Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cheerleading. Co znamená pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Co je Cheerleading?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cheerleading?

Cheerleading neboli roztleskávání se postupně stalo odvětvím sportu, které je uznáno jako neolympijský sport. Původně šlo pouze o způsob povzbuzování sportovců, postupně se tato činnost zdokonalovala a začala se pro ni vytvářet i náročná choreografie. Účinkujícími jsou převážně ženy, muži se tomuto sportu věnují pouze sporadicky.
Roztleskávačky musí mít pohybovou průpravu a dobrou fyzickou přípravu. Vhodná je praxe v tanci nebo gymnastice. Musí totiž zvládat náročné prvky jako skoky, kopy, akrobacii, pohyby rukou, pokřikování a stavbu lidských pyramid. Dobré je věnovat se cheerleadingu již od dětství, soutěží se již v kategorii od šesti let. Další kategorie jsou od 11 a od 16 let.


Co je to Cheerleading? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cheerleading. Co znamená pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cheerleading s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Cheerleading se nachází v sekci sport

Klíčová slova: termín, význam pojmu, heslo, informace, pojem, odborný výraz, přesný výraz, sport, synonymum, lexikon, definice, popis, co znamená, názvosloví, význam slova, terminologie, terminus technicus, význam


Pojem Cheerleading je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cheerleading dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, uznané olympijským výborem jako neolympijský sport, který původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií.
V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Cheerleading ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Cheerleading ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Cheerleading ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cheerleading ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Cheerleading ve Wikizdrojích

Hledat slovo Cheerleading na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cheerleading například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice slova Cheerleading? resp. co označuje slovo Cheerleading? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cheerleading, odpověď na dotaz co je to Cheerleading?. Víte např. kdo to je Kolohnát? Znáte a víte kdo je Jennifer Connelly? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Tenisový míček, cheerleading, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.