Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je to Kovadlina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kovadlina

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kovadlina je v sekci nástroje

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, definice, význam pojmu, Kovadlina, lexikon, wiki, co je to Kovadlina?, názvosloví, heslo, co to je, termín, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, popis, terminus technicus, co znamená


Pojem Kovadlina je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kovadlina dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kovadlina je nástroj sloužící jako podklad pro kování.
Kovadlina je vyrobena z kvalitní kované nebo lité oceli a její horní funkční plocha, tzv. dráha kovadliny, je povrchově kalena. V dráze kovadliny je obvykle jeden čtvercový otvor nebo dva otvory, z nichž je alespoň jeden čtvercový, pro nasazení různého pomocného nářadí, jako je utínka, vlček nebo kovadlinová zápustka ap. Tyto díry slouží také k probíjení otvorů pomocí průbojníků. Kulaté a hranaté rohy umožňují stáčení a ohýbání výkovku.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Kovadlina ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kovadlina na Google.cz

Vyhledat heslo Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kovadlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kovadlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kovadlina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Kovadlina? resp. co se skrývá pod slovem Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Ennio Morricone? Znáte a víte kdo je Kongresman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kovadlina i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.