Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samomluva. Co znamená odborný pojem Samomluva z kategorie Literatura?

Co je to Samomluva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Samomluva?

Samomluva je takový druh řeči, při kterém člověk promlouvá sám k sobě. Často k ní dochází i v běžném životě, při koncentraci, třídění myšlenek, nahrazování socializace nebo při uvolňování citů. Někdy se může jednat o nedostatek kontaktů s ostatními lidmi, nutnost vyřešit problém nebo se rychle odreagovat. To je běžné u menších dětí. Ve spojitosti s izolací se projevuje především u žen. Samomluva bývá také jedním z příznaků určitých psychických chorob, například schizofrenie, autismu nebo Tourettova syndromu.
Samomluva někdy doprovází i mentální poruchy, jako demenci. Při schizofrenii člověk reaguje samomluvou na sluchové halucinace. Autisté se samomluvou uklidňují nebo se připravují na komunikaci s jinými lidmi. Při Tourettově syndromu dochází ke zvukovým tikům a také k vykřikování různých slov, včetně nadávek. V určité míře je samomluva běžným jevem a probíhá v soukromí. Zdravý člověk tendenci k samomluvě na veřejnosti dokáže ovládat.


Co je to Samomluva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samomluva. Co znamená odborný pojem Samomluva z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Samomluva patří do kategorie literatura

Klíčová slova: popis, termín, odborné názvosloví, význam, co to je, význam slova, wiki, slovo, definice, heslo, informace, synonymum, literatura, přesný význam, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, Samomluva


Pojem Samomluva je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Samomluva? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samomluva je non-sociální řeč, tedy situace, kdy člověk rozmlouvá sám k sobě. Samomluva je pozorovatelná při soustředění, nedostatku sociálního kontaktu anebo uvolnění emocí, rovněž však může samomluva doprovázet psychické choroby jako je schizofrenie či autismus. Samomluva se objevuje u obou pohlaví, u žen je však přímo spjatá s izolací.

Další zdroje informací o slovu Samomluva

Zkusit najít heslo Samomluva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Samomluva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samomluva ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Samomluva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Samomluva na Google.cz

Hledat videa s názvem Samomluva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Samomluva například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Samomluva? resp. co je to Samomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samomluva, odpověď na dotaz co je to Samomluva?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.