Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co je to Inventura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inventura?

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Inventura s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Inventura patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: význam, slovo, synonymum, co znamená, význam pojmu, přesný význam, termín, Účetnictví, definice, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, Inventura, lexikon, co to je, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inventura? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Inventura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Inventura na Youtube

Najít slovo Inventura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Inventura ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Inventura ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Inventura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Inventura? resp. co znamená Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Pletichář? Znáte a víte kdo je Tomáš Souček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inventura v jiné sekci než Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.