Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Co je to Hvězda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hvězda?

Pod slovem hvězda si můžeme vybavit hned několik pojmů. Z hlediska astronomického se jedná o kosmický objekt, v němž vzplanula termonukleární reakce. Hvězdy jsou viditelné i ze Země a představují nejvíce svítící hmoty ve vesmíru.
Další význam pojmu Hvězda najdeme v geografii. Pojmenování Hvězda je poměrně běžné, a proto se můžeme setkat s vrchem, kaplí, chatou, oborou, letohrádkem, zámkem nebo třeba vesnicí.
Výraz hvězda se též používá pro vyjádření kvality osobnosti z různých odvětví, např. kultura nebo sport.


Co je to Hvězda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hvězda? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hvězda se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: co to je, pojem, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, názvosloví, wiki, odborný výraz, synonymum, věda, význam, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, slovník, popis, Hvězda, co znamená


Pojem Hvězda je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hvězda píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hvězda nebo zastarale stálice je plazmové (plynné), přibližně kulovité těleso ve vesmíru, které má vlastní zdroj viditelného záření, drží ho pohromadě jeho vlastní gravitace a má hmotnost 0,08 až 300 hmotností Slunce. Ve hvězdách je soustředěna většina viditelné hmoty vesmíru. Nejbližší hvězdou k Zemi je Slunce, které je zdrojem většiny energie naší planety. Při vhodných atmosférických podmínkách jsou v noci ze Země viditelné i jiné hvězdy. Kvůli obrovským vzdálenostem vypadají jako množství nehybných, více či méně blikajících světelných bodů.

Nejznámější hvězda

Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain
Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Hvězda na Youtube

Zkusit najít pojem Hvězda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Hvězda na Google.cz

Najít slovo Hvězda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Hvězda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hvězda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hvězda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hvězda? resp. co je to Hvězda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hvězda, odpověď na dotaz co je to Hvězda?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.