Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Špaletové okno. Co znamená pojem Špaletové okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Špaletové okno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Špaletové okno

Špaletové okno je typ okna, který má jak vnější, tak vnitřní křídla, oddělená částí – špaletou. Dříve byla obě okna zazdívána zvlášť a spojována pásky, později byla osazována do společné zárubně a pak zasazena na místo najednou.
Do mezery mezi oběma okny se umisťuje roleta, květináče, truhlíky, svícny a podobně. Tato okna však mají značné tepelné ztráty, protože mezera mezi okny je příliš široká.


Co je to Špaletové okno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Špaletové okno. Co znamená pojem Špaletové okno z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Špaletové okno patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, Stavebnictví, názvosloví, co je to Špaletové okno?, definice pojmu, význam, heslo, význam pojmu, formulace, slovo, Stavebnictví, definice, informace, termín, odborný výraz, terminologie, synonymum, pojem


Pojem Špaletové okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Špaletové okno? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špaleta (z ital. spalletta, okenní výklenek) je vnitřní povrch okenního nebo dveřního otvoru, případně i oblouku. Svislé plochy se nazývají ostění, dolní plocha parapet, horní díl tvoří rovné nadpraží či klenba. Špaleta může být vůči líci stěny kolmá nebo šikmá, jež lépe osvětluje prostor. Špalety v silných zdech kostelů a zámků se často zdobily malbou nebo obkládaly dřevem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Špaletové okno na Youtube

Vyhledat slovo Špaletové okno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Špaletové okno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špaletové okno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Špaletové okno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Špaletové okno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Špaletové okno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Špaletové okno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Špaletové okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špaletové okno, odpověď na dotaz co je to Špaletové okno?. Víte např. kdo to je Pošahanec? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?