Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Co je to Hvězda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hvězda

Pod slovem hvězda si můžeme vybavit hned několik pojmů. Z hlediska astronomického se jedná o kosmický objekt, v němž vzplanula termonukleární reakce. Hvězdy jsou viditelné i ze Země a představují nejvíce svítící hmoty ve vesmíru.
Další význam pojmu Hvězda najdeme v geografii. Pojmenování Hvězda je poměrně běžné, a proto se můžeme setkat s vrchem, kaplí, chatou, oborou, letohrádkem, zámkem nebo třeba vesnicí.
Výraz hvězda se též používá pro vyjádření kvality osobnosti z různých odvětví, např. kultura nebo sport.


Co je to Hvězda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hvězda. Co znamená odborný pojem Hvězda z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hvězda doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Hvězda se nachází v sekci věda

Klíčová slova: věda, lexikon, terminologie, přesný význam, heslo, přesný výraz, definice, definice pojmu, formulace, význam slova, význam, pojem, odborné názvosloví, slovník, co to je, co je to Hvězda?, popis, synonymum


Pojem Hvězda je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hvězda?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Hvězda nebo zastarale stálice je plazmové (plynné), přibližně kulovité těleso ve vesmíru, které má vlastní zdroj viditelného záření, drží ho pohromadě jeho vlastní gravitace a má hmotnost 0,08 až 300 hmotností Slunce. Ve hvězdách je soustředěna většina viditelné hmoty vesmíru. Nejbližší hvězdou k Zemi je Slunce, které je zdrojem většiny energie naší planety. Při vhodných atmosférických podmínkách jsou v noci ze Země viditelné i jiné hvězdy. Kvůli obrovským vzdálenostem vypadají jako množství nehybných, více či méně blikajících světelných bodů.

Nejznámější hvězda

Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain
Nejznámější hvězda je Slunce kolem kterého obíhá planeta Země. Autor: NASA/SDO (AIA), licence: Public domain


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Hvězda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hvězda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hvězda ve Wikislovníku

Najít termín Hvězda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hvězda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hvězda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hvězda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hvězda? resp. jaká je definice termínu Hvězda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hvězda, odpověď na dotaz co je to Hvězda?. Víte např. kdo to je Mikuláš Bek? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.