminologie, synonymum, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, co znamená, názvosloví, pojem, význam, vysvětlení, popis


Pojem Atopický ekzém je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Atopický ekzém ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Atopický ekzém ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Atopický ekzém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Atopický ekzém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Atopický ekzém ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atopický ekzém ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Atopický ekzém například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Atopický ekzém? resp. co to je Atopický ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atopický ekzém, odpověď na dotaz co je to Atopický ekzém?. Víte např. kdo to je Vojtěch Dyk? Znáte a víte kdo je Matouš Rajmont? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.