Co je to?
Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Co je to Tetanie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tetanie

Tetanie rozhodně není totéž co tetanus, i když podobnost názvů by mohla být zavádějící. Tetanie je označení pro stav, kdy je v těle výrazně snížené množství vápníku nebo hořčíku. Způsobuje nervosvalové potíže (křeče, trhavé pohyby, pocit ztíženého dýchání až křečovité záchvaty) a změny nálad (deprese, podrážděnost, agresivita). Nejčastěji se tetanie objevuje mezi 20. a 30. rokem věku.


Co je to Tetanie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tetanie s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tetanie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, Tetanie, Nemoce, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, názvosloví, popis, informace, heslo, co je to Tetanie?, terminus technicus, Nemoce, vysvětlení, co to je, termín, synonymum


Pojem Tetanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tetanie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu hořčíku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Tetanie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tetanie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tetanie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Tetanie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Tetanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Tetanie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetanie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tetanie? resp. co označuje slovo Tetanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetanie, odpověď na dotaz co je to Tetanie?. Víte např. kdo to je Hurvínek? Znáte a víte kdo je Buzík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.