Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inventura. Co znamená pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co je Inventura?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Inventura

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inventura. Co znamená pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Inventura se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Inventura, co je to Inventura?, slovo, přesný význam, přesný výraz, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, termín, Účetnictví, vysvětlení, informace, popis, názvosloví, lexikon, slovník, definice, wiki


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inventura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Jiné zdroje informací o pojmu Inventura

Zkusit najít slovo Inventura ve Wikizdrojích

Hledat heslo Inventura na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inventura ve Wikimedia Commons

Najít pojem Inventura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Inventura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Inventura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Inventura? resp. co se skrývá pod slovem Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Milan Uhde? Znáte a víte kdo je Amanda Seyfried? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Účetnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.