Co je to?
Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Co to je Cheerleading? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cheerleading?

Cheerleading neboli roztleskávání se postupně stalo odvětvím sportu, které je uznáno jako neolympijský sport. Původně šlo pouze o způsob povzbuzování sportovců, postupně se tato činnost zdokonalovala a začala se pro ni vytvářet i náročná choreografie. Účinkujícími jsou převážně ženy, muži se tomuto sportu věnují pouze sporadicky.
Roztleskávačky musí mít pohybovou průpravu a dobrou fyzickou přípravu. Vhodná je praxe v tanci nebo gymnastice. Musí totiž zvládat náročné prvky jako skoky, kopy, akrobacii, pohyby rukou, pokřikování a stavbu lidských pyramid. Dobré je věnovat se cheerleadingu již od dětství, soutěží se již v kategorii od šesti let. Další kategorie jsou od 11 a od 16 let.


Co je to Cheerleading? Význam slova, termín, Definice výrazu Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cheerleading? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cheerleading patří do sekce Sport

Klíčová slova: co je to Cheerleading?, co to je, význam slova, informace, slovník, popis, definice pojmu, přesný výraz, termín, definice, synonymum, pojem, slovo, Cheerleading, význam, heslo, formulace, wiki


Pojem Cheerleading je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cheerleading? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, uznané olympijským výborem jako neolympijský sport, který původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií.
V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Cheerleading na Google.cz

Hledat pojem Cheerleading ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cheerleading ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Cheerleading ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Cheerleading ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cheerleading ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cheerleading například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cheerleading? resp. co přesně označuje termín Cheerleading? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cheerleading, odpověď na dotaz co je to Cheerleading?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Švejk? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.