Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DAMU. Co znamená pojem DAMU z kategorie Školství?

Co je DAMU?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova DAMU

DAMU je zkrácené pojmenování Divadelní fakulty Akademie múzických umění. Jedná se o jednu z fakult Akademie múzických umění v Praze. DAMU se specializuje na vzdělávání v oblasti divadelního umění. Fakulta byla založena v roce 1945 a od té doby se stala předním vzdělávacím a výzkumným centrem v oblasti divadelního umění ve střední Evropě. DAMU nabízí širokou škálu studijních programů a oborů zaměřených na divadelní tvorbu. Mezi hlavní obory, které DAMU poskytuje, patří herectví, režie, dramaturgie, scénografie, divadelní management a teorie a kritika divadla. Studenty vyučují významní pedagogové a odborníci z oblasti divadelní tvorby. Ti je podporují v rozvoji uměleckých dovedností a kreativity. DAMU má dlouhou tradici a přispívá k rozvoji českého divadla.
Fakulta spolupracuje s významnými divadelními institucemi a umělci a podporuje tvorbu nových a inovativních divadelních forem. Studenti mají možnost se účastnit divadelních inscenací a projektů, které jsou prezentovány nejen v České republice, ale také na mezinárodní úrovni. Fakulta poskytuje studentům nejen kvalitní vzdělání, ale také prostředí pro rozvoj jejich uměleckých schopností a profesního růstu. Její absolventi se uplatňují ve světě divadla, filmu, televize a dalších oblastech umění a kultury.


Co je to DAMU? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DAMU. Co znamená pojem DAMU z kategorie Školství?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz DAMU se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, termín, odborné názvosloví, wiki, lexikon, přesný význam, názvosloví, význam, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, přesný výraz, heslo, Školství, synonymum, definice pojmu, popis, odborný výraz


Pojem DAMU je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DAMU ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz DAMU ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo DAMU ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo DAMU ve Wikipedii

Vyhledat termín DAMU ve Wikislovníku

Hledat frázi DAMU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo DAMU například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte co znamená slovo DAMU? resp. co vlastně znamená slovo DAMU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DAMU, odpověď na dotaz co je to DAMU?. Víte např. kdo to je Barbora Jánová? Znáte a víte kdo je Tom Waits? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu DAMU i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitel, dAMU, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.