Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Co je to Cheerleading? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cheerleading

Cheerleading neboli roztleskávání se postupně stalo odvětvím sportu, které je uznáno jako neolympijský sport. Původně šlo pouze o způsob povzbuzování sportovců, postupně se tato činnost zdokonalovala a začala se pro ni vytvářet i náročná choreografie. Účinkujícími jsou převážně ženy, muži se tomuto sportu věnují pouze sporadicky.
Roztleskávačky musí mít pohybovou průpravu a dobrou fyzickou přípravu. Vhodná je praxe v tanci nebo gymnastice. Musí totiž zvládat náročné prvky jako skoky, kopy, akrobacii, pohyby rukou, pokřikování a stavbu lidských pyramid. Dobré je věnovat se cheerleadingu již od dětství, soutěží se již v kategorii od šesti let. Další kategorie jsou od 11 a od 16 let.


Co je to Cheerleading? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cheerleading. Co znamená odborný pojem Cheerleading z kategorie Sport?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cheerleading doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Cheerleading se nachází v sekci sport

Klíčová slova: přesný výraz, Cheerleading, názvosloví, vysvětlení, pojem, význam slova, význam, slovník, odborný výraz, terminologie, wiki, co to je, popis, terminus technicus, slovo, definice pojmu, definice, význam pojmu


Pojem Cheerleading je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cheerleading? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, uznané olympijským výborem jako neolympijský sport, který původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií.
V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cheerleading ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Cheerleading ve Wikislovníku

Najít heslo Cheerleading ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Cheerleading ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Cheerleading ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Cheerleading na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cheerleading například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Cheerleading? resp. co se skrývá pod slovem Cheerleading? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cheerleading, odpověď na dotaz co je to Cheerleading?. Víte např. kdo to je Sangvinik? Znáte a víte kdo je Animista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.