Co je to?
Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Co je to Tetanie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tetanie

Tetanie rozhodně není totéž co tetanus, i když podobnost názvů by mohla být zavádějící. Tetanie je označení pro stav, kdy je v těle výrazně snížené množství vápníku nebo hořčíku. Způsobuje nervosvalové potíže (křeče, trhavé pohyby, pocit ztíženého dýchání až křečovité záchvaty) a změny nálad (deprese, podrážděnost, agresivita). Nejčastěji se tetanie objevuje mezi 20. a 30. rokem věku.


Co je to Tetanie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tetanie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: popis, význam, přesný výraz, slovník, formulace, synonymum, slovo, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, terminologie, význam pojmu, lexikon, informace, wiki, heslo, Nemoce


Pojem Tetanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tetanie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu hořčíku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Tetanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Tetanie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tetanie na Google.cz

Hledat výraz Tetanie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tetanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Tetanie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetanie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tetanie? resp. co přesně znamená slovo Tetanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetanie, odpověď na dotaz co je to Tetanie?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.