Co je to?
Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je to Kovadlina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kovadlina?

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kovadlina. Co znamená odborný pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kovadlina je v sekci Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, definice, slovník, vysvětlení, popis, odborné názvosloví, co znamená, co je to Kovadlina?, heslo, terminus technicus, význam, odborný výraz, lexikon, termín, význam slova, slovo, význam pojmu, Nástroje


Pojem Kovadlina je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Kovadlina

Najít slovo Kovadlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kovadlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kovadlina na Google.cz

Zkusit najít výraz Kovadlina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kovadlina na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kovadlina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kovadlina? resp. co znamená Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.