Co je to?
Výraz, termín, definice slova Předložka. Co znamená odborný pojem Předložka z kategorie Český jazyk?

Co je to Předložka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Předložka?

Předložka se řadí k neohebným slovním druhům. Řídí pád podstatných jmen a upřesňuje bližší okolnosti. Samostatně se předložky nevyskytují. Předložka může být vlastní nebo nevlastní.
Vlastní předložky se dále dělí na slabičné a neslabičné. Vlastní předložky se často vyskytují jako slovesné předpony. Nevlastní předložky jsou často i jiným slovním druhem, většinou se jedná o příslovce nebo podstatné jméno. Každá předložka se pojí s jedním nebo více pády.


Co je to Předložka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Předložka. Co znamená odborný pojem Předložka z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Předložka? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Předložka je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, terminologie, definice pojmu, význam, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, lexikon, wiki, co znamená, Český jazyk, termín, co je to Předložka?, Český jazyk, slovník, popis


Pojem Předložka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Předložka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Předložka (lat. praepositio; v některých jazycích záložka, lat. postpositio) je neohebný slovní druh. Předložky stojí před podstatnými jmény, zájmeny a číslovkami. Nejsou plnovýznamovým slovním druhem (odborně se označují jako synsémantika), ale pomáhají vytvářet fráze a modifikovat vztahy mezi větnými členy. Předložka sama o sobě není větným členem, stává se jím teprve ve spojení s příslušným výrazem. Ve flektivních jazycích, jako je čeština, se každá předložka pojí s určitým pádem nebo více pády. V jiných jazycích mohou předložky systém pádů plně nahradit.

Další zdroje informací

Hledat termín Předložka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Předložka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Předložka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Předložka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Předložka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Předložka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Předložka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Předložka? resp. co znamená Předložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předložka, odpověď na dotaz co je to Předložka?. Víte např. kdo to je Jason Derulo? Znáte a víte kdo je Špekoun? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Předložka hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?