Co je to?
Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Co je to Tetanie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tetanie

Tetanie rozhodně není totéž co tetanus, i když podobnost názvů by mohla být zavádějící. Tetanie je označení pro stav, kdy je v těle výrazně snížené množství vápníku nebo hořčíku. Způsobuje nervosvalové potíže (křeče, trhavé pohyby, pocit ztíženého dýchání až křečovité záchvaty) a změny nálad (deprese, podrážděnost, agresivita). Nejčastěji se tetanie objevuje mezi 20. a 30. rokem věku.


Co je to Tetanie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tetanie. Co znamená odborný pojem Tetanie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tetanie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, popis, wiki, pojem, Nemoce, Nemoce, co je to Tetanie?, vysvětlení, význam, terminologie, termín, co znamená, význam slova, formulace, terminus technicus, slovo, heslo


Pojem Tetanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tetanie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu hořčíku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

Další zdroje informací o slovu Tetanie

Hledat pojem Tetanie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tetanie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tetanie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Tetanie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tetanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tetanie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetanie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tetanie? resp. jaký je přesný význam slova Tetanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetanie, odpověď na dotaz co je to Tetanie?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Haur? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.