Co je to?
Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co to je Inventura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Inventura?

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.


Co je to Inventura? Význam slova, termín, Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Inventura patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, popis, terminus technicus, co to je, odborný výraz, slovník, význam pojmu, přesný význam, definice, informace, vysvětlení, formulace, co znamená, wiki, co je to Inventura?, přesný výraz, termín, Inventura


Pojem Inventura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inventura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny inventura či inventarizace se zejména v ekonomických oborech označuje speciální administrativní úkon, kdy se ke stanovenému datu zjišťuje stav (množství, cena) hospodářských prostředků, popřípadě jejich zdrojů. Provádí se tedy inventarizace majetku a závazků.
V biologii inventarizace znamená zjišťování všech druhů určité taxonomické skupiny na určitém území, většinou pro potřeby ochrany přírody.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Inventura na Youtube

Hledat termín Inventura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Inventura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Inventura na Google.cz

Najít heslo Inventura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inventura ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Inventura například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Inventura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Přítel? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.