Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Atopický ekzém. Co znamená pojem Atopický ekzém z kategorie Nemoce?

Co je Atopický ekzém?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Atopický ekzém?

Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je v dětském věku považována za běžné onemocnění, které postihuje i velké množství dospělých. Vyznačuje se začervenalou, suchou a svědící pokožkou, což může mít negativní dopad jak na fyzickou, tak na psychickou stránku života postižených. Na atopický ekzém neexistuje žádný lék, pomoc spočívá ve zklidnění pokožky a následné účinné péči. Onemocnění je neinfekční, dlouhodobé a je klasifikováno jako zánětlivé. Vyskytuje se jak na těle, tak na obličeji. Výskyt atopického ekzému se stále zvyšuje, u dětí se projeví většinou do pěti let života. Může dále přetrvávat nebo se objeví až v dospělém věku u jedinců, kteří jako dítě atopickým ekzémem netrpěli.
S ekzémem mohou souviset další onemocnění, například alergická rýma nebo astma. Fáze atopického ekzému může být akutní nebo neakutní. V akutní fázi, která se nazývá také vzplanutí, je kůže nejvíce podrážděná, svědí a pálí, kůže může být hrbolatá, popraskaná a krvácivá. V neakutní fázi je ekzém v relativním klidu.


Co je to Atopický ekzém? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Atopický ekzém. Co znamená pojem Atopický ekzém z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Atopický ekzém? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Atopický ekzém se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice, terminus technicus, formulace, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, přesný význam, význam pojmu, Atopický ekzém, význam, nemoce, vysvětlení, lexikon, co znamená, terminologie, význam slova, slovo


Pojem Atopický ekzém je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Atopický ekzém lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atopický ekzém ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Atopický ekzém ve Wikipedii

Najít slovo Atopický ekzém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atopický ekzém ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Atopický ekzém na Youtube

Vyhledat slovo Atopický ekzém ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atopický ekzém například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Atopický ekzém? resp. co přesně označuje termín Atopický ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atopický ekzém, odpověď na dotaz co je to Atopický ekzém?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Tereza Hofová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infuze pacient, atopický ekzém, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.