Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hvězda. Co znamená pojem Hvězda z kategorie Věda?

Co je to Hvězda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hvězda?

Pod slovem hvězda si můžeme vybavit hned několik pojmů. Z hlediska astronomického se jedná o kosmický objekt, v němž vzplanula termonukleární reakce. Hvězdy jsou viditelné i ze Země a představují nejvíce svítící hmoty ve vesmíru.
Další význam pojmu Hvězda najdeme v geografii. Pojmenování Hvězda je poměrně běžné, a proto se můžeme setkat s vrchem, kaplí, chatou, oborou, letohrádkem, zámkem nebo třeba vesnicí.
Výraz hvězda se též používá pro vyjádření kvality osobnosti z různých odvětví, např. kultura nebo sport.


Co je to Hvězda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hvězda. Co znamená pojem Hvězda z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Hvězda je v sekci věda

Klíčová slova: Hvězda, heslo, co znamená, lexikon, význam slova, definice, co je to Hvězda?, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, termín, vysvětlení, popis, synonymum, informace, pojem, slovo, co to je


Pojem Hvězda je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hvězda?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hvězda nebo zastarale stálice je plazmové (plynné), přibližně kulovité těleso ve vesmíru, které má vlastní zdroj viditelného záření, drží ho pohromadě jeho vlastní gravitace a má hmotnost 0,08 až 300 hmotností Slunce. Ve hvězdách je soustředěna většina viditelné hmoty vesmíru. Nejbližší hvězdou k Zemi je Slunce, které je zdrojem většiny energie naší planety. Při vhodných atmosférických podmínkách jsou v noci ze Země viditelné i jiné hvězdy. Kvůli obrovským vzdálenostem vypadají jako množství nehybných, více či méně blikajících světelných bodů.

Nejznámější hvězda

Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain
Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain


Více informací o slovu Hvězda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Hvězda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hvězda na Youtube

Zkusit najít frázi Hvězda ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hvězda na Google.cz

Najít termín Hvězda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Hvězda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hvězda například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hvězda? resp. co vlastně znamená slovo Hvězda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hvězda, odpověď na dotaz co je to Hvězda?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Hrdina? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.