Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kovadlina. Co znamená pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Co je Kovadlina? Význam slova

Co znamená termín Kovadlina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kovadlina je název nástroje využívaného jako podložka při kování. Materiálem pro její výrobu je ocel vysoké kvality, buď kovaná či litá. Povrchově kalená je také používaná horní plocha, nazývaná dráha kovadliny. V této ploše jsou umístěny jeden až dva otvory, jeden vždy ve tvaru čtverce. Otvory slouží k nasazení dalšího nářadí, které při kování pomáhá, nebo k probíjení otvorů. Kovaný předmět je možno ohýbat nebo stáčet přes hranaté i kulaté rohy. Kovadlina je pružná a tvrdá. Kovy se pak opracovávají tak, že není poškozena ani kovadlina, ani budoucí výrobek. Tento nástroj lze za určitých opatření (ochrana horní plochy) využít také k prosekávání či probíjení různých otvorů.
Podle tvaru a velikosti je možné setkat se s kovadlinou francouzskou, anglickou nebo německou. Nejčastěji využívaným typem u nás je kovadlina francouzská s váhou 10 až 100 kg a jedním kuželovitým rohem.


Co je to Kovadlina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kovadlina. Co znamená pojem Kovadlina z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kovadlina se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: Kovadlina, terminus technicus, názvosloví, co znamená, co je to Kovadlina?, definice, co to je, formulace, přesný výraz, wiki, vysvětlení, význam slova, popis, význam, slovo, informace, odborný výraz, nástroje


Pojem Kovadlina je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kovadlina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kovadlina je nástroj sloužící jako podklad pro kování.
Kovadlina je vyrobena z kvalitní kované nebo lité oceli a její horní funkční plocha, tzv. dráha kovadliny, je povrchově kalena. V dráze kovadliny je obvykle jeden čtvercový otvor nebo dva otvory, z nichž je alespoň jeden čtvercový, pro nasazení různého pomocného nářadí, jako je utínka, vlček nebo kovadlinová zápustka ap. Tyto díry slouží také k probíjení otvorů pomocí průbojníků. Kulaté a hranaté rohy umožňují stáčení a ohýbání výkovku.

Další informační zdroje

Hledat frázi Kovadlina ve Wikizdrojích

Zkusit najít Kovadlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kovadlina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Kovadlina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kovadlina na Youtube

Zkusit najít termín Kovadlina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kovadlina například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Kovadlina? resp. co to je Kovadlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kovadlina, odpověď na dotaz co je to Kovadlina?. Víte např. kdo to je Daniel Rous? Znáte a víte kdo je Animírka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.