Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inventura. Co znamená pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co je to Inventura? Význam slova

Co znamená termín Inventura? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inventura. Co znamená pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Inventura je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, lexikon, co znamená, význam, Inventura, heslo, wiki, termín, slovník, slovo, co to je, Účetnictví, vysvětlení, definice, definice pojmu, informace, pojem


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Inventura můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Další informační zdroje o slovu Inventura

Najít slovo Inventura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Inventura na Google.cz

Hledat frázi Inventura ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Inventura ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Inventura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Inventura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inventura? resp. co označuje slovo Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Tereza Engelová? Znáte a víte kdo je Pavla Tomicová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Inventura i v jiné kategorii než je sekce Účetnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.