Co je to?
Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je to Kovadlina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kovadlina?

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kovadlina s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kovadlina patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: slovo, přesný význam, odborné názvosloví, informace, wiki, co je to Kovadlina?, popis, definice, odborný výraz, terminologie, synonymum, význam, význam slova, heslo, termín, Nástroje, terminus technicus, Nástroje


Pojem Kovadlina je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Kovadlina na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kovadlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Kovadlina ve Wikipedii

Hledat heslo Kovadlina na Google.cz

Vyhledat heslo Kovadlina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kovadlina? resp. jaký je přesný význam slova Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Christian Bale? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.