Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Špaletové okno. Co znamená pojem Špaletové okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Špaletové okno? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Špaletové okno?

Špaletové okno je typ okna, který má jak vnější, tak vnitřní křídla, oddělená částí – špaletou. Dříve byla obě okna zazdívána zvlášť a spojována pásky, později byla osazována do společné zárubně a pak zasazena na místo najednou.
Do mezery mezi oběma okny se umisťuje roleta, květináče, truhlíky, svícny a podobně. Tato okna však mají značné tepelné ztráty, protože mezera mezi okny je příliš široká.


Co je to Špaletové okno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Špaletové okno. Co znamená pojem Špaletové okno z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Špaletové okno je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, lexikon, termín, význam, slovník, popis, přesný výraz, co to je, vysvětlení, co je to Špaletové okno?, význam pojmu, význam slova, Stavebnictví, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, přesný význam


Pojem Špaletové okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Špaletové okno můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špaleta (z ital. spalletta, okenní výklenek) je vnitřní povrch okenního nebo dveřního otvoru, případně i oblouku. Svislé plochy se nazývají ostění, dolní plocha parapet, horní díl tvoří rovné nadpraží či klenba. Špaleta může být vůči líci stěny kolmá nebo šikmá, jež lépe osvětluje prostor. Špalety v silných zdech kostelů a zámků se často zdobily malbou nebo obkládaly dřevem.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Špaletové okno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Špaletové okno ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špaletové okno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Špaletové okno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Špaletové okno ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Špaletové okno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Špaletové okno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Špaletové okno? resp. jaká je definice slova Špaletové okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špaletové okno, odpověď na dotaz co je to Špaletové okno?. Víte např. kdo to je Bohuš Matuš? Znáte a víte kdo je Farář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?