Co je to?
Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je to Kovadlina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kovadlina

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kovadlina sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kovadlina patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, pojem, wiki, význam slova, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, lexikon, co znamená, Kovadlina, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, význam, informace, termín, Nástroje, slovo


Pojem Kovadlina je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kovadlina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kovadlina je nástroj sloužící jako podklad pro kování.
Kovadlina je vyrobena z kvalitní kované nebo lité oceli a její horní funkční plocha, tzv. dráha kovadliny, je povrchově kalena. V dráze kovadliny je obvykle jeden čtvercový otvor nebo dva otvory, z nichž je alespoň jeden čtvercový, pro nasazení různého pomocného nářadí, jako je utínka, vlček nebo kovadlinová zápustka ap. Tyto díry slouží také k probíjení otvorů pomocí průbojníků. Kulaté a hranaté rohy umožňují stáčení a ohýbání výkovku.

Jiné zdroje informací o pojmu Kovadlina

Hledat slovo Kovadlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Kovadlina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Kovadlina ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kovadlina na Youtube

Zkusit najít pojem Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kovadlina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kovadlina? resp. jaká je definice termínu Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Vojtěch Dyk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kovadlina hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.