Co je to?
Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Co to je Cheerleading? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cheerleading

Cheerleading neboli roztleskávání se postupně stalo odvětvím sportu, které je uznáno jako neolympijský sport. Původně šlo pouze o způsob povzbuzování sportovců, postupně se tato činnost zdokonalovala a začala se pro ni vytvářet i náročná choreografie. Účinkujícími jsou převážně ženy, muži se tomuto sportu věnují pouze sporadicky.
Roztleskávačky musí mít pohybovou průpravu a dobrou fyzickou přípravu. Vhodná je praxe v tanci nebo gymnastice. Musí totiž zvládat náročné prvky jako skoky, kopy, akrobacii, pohyby rukou, pokřikování a stavbu lidských pyramid. Dobré je věnovat se cheerleadingu již od dětství, soutěží se již v kategorii od šesti let. Další kategorie jsou od 11 a od 16 let.


Co je to Cheerleading? Význam slova, termín, Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cheerleading se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: pojem, Sport, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, terminus technicus, co to je, terminologie, odborný výraz, wiki, názvosloví, co znamená, vysvětlení, definice, synonymum, formulace, Sport


Pojem Cheerleading je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cheerleading? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, uznané olympijským výborem jako neolympijský sport, který původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií.
V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let.

Jiné zdroje informací o pojmu Cheerleading

Hledat slovo Cheerleading ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cheerleading ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cheerleading ve Wikislovníku

Najít výraz Cheerleading ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Cheerleading ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cheerleading na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cheerleading například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cheerleading? resp. jaký je přesný význam slova Cheerleading? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cheerleading, odpověď na dotaz co je to Cheerleading?. Víte např. kdo to je Šéfredaktor? Znáte a víte kdo je Milla Jovovich? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.