Co je to?
Definice odborného termínu, slova MP3. Co znamená pojem MP3 z kategorie Zkratky?

Co je MP3? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu MP3?

MP3 je jeden ze způsobů, jak je možno uložit zvukové soubory. Výsledkem je relativně vysoká kvalita a současně malá velikost formátu. Základem formátu MP3 je ztrátová komprese. Využívá se algoritmus skupiny MPEG. Tento formát je oblíbený pro přehrávání jak v počítači, tak v jiných přenosných zařízeních. Produkovány jsou přehrávače přímo pro tento formát. Hudební soubory v kvalitě jako CD jsou zmenšeny cca na desetinu velikosti, bohužel horší výsledky jsou dosahovány u mluveného slova.
MP3 vychází z psychoakustického modelu a snaží se o odstranění redundance zvukového signálu. To znamená, že z vstupního signálu musí být odebrány informace pro člověka neslyšitelné nebo takové, které si sám neuvědomuje. Používá se frekvenční a časové maskování. Zvuková komprese se skládá ze tří vrstev, ty mají různou kvalitu a obtížnost realizace. Pro své vlastnosti je formát MP3 oblíbený při poslechu a šíření hudby i mluveného slova v prostředí internetu. K tomu slouží řada MP3 vyhledávačů, zaměřených pouze na tento formát.


Co je to MP3? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova MP3. Co znamená pojem MP3 z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu MP3? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín MP3 patří do sekce zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, zkratky, formulace, informace, pojem, zkratky, slovník, terminus technicus, význam, přesný výraz, popis, terminologie, lexikon, co znamená


Pojem MP3 je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu MP3 dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MP3 je ztrátový formát kódování audia, založený na kompresním algoritmu definovaném skupinou MPEG (Motion Picture Experts Group). Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky.
Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábějí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
Díky svým vlastnostem se formát MP3 stal velice populárním nástrojem k šíření hudby i mluveného slova na internetu (viz sdílení aplikací Napster od roku 1999). Mnoho umělců publikuje svoji tvorbu mimo využití klasických distribučních kanálů také pomocí svých www stránek. Toto platí zejména pro začínající autory, kteří si nemohou dovolit využít jiný druh distribuce. V souvislosti s tímto trendem vznikla řada specializovaných MP3 vyhledávačů, které indexují obsah internetových stránek přičemž se zaměřují pouze na formát MP3.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo MP3 ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo MP3 ve vyhledávači Qwant

Hledat termín MP3 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo MP3 ve Wikislovníku

Zkusit najít MP3 na Google obrázcích

Vyhledat výraz MP3 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo MP3 například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená MP3? resp. co znamená výraz MP3? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MP3, odpověď na dotaz co je to MP3?. Víte např. kdo to je Walter Funk? Znáte a víte kdo je René Slováčková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.