Co je to?
Definice výrazu, termínu Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Co je Hvězda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hvězda?

Pod slovem hvězda si můžeme vybavit hned několik pojmů. Z hlediska astronomického se jedná o kosmický objekt, v němž vzplanula termonukleární reakce. Hvězdy jsou viditelné i ze Země a představují nejvíce svítící hmoty ve vesmíru.
Další význam pojmu Hvězda najdeme v geografii. Pojmenování Hvězda je poměrně běžné, a proto se můžeme setkat s vrchem, kaplí, chatou, oborou, letohrádkem, zámkem nebo třeba vesnicí.
Výraz hvězda se též používá pro vyjádření kvality osobnosti z různých odvětví, např. kultura nebo sport.


Co je to Hvězda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hvězda s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Hvězda je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, terminus technicus, věda, význam slova, přesný význam, pojem, věda, vysvětlení, terminologie, význam, Hvězda, význam pojmu, slovo, co znamená, heslo, lexikon, synonymum, co je to Hvězda?


Pojem Hvězda je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hvězda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hvězda nebo zastarale stálice je plazmové (plynné), přibližně kulovité těleso ve vesmíru, které má vlastní zdroj viditelného záření, drží ho pohromadě jeho vlastní gravitace a má hmotnost 0,08 až 300 hmotností Slunce. Ve hvězdách je soustředěna většina viditelné hmoty vesmíru. Nejbližší hvězdou k Zemi je Slunce, které je zdrojem většiny energie naší planety. Při vhodných atmosférických podmínkách jsou v noci ze Země viditelné i jiné hvězdy. Kvůli obrovským vzdálenostem vypadají jako množství nehybných, více či méně blikajících světelných bodů.

Nejznámější hvězda

Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain
Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain


Hledejte pojem Hvězda v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Hvězda na Google.cz

Zkusit najít slovo Hvězda ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hvězda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hvězda ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hvězda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hvězda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hvězda například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Hvězda? resp. co znamená výraz Hvězda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hvězda, odpověď na dotaz co je to Hvězda?. Víte např. kdo to je Revizní technik? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Hvězda i v jiné části webu než je kategorie věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.