Co je to?
Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co to je Inventura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inventura

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Inventura doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inventura se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, wiki, definice, definice pojmu, Účetnictví, informace, názvosloví, význam slova, terminus technicus, popis, přesný význam, pojem, co je to Inventura?, co znamená, slovo, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Inventura zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Inventura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inventura ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Inventura ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Inventura na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inventura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Inventura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Inventura? resp. co znamená Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Tereza Kerndlová? Znáte a víte kdo je Rambo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Inventura hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.