Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je to Kovadlina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kovadlina?

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kovadlina patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: lexikon, pojem, informace, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, Kovadlina, slovník, definice, co znamená, heslo, nástroje, co je to Kovadlina?, formulace, definice pojmu, vysvětlení, synonymum


Pojem Kovadlina je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kovadlina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kovadlina je nástroj sloužící jako podklad pro kování.
Kovadlina je vyrobena z kvalitní kované nebo lité oceli a její horní funkční plocha, tzv. dráha kovadliny, je povrchově kalena. V dráze kovadliny je obvykle jeden čtvercový otvor nebo dva otvory, z nichž je alespoň jeden čtvercový, pro nasazení různého pomocného nářadí, jako je utínka, vlček nebo kovadlinová zápustka ap. Tyto díry slouží také k probíjení otvorů pomocí průbojníků. Kulaté a hranaté rohy umožňují stáčení a ohýbání výkovku.

Další informační zdroje o slovu Kovadlina

Najít slovo Kovadlina ve Wikislovníku

Najít pojem Kovadlina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kovadlina ve Wikizdrojích

Najít termín Kovadlina ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kovadlina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kovadlina? resp. co znamená Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Ray Charles? Znáte a víte kdo je Patolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.