Co je to?
Definice výrazu Předložka. Co znamená odborný pojem Předložka z kategorie Český jazyk?

Co to je Předložka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Předložka?

Předložka se řadí k neohebným slovním druhům. Řídí pád podstatných jmen a upřesňuje bližší okolnosti. Samostatně se předložky nevyskytují. Předložka může být vlastní nebo nevlastní.
Vlastní předložky se dále dělí na slabičné a neslabičné. Vlastní předložky se často vyskytují jako slovesné předpony. Nevlastní předložky jsou často i jiným slovním druhem, většinou se jedná o příslovce nebo podstatné jméno. Každá předložka se pojí s jedním nebo více pády.


Co je to Předložka? Význam slova, termín, Definice výrazu Předložka. Co znamená odborný pojem Předložka z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Předložka patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: Předložka, terminus technicus, heslo, význam pojmu, Český jazyk, význam slova, co znamená, definice, popis, slovo, slovník, přesný výraz, synonymum, wiki, informace, termín, pojem, co to je


Pojem Předložka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Předložka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Předložka (lat. praepositio; v některých jazycích záložka, lat. postpositio) je neohebný slovní druh. Předložky stojí před podstatnými jmény, zájmeny a číslovkami. Nejsou plnovýznamovým slovním druhem (odborně se označují jako synsémantika), ale pomáhají vytvářet fráze a modifikovat vztahy mezi větnými členy. Předložka sama o sobě není větným členem, stává se jím teprve ve spojení s příslušným výrazem. Ve flektivních jazycích, jako je čeština, se každá předložka pojí s určitým pádem nebo více pády. V jiných jazycích mohou předložky systém pádů plně nahradit.

Pro více informací o heslu Předložka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Předložka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Předložka na Youtube

Najít slovo Předložka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Předložka na Google.cz

Hledat slovo Předložka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Předložka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Předložka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Předložka? resp. jaký je význam slova Předložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předložka, odpověď na dotaz co je to Předložka?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Romantik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?