Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Co je to Tetanie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tetanie

Tetanie rozhodně není totéž co tetanus, i když podobnost názvů by mohla být zavádějící. Tetanie je označení pro stav, kdy je v těle výrazně snížené množství vápníku nebo hořčíku. Způsobuje nervosvalové potíže (křeče, trhavé pohyby, pocit ztíženého dýchání až křečovité záchvaty) a změny nálad (deprese, podrážděnost, agresivita). Nejčastěji se tetanie objevuje mezi 20. a 30. rokem věku.


Co je to Tetanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Tetanie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam, definice, vysvětlení, informace, heslo, termín, terminus technicus, slovo, wiki, pojem, přesný význam, názvosloví, popis, formulace, nemoce, Tetanie, slovník, terminologie


Pojem Tetanie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tetanie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu hořčíku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Tetanie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tetanie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tetanie na Youtube

Zkusit najít pojem Tetanie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tetanie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Tetanie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetanie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tetanie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tetanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetanie, odpověď na dotaz co je to Tetanie?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Buchta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.