Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co je to Inventura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Inventura?

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Inventura můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Inventura je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, Inventura, odborný výraz, význam slova, synonymum, slovník, význam, termín, názvosloví, wiki, heslo, informace, definice, odborné názvosloví, terminologie, slovo, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Inventura?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Inventura ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inventura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Inventura ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Inventura na Google.cz

Hledat videa s názvem Inventura na Youtube

Zkusit najít termín Inventura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Inventura? resp. jaký je význam slova Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Petr Hájek? Znáte a víte kdo je Ivan Chrenko? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.