Co je to?
Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co to je Inventura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Inventura

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Inventura? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inventura je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam, co to je, lexikon, Inventura, přesný výraz, názvosloví, Účetnictví, informace, terminologie, formulace, význam slova, Účetnictví, synonymum, heslo, slovník, popis, odborné názvosloví


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inventura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Další zdroje informací o slovu Inventura

Hledat výraz Inventura ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Inventura na Google.cz

Zkusit najít pojem Inventura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Inventura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Inventura ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Inventura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inventura? resp. co přesně označuje termín Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Veronika Freimanová? Znáte a víte kdo je Gabriela Beňačková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.