Co je to?
Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Co to je Cheerleading? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cheerleading

Cheerleading neboli roztleskávání se postupně stalo odvětvím sportu, které je uznáno jako neolympijský sport. Původně šlo pouze o způsob povzbuzování sportovců, postupně se tato činnost zdokonalovala a začala se pro ni vytvářet i náročná choreografie. Účinkujícími jsou převážně ženy, muži se tomuto sportu věnují pouze sporadicky.
Roztleskávačky musí mít pohybovou průpravu a dobrou fyzickou přípravu. Vhodná je praxe v tanci nebo gymnastice. Musí totiž zvládat náročné prvky jako skoky, kopy, akrobacii, pohyby rukou, pokřikování a stavbu lidských pyramid. Dobré je věnovat se cheerleadingu již od dětství, soutěží se již v kategorii od šesti let. Další kategorie jsou od 11 a od 16 let.


Co je to Cheerleading? Význam slova, termín, Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cheerleading patří do sekce Sport

Klíčová slova: Sport, pojem, popis, wiki, Sport, lexikon, co je to Cheerleading?, terminologie, definice, význam pojmu, definice pojmu, heslo, význam, formulace, synonymum, Cheerleading, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Cheerleading je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cheerleading? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, uznané olympijským výborem jako neolympijský sport, který původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií.
V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Cheerleading ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cheerleading ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Cheerleading ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Cheerleading ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cheerleading ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cheerleading na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cheerleading například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cheerleading? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cheerleading? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cheerleading, odpověď na dotaz co je to Cheerleading?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.