Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kovadlina. Co znamená pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co to je Kovadlina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kovadlina

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kovadlina. Co znamená pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kovadlina s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kovadlina patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: termín, nástroje, lexikon, názvosloví, formulace, význam slova, co to je, přesný výraz, význam pojmu, nástroje, synonymum, slovo, Kovadlina, terminus technicus, informace, definice, co znamená, popis


Pojem Kovadlina je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kovadlina?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kovadlina je nástroj sloužící jako podklad pro kování.
Kovadlina je vyrobena z kvalitní kované nebo lité oceli a její horní funkční plocha, tzv. dráha kovadliny, je povrchově kalena. V dráze kovadliny je obvykle jeden čtvercový otvor nebo dva otvory, z nichž je alespoň jeden čtvercový, pro nasazení různého pomocného nářadí, jako je utínka, vlček nebo kovadlinová zápustka ap. Tyto díry slouží také k probíjení otvorů pomocí průbojníků. Kulaté a hranaté rohy umožňují stáčení a ohýbání výkovku.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Kovadlina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kovadlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kovadlina ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kovadlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Kovadlina ve Wikizdrojích

Najít heslo Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kovadlina? resp. co znamená slovo Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Sadista? Znáte a víte kdo je Enver Hodža? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Kovadlina i v jiné části webu než je kategorie nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.