Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tetanie. Co znamená pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Co je Tetanie?

Co znamená termín Tetanie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tetanie rozhodně není totéž co tetanus, i když podobnost názvů by mohla být zavádějící. Tetanie je označení pro stav, kdy je v těle výrazně snížené množství vápníku nebo hořčíku. Způsobuje nervosvalové potíže (křeče, trhavé pohyby, pocit ztíženého dýchání až křečovité záchvaty) a změny nálad (deprese, podrážděnost, agresivita). Nejčastěji se tetanie objevuje mezi 20. a 30. rokem věku.


Co je to Tetanie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tetanie. Co znamená pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tetanie sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tetanie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: informace, terminus technicus, Tetanie, definice pojmu, význam, přesný výraz, heslo, definice, slovo, význam slova, wiki, synonymum, nemoce, slovník, co znamená, pojem, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Tetanie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tetanie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu hořčíku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Tetanie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Tetanie na Google.cz

Zkusit najít heslo Tetanie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tetanie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Tetanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Tetanie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetanie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Tetanie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tetanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetanie, odpověď na dotaz co je to Tetanie?. Víte např. kdo to je Robert Hájek? Znáte a víte kdo je Pipka? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Tetanie i jinde než v sekci než v nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina žena, tetanie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.